Statek (1961)

Musím uznat, že už mladinký Belmondo uměl zkrátka hrát a Claudia byla nádherná žena, kterou vlastně zůstala až do současného vysokého věku. Tohle drama je o životě sedláků v Itálii v 19.století, kteří o svůj majetek přijdou a v závěrečném finále hned dvakrát. Jen nejmladší Amerigo je vyslán do Florencie pomáhat strýci v obchodě. Kdo tušil, že ho očaruje krásná šlapka?

Státní rada (2005)

V první řadě se připravte na dlouhou stopáž a v druhé na skvělé herecké obsazení v čele s Olegem Meňšikovem. Velmi ráda jsem též viděla Konstantina Chabenského. Skvělý film z carského Ruska, dalo by se říci kriminální drama s politickou linkou a též výbornou hudbou.

Stav obležení (1972)

Výborné politické drama které ukazuje problémy, ze kterých se některé země nevymanily dodnes. Velmi profesionální Costa Gavras a skvělý Yves Montand. Korupce, faleš, bída a vměšování cizích mocností, to je problém celé Latinské Ameriky. A mimochodem, už úvodní, dlouze natočená scéna razie na silnici jediným záběrem, to bylo perfektní.

Stav ztroskotání (1983)

Nostalgie, nostalgie, krásný Kratina a spousta současných herců, z nichž většinou ještě cloumala doznívající puberta, to vše vodáci v hezké krajině kolem Karlových Varů. Odpočinkové, milé vtipné, středně dramatické, nenáročné, tak proč někdy ne.

Stejná srdce (2014) (TV film)

Celkově tuhle gay problematiku moc nemusím. Myslím, že po shlédnutí tohohle dramatu jsem poněkud myšlení přehodnotila. Ať chcete či ne, to si nevyberete, pokud se tak narodíte a musíte s tím žít. Počátek AIDS v Americe, kdy nikdo nevěděl nic. Počátek výzkumu, který vedla invalidní lékařka, riskující u toho svůj život.Totální ignorance ze strany vyšších míst, sahajících až do problému vlády. A lidi padali jako mouchy...láska může být. její definici si lze přečíst v bibli- Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne." 1 Kor 13,1-8 Někdy se liší v překladu, ale význam je stejný. Jen jedna věc jiná. Homosexuálům tahle slova určena nebyla, byli odsouzeni mimo boží milosrdenství. ale já nejsem věřící. Shlédla jsem film o lásce, boji ducha i těla, touze žít normální život, nebýt gaunerem a žít jako ostatní, i za cenu odvržení a vyhlídkou na smrt.Herecké výkony mě dojaly, krom skvělého Marka Ruffala a mého oblíbeného Taylora Kitsche, lze je pozorovat u všech ostatních. Chůze, gesta, jemné, neokázalé a přece jiné .Zasloužené čtyři hvězdy.

Stillwater (2021)

Ač dlouhý film, pomalý vyprávěním, vryl se mi neobyčejně do paměti. Ten úplně obyčejný, málomluvný, slušný, ba až skoro vidlák, týpek z obyčejného domku v Americe, přiletí do Marseille, aby bránil svoji dceru ve výkonu trestu. Asi deset minut před koncem mě pojalo prozření, kterému jsem se bránila. Takže, milý Matte, byl jsi skvělý. Co ran ti život dal a tys je přelezl a na konci zůstala rodičovská láska, zabalená šálem smutku a poznání.

Stopy (2013)

O tom,že celý život hledáme a nevíme, zda nalezneme. Nádherná a drsná Austrálie a vynikající Mia Wasikowska. Přiznávám, bulila jsem.

Stopy spravedlnosti (2017)

Fakt dobrý, skvěle zahraný oběma pány a tentokrát jsem se musela poopravit, že ne u všeho zla jsou jen chlapi. Doporučuji.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Po prvním díle je určitě na co koukat a velmi se těším na rozvinutí zápletky.S Baconem mám podobný problém jako s Craigem -od krku dolů velmi dobrý:-) Jeho oči byly pro mě vždy velmi pichlavé, studené a úsměv neupřímný, o to víc se ráda nechám překvapit vyšetřováním sériových brutálních vražd, kdy vrah je známý, ale řádění pokračuje.....hmmm, po shlédnutí druhé epizody jasný aspirant na plný počet hvězd.....zatím po 12 dílech velmi dobrý a Purefoy je úžasný, jeho hlas, oči, gesta, zmátnul by úplně každého:-)tak ten konec, ten mě dostal!!!!!