Pollock (2000)

Asi je to tak trošku mimo, ale mě ten film připomínal silou osobnosti Walk the line, což je vlastně životopis Johna Cashe. Největší umělci jsou neurotici. Protože jedině umění jím dává možnost být sám sebou. V tomto filmu to šlo nádherně vidět. Ed Harris byl opravdu velice působivý. Obrazy kterým jsem do té doby moc nerozuměl, mě teď naprosto fascinují. Dokonalý film.

Renoir (2012)

Z Renoirového života jsem se dozvěděl za dvě hodiny akorát tak velké hovno. Každopádně překrásná herečka Christa Théret a její nádherné prsa v pozadí s dokonalým prostředím Provance tento film zachránily.

Fotograf František Drtikol (2000)

Hlavní věc je intuitivně žít, nědělat si pravidla, neb to jsou pouta. Nádhera. Fotit a žít.

Osud talentu v Čechách (1995) (TV film)

Obvzlášť smutné a přitom tak naplňující. Oceňuji, že vůbec tento dokument vznikl, protože je pěknou sondou do Muchova díla. Slovanská Epopej, kterou češi dostali zcela zdarma musím vidět a to že jí na začátku odvrhli? Bohužel mě to nepřekvapilo. Na to,že jsem znal po celý svůj život pouze toto jméno z doslechu, teď již si tohoto umělce velice vážím a celé jeho dílo i život hluboce obdivuji. Klobouk dolů za takovou víru ve svůj nápad a ještě pracovat na něm takovou dobu jen pro to, že věřil, že je to správné a být na to úplně sám. Inspirativní a v podstatě téměř nepochopitelné.

Tajemství dávných dob (2010) (seriál)

Žádné video nevysvětluje tak přehledně problematiku Gotického slohu , alespoň co jsem viděl. Informace o problematice tlaku v lomeném oblouku, a jeho nosnosti se budou hodit do školy. Zajimavosti jako lusk. S tímto dílem nemohu být jinak, než jen spokojený. Po tomto díle se budu na gotické památky dívat s mnohem větším obdivem a respektem. Pokusím se vnímat dokonalost každého kamene a zkusím si představit ten pocit, jaký asi měli lidé na stavbě, když položili poslední kámen.

Skandální impresionisté (2010) (TV film)

Velmi dobře provedený dokument, který krásně vykresluje kouzelnou magii impresionismu a těžkou situaci při jeho vzniku.

Suburra: Krvavé předměstí (2017) (seriál)

Zasrané charaktery všech postav jsou naprosto dokonalé. Na nikom nezůstané nitka suchá, na každém kousek špíny ulpí. Samuraj je ještě výraznější postavou než ve filmu a pro mě hlavní postava seriálu Aureliáno, by za mě mohl hrát i i šíleného Římského císaře. Emoce ve filmu jsou, jen jsou temné, zkažené a devastující. Nádherný seriál, který krásně vykresluje lidskou přirozenost, která pokud jde o peníze, neštítí se ničeho. Atmosféra je podmanívá, fascinující.

Sanjuro (1962)

Opravdu hodně komorní film, ale hodně dobrý. Narozdíl od Yojimba, zde táhne celý film pouze hlavní postava. Každopádně to zvládá s přehledem a vůbec mi nevadilo, že celý film hodili na jeho bedra, protože jeho charisma je tak krásné a velkolepé, že to v pohodě zvládl. Příběh byl opět jednoduchý. V posledním souboji Sanjura na konci filmu mi srdce tlouklo, jako kdyby jsem stál na kolejích a čelil přijíždějícímu vlaku. Výborné zakončení filmu. Abayo :)

Yojimbo (1961)

Atmosferický zážitek. To se jinak nedá popsat. Jediné co teď s určitostí vím, že jsem si Kurosawu absolutně zamiloval, totální amor. Chci vidět všechno. Tento film absolutně změnil můj náhled na film jako takový. Prostě se musím podívat na další jeho film, protože to jsou umělecká díla, která tady zůstanou navěky stejně jako sloupy antických chrámu.

Velký flám (1966)

Tento film se nedá nazvat jinak než léčba smíchem. Při sledování jsem byl proti panu Funesovi úplně bezbranný, a chechtal jsem se až někde pod stole. Určitě to není poslední film s tímto velmistrem komiků.