Sedm samurajů (1954)

Před patnácti lety jsem měl možnost shlédnout tento film na veřejném promítání. Odradila mě délka filmu, na promítání jsem nešel. Délka filmu mě odrazovala dalších 15 let. Při sledování filmu jsem čas ani nevnímal, protože mě příběh naprosto vtáhl do sebe. Neuvěřitelné množství úchvatných a nezapomenutelných scén mě naprosto odrovnalo. Měl jsem pocit, že to není film, ale reálně zachycený příběh na filmovou pásku. Nedá se srovnávat tento film se sedmi statečnými. Sedm statečných mi přijde s tímto veledílem jako pohádka pro děti. Druhý Kurosawův film po Děrsu Urzala a opět mi to vzalo dech. Konečná bitva kde samurajové běhají v blátě a dešti z jedné strany vesnice na druhou mě opravdu pobavila. Žádná velkolepost z toho nekoukala, ale toto mi pomohlo pochopit, že velkolepé činy se mohou vykonávat i v děsně špatném počasí.

Tayo – malý autobus (2010) (seriál)

Nádhera, miluji autobusy, vlaky a jakoukoliv dopravu, ze které se dostanu z bodu A do bodu B. Tyto milé autobusy a jejich příběhy jsou úžasné a prostě se jich nemůžu nabažit.

Hledá se Dory (2016)

Dory byla super, příběh byl postavený na hlavu. Prostě takový oddychovka, která za moc nestála, ale taky neurazí. Každopádně na Hledá se Nemo kouknu kdykoliv, u Hledá se Dory to je doufám poprvé a naposledy.

Walk the Line (2005)

Mám spousty desek Johnyho Cashe a když jsem si jé přehrával na gramofonu, tak jsem si říkal co na tom je? Jak to může být tak drahé a on tak slavný? Pak jsem zjistil, že o Johnym natočili tento film a poté jsem už všechno pochopil. Skladby se mi teď líbí a Johnyho Cashe mám jako idol. Celý film je skvělé zahraný, absolutní nadšení. Po filmu jsem si ještě pustil skladbu HURT jako třešničku na dortu a málem jsem se vyvrátil.

Americká noc (1973)

Doporučil mi to zákazník s tím, že je to jeho nejoblíbenější film. Kupuje u nás DVD, tak to jsem nemohl odolat. Zjistil jsem, že toto je přesně ten film, na který se podívám ještě jednou. Film u kterého jsem napoprvé nebyl vůbec soustředěný a přesto neustále mě přitahoval. Režisér to zvládal lépe než mnozí akční herci své bojové scény, s naprostým klidem a přehledem.

Skrytá čísla (2016)

Do kina jsem šel na SLEPO V PROGRAMU KINA NASLEPO na který mě pozvala kamarádka. Nechtělo se mi, nevěda co se bude hrát, jsem nervozně čekal co se to na obrazovce objeví a ehjhle, věděl jsem co to je, ještě dříve než se mi ukázal název filmu. Zrovna měsíc před tím, když jsem se kamaráda Martina ptal jestli by mě doporučil něco na koukání, řekl mi nějaký název filmu a začal vyprávět o čem to tak zhruba je, takže jsem věděl o čem film bude již na začátku. A protože mi to doporučil můj nejlepší kámoš, tak to bylo super.

Dunkerk (2017)

Nemohl jsem odolat volání jména NOLAN, nakoupil jsem hořčičné chipsy a vyrazil jsem do kina Metropol. Z tohoto filmu jsem byl docela dost překvapený. Nebylo to co jsem čekal, žádná řežba.I přes to mi při tomto filmu mi docházel dech a ne jednou jsem se v kině málem postavil ze sedačky s chipsami v rukou. Opravdu ohromná atmosféra. Vidět tento film, kdekoliv jinde než v kině nemá cenu, pokud nemáte doma dobrou zvukovou aparaturu. Protože to není jen film, je to čistý zvuk, který se mi dral skrz uši až do prdele. Ohromné.

Jeden den (2011)

Hodně zajímavý film, líbila se mi proměna charakteru Dextera, skoro jsem jej na konci nepoznával, ale proměnu jsem mu věřil. Emma byla úplně bomba a ten konec byl naprosto úžasný.