Piráti na vlnách (2009)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi *, ale nakonec se kloním k vyššímu hodnocení, protože celkově se mi film líbil a čiší z něj příjemná pohoda a vím, že se na něj určitě podívám ještě několikrát. Kvůli čemu bych dal mínusy - zejména za prostřihy na posluchače, jak ve skupinkách poslouchají rádio a doslova prožívají vše s hrdiny (v tomhle "vede" tleskání při přenosu Simonovy svatby nebo spontánní tancování kdekoli - i když v šedesátých letech v UK to tak třeba bylo :-)) A taky za dojemnou hudbu v emočně vypjatějších okamžicích (otec-syn; finále). Naopak nejsilnější zážitek je pro mě sázka, kdo je větší srab a postupné hecování hlavních hvězd rozhlasové stanice. Potěšilo mihnutí se Emmy Thompsonové.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Spíš *** a 1/2. Radcliffe mě tak neštval jako v předešlých dílech, temnota odpovídající, pár příjemných lekaček atd atp. Já jsem zkrátka spokojenej, čekal jsem, že to bude mnohem horší :-) Nejstrašnější moment je asi tanec Harryho s Hermionou, nedivím se, že to rozesmálo celý kinosál.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec se přikláním k vyššímu hodnocení. Za herecké výkony. Ale raději bych Anděly v Americe viděl jako divadelní hru. Divadelnost totiž z toho filmu kolikrát pěkně čiší a dialogy jsou místy až ubíjející, zejména repliky postav Mary-Louise Parkerové a Bena Shenkmana. Tradičně se mi líbil výkon Ala Pacina, zaujali Patrick Wilson a Jeffrey Wright. Pro Emmu Thompsonovou mám slabost, ale Meryl Streepová mi tu moc nesedla.

Monstrum (2008)

Po několika měsících jsem film zhlédl podruhé a rozhodl jsem se pro 4* Sympatická délka a absence nudných momentů tvoří zábavnou jízdu ničeným New Yorkem a člověk tak přimhouří oko nad skutečností, že celý děj je pouze o útěku před obludou :-)

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Snažil jsem se, ale nedokoukal. Určitě se hoši u toho při natáčení všichni velice dobře bavili, ale já tam s nima nebyl, a tak to vidím jen jako barevnou, ujetou, pošahanou jízdu o čemsi. Možná ale taky o ničemsi...

MR 73 (2008)

Do chvíle, kdy se Louis vydá s bývalým parťákem zatknout vraha, to bylo za 4*. Pak nastane situace, která mi připomněla francouzský horor Á l'interier, kde si pomatená žena poradila se třemi policisty. Nemám rád, když blbeček přemůže trénované profíky. Nejhorší je, že se to dalo předvídat. Stejně jako spousta jiných věcí. Atmosféru to nemá špatnou, ale nemusela by ji z velké části utvářet kombinace tma+déšť. Dokonce se rozpršelo i při výše zmíněném zatýkání, a přitom se to očividně natáčelo za slunečného dne! Takže pak už to mohl zachránit jen závěr. Naštěstí zachránil. Dávám tedy 75%, ale vzhledem k přemrštěnému hodnocení ostatních uživatelů volím tři hvězdy.

Město duchů (2008)

Zábavnější variace dnes zhlédnutého A co když je to pravda. 70%

Dějiny násilí (2005)

I když se děj dá popsat několika větami, film mě zaujal a nedovolil mi usnout, třebaže jsem si ho pouštěl až po půlnoci. Zvláštní, zajímavé.

Bobule (2008)

70% - dávám 4* za příjemné překvapení, o to příjemnější, že jsem si Bobule pustil po sobotní nevalné Svatbě na bitevním poli.