Hotel Mumbai (2018)

Dokonalé překvapení. Je smutné, že jsem o této katastrofě dozvěděl až z tohoto filmu.

Obchod na korze (1965)

Toto je film, kde naprosta znalost herectví je así 100% nutností. Nářečí a slovenský jazyk zde přidávájí hodnotu. Atmosféra 2 sv. války, která se tváří vůči židům naprosto nevinně je absolutně úžasná.

Vzpoura (1967)

Nevím, ale každý japonský film, který jsem viděl v poslední době je dokonalý.

Kapitán (2017)

Chyť mě když to dokážeš v krvavém podání německé říše. Hlavní postava je dost charismatická, ale měl jsem k této postavě sympatie jen prvních pět minut.

Chléb náš vezdejší (1930)

Na letní filmové škole nejsilnější zážitek v doprovodu živého koncertu Epoque Qvartetu :)

L. A. - Přísně tajné (1997)

Prostě boží, zápletka, která nemá chybu. Herecké obsazení hvězdné s dokonalou atmosférou. Podívat se znovu? Asi ne, jednou to stačilo, ale byla to jízda.

Zúčtování (2016)

Autista, mistr bojových umění. Účetní pro všecny velké zločinecké organizace. Specialista přes palné zbraně a hrdina, který se filmu ani jednou neusměje. No nevím, nenudil jsem, ale čekal jsem to zajímavější a scénaristicky duchaplnější. Je to odechovka, která člověka vyloženě nenudí, ale také mu nic nedá.

Volyň (2016)

Ten klid a mír po shlédnutí filmu, si vychutnávám jak ranní kávu. Dlouho jsem neviděl něco tak brutálního. O Banderovcích jsem doposud nevěděl a jsou pro mě nechutnou novinkou. Hlavní hrdinka to zahrála skvěle. Celému filmu jsem věřil a to, že nepůsobil nějak konzistntně chápu. Co nedokážu pochopit jsou ty nikdy nekončící zvěrstva, které se odehráli teprve tak nedávno. V Polsku je Volyňský masakr velmi dobře znám. Historik Timothy Snyder uvádí ve své knize seznam zvěrstev, kterými ukrajinští nacisté masakrovali civilní obyvatelstvo: zatloukání dlouhého a tlustého hřebíku do lebky stažení kůže z hlavy i s vlasy (skalpování) vyříznutí „orla“ na čelo (orel - znak Polska) vypíchnutí očí uříznutí nosu, uší, rtů, jazyka propíchnutí dětí a dospělých kůlem probití hlavy tlustým drátem od ucha k uchu podřezání hrdla a vytažení jazyka otvorem vybití zubů a zlomení čelisti roztržení úst od ucha k uchu utěsnění úst při přepravě ještě živých obětí otočení hlavy naopak rozdrcení hlavy upnutím do svěráku a utažením šroubu odřezání úzkých proužků kůže ze zad či obličeje zlomení kostí (žebra, ruce, nohy) odřezání prsů ženám a nasypání soli do ran odsekání mužských genitálií srpem rozpárání břicha těhotné ženy bajonetem rozpárání břicha a vytažení střev dospělým i dětem rozpárání břicha těhotné ženě, vytažení plodu, vložení do břicha například živé kočky a zašití rozpárání břicha a nalití vařící vody rozpárání břicha, vložení kamenů dovnitř a vhození do řeky rozpárání břicha těhotné ženě a vložení rozbitého skla dovnitř vytrhání žil od rozkroku k chodidlům vložení rozžhaveného železa do pochvy vražení špičatého kůlu do pochvy a probití až do hrdla odříznutí přední části trupu ženy zahradním nožem od vagíny po krk a vytažení vnitřností pověšení obětí za vnitřnosti vložení skleněné láhve do pochvy nebo konečníku a její zlomení rozpárání břicha a nasypání dovnitř krmné směsi pro hladová prasata, která ji žrala s dalšími vnitřnostmi odříznutí nožem nebo odsekání rukou nebo nohou (nebo prstů na rukou a nohou) pálení dlaní na horké plotně přeříznutí trupu pilou posypání svázaných nohou žhavým uhlím přibití rukou hřebíky ke stolu a nohou k podlaze rozsekání celéhi těla sekerou na části přibití malého dítěte za jazyk ke stolu rozřezání dítěte nožem na malé kousky přibití malého dítěte bajonetem ke stolu zavěšení dítěte za mužské přirození ke klice rozdrcení kloubů na nohou a rukou dětem vhození dítěte do plamenů hořící budovy chycení dítěte za nohy a rozbití hlavy o zeď nebo troubu zavěšení ženy na strom vzhůru nohama a odříznutí prsou a jazyka, rozpárání břicha, vypíchnutí očí a odřezání kusů masa z těla nožem přibíjení malých dětí hřebíky ke dveřím zavěšení oběti hlavou dolů na strom a rozdělání ohně pod hlavou vhození dětí a dospělých do jámy a zaházení kameny vražení kůlu do břicha přivázání člověka ke stromu a střelba na něj jako do terče přivázání ženy za ruce a nohy ke dvěma stromům, rozpárání břicha a hrudníku vlečení matky se třemi dětmi po zemi, svázanými dohromady svázání několika lidí ostnatým drátem a polévání v mrazu studenou vodou zakopání člověka po krk do země a useknutí hlavy kosou roztržení těla pomocí koní roztržení člověka, přivázaného ke dvěma ohnutým napnutým stromům tažení člověka po ulici lanem, uvázaným kolem krku upálení člověka politého lihem obložení člověka snopy slámy a upálení – tzv. Neronova pochodeň napichování dětí na vidle a upálení v ohni stažení kůže z těla a nalití inkoustu nebo vařící vody do ran zavěšení na ostnatém drátu přibíjení rukou k prahu domu...

Fantastický pan Lišák (2009)

Absolutně originální, ale aby jsem si na to vytvořil nějaký ucelený názor, pak se na to budu muset podívat ještě jednou. No prostě jsem to všecko nepobral :D