Vyvolávač deště (1997)

Matt Damon a Denny DeVito, kdo by si pomyslel jak ti dva se k sobě úžasně hodí. Mladý Matt Damon nám ukázal stinné stránky zkaženého práva. Svědomí vždy vyhrává, bla,bla,bla. No zachraňuje to, je to čistě kvalitní herec, a poctivého právnika zahrál opravdu na výbornou. Jenže na Coppolu se mi to zdálo slabší. No toho Kmotra už nikdy nic nepřekoná,.

Maraton (2005)

S velkou chválou se klaním jihokorejským mistrům jemnocitu, lehkosti, půvabu, skromného humoru. Je to pro mne i takovou malou ctí pohlednout na tak krásný film. Opravdu silný příběh, je mi teď jasne, že určitě není pro každého, jenže mě to skvěle sedlo. Ke konci to spravedlivě graduje k vytouženým slzám, pobrečel jsem si ;) Konec zakončený ničím jiným než úsměvem, snad už nic víc to nešlo a ještě i tam jsem uronil slzu ;) Párádní slzopecka, na kterou se jesště určitě moc rád podívám.

FC Barcelona - víc než jen klub (2006) (TV film)

Co jsem očkával jsem nedostal. Skutečné vysvětlení, toho proč je FC Barcelona víc než klub. Určitě pro každého skvělého Barcelonského hráče, je Barcelona na nějaký čas domovem. Ale byl jsem zvědavý na širší pohled diváka, obyčejného Barcelonského fanouška. Ani tak moc mne nezajímal prezident Barcelony, ani moc hráči, ale hlavně diváci a co pro ně Barcelona znaméná, tak to tam není, a je to smutné, protože Fc Barcelona je mnohem více o fanoušscích, než o hráčích a proto je to přece víc než Klub.No to jsou tedy idioti, co to navrhli a natočili.

Lawrence z Arábie (1962)

Sedm oscaru??? A za co jako ? No nevím, jestli tento příběh je až na tolik dobrý, že si zaslouží to co zde má.

Donnie Darko (2001) odpad!

Nerad píšu komentáře k filmům,které se mi nelíbí, ale tady tento snímek se mi zdá nějak nadměrně nadhodnocený. Děj byl až nehorázně nudný, celá ta myšlenka mi přišla nějaká divná. Ztratil jsem tím sobotní večer, až mě to rozčílilo. Protože jsem se tak těšil,bude to něco mega. A ono nic, jen nuda, nuda, nuda. Jde vidět, že lidé kopírují komentáře a hodnocení aby nevypadli z řady pitomců.Konec

Pán velryb (2002)

Neubráním se pocitu říci to, že jsem přece čekal něco špetku jiného. Jmenuje se to Pán Velryb. Co vás první napadne?? No přec Zachraňte Williho. A já se koukám , koukám, baví mě to, překvapuje mě to, jsem nadšen čím dál víc, velryba žádná, ale neva příběh je zajimavý, počkám si. No a dočkal jsem se. Pár velryb tam bylo ke konci. Ale není to film tak o velrybách. Je to o rozdělení generací. A nesprávném pochopení starých tradicí. A také je to příběh o tom, že je důležité ustoupit a uznat pár vlastních chyb, vůči druhým.

Casablanca (1942)

Proplul jsem tím vším jak Alenka v říši divů, byl jsem fascinován kostýmy, výpravou, někdy i scénářem. A líbil se mi Ricuv bar. Byl to takový pro mne zvláštní nahled do historie hollywoodu. Na to, že Casablanca je jeden z nejobdivovanějších divů filmu, jsem čekal mnohem, mnohem lepší a zajimavější příběh. Který byl navýsost hloupý a téměř místy nudný, a snadně předvídatelný. Ale na konci filmu jsem si uvědomil, že na tu dobu, kdy se to natočilo, muselo to být něco. Dívák tehdejší doby neshlížel deset filmu týdně a netušil předem co má očekávat. Takže s pohledu diváka minulosti chápu slávu tohoto filmu.

Správci osudu (2011)

S jistotou tvrdím, že tento film drží nad vodou dvě věci. Matt Damon a skvělý nápad. Zajimavý film s mnohem vyšším potenciálem. Mohl to být obrovský megafilm,ale zůstalo to jen u pohodového poloromantického filmu, o kterém si myslím, že mohl vyznít mnohem lépe snad práci jiného režiséra. A když se mnou nesouhlasíte, tak si to vyřiďte se šéfem ;) Snad to pujde podle plánu.

Stalag 17 (1953)

Přemohla mě zvědavost. A ejhle, velmi skromný, nenuceně ftipný. Nenáročný snímek s klasickou zápletkou, klasickým námětem, klasickými charaktery. Z toho filmu vyzařuje práce starých mistru řemasla filmu.

Kurz negativního myšlení (2006)

Nemám rád negativní myšlení, ale můj oblíbený uživatel to má v oblíbených filmech, tak jsem se překonal a s největší nechutí jsem to zkoukl a vida. Kurz negativniho myšlení, mě dost dobře pozitivně naladil.Proč ??? Několikrát během filmu snad napadne uplně každého otázka, jestli využívám veškeré možnosti, které narozdíl od ostatních lidí mám. V mžiku sekundy vám dojde, že ne. Ale toto není film o sebelítosti. Je až nechutně úpřímný a nevnucuje se vám a hlavně tento film si naprosto na nic nehraje. Nejde po citech ani se vám nesnaži vtlouc nějakou myšlenku. Je to jenom srovnání myšlenek, o tom jak nájít v každé situaci sám sebe.