Dlouhé horké léto (1958)

Já na tenhle skvělý film málem zapomněla....neodpustitelné!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Já dávno vím, proč mít Alejandra ve své topce. A taky vím, proč tam mám Lea. A vlastně nevím, proč tam nemám Toma, když každý jeho výkon je úžasný. Film s tak vymodleným vizuálem, že já, snášející zapadané hory jen na pohlednici, jsem okouzleně zírala na kmeny stromů v šeru, na růžový soumrak či úsvit a cítila tu zimu, vlhkost, sterilitu neposkvrněného sněhu a nikdy od žádné scény neuhnula ani o milimetr očima, neboť krev a boj o přežití k tomu patří. Sviňa medvěd. No jo, když mi někdo chtícnechtíc vyplaší dítě, budu taky sviňa matka, třeba medvědice. A jsou tu Indiáni, zlí, považte naštvaní domácí tohoto bohem zapomenutého koutu, kde bílí drancují přírodu a možná nám nalijou ohnivou vodu...hudba, která byla tak dokonalá, že harmonicky splývala s obrazem, nevynikala nad ním, nerušila ho, prostě dokonalý soulad. Doba byla tvrdá a Leo, který ztratil syna a málem i sebe, a Tom, byli výborní. Jen škoda, že vlastně sama nevím, který malinkatý kousek mi k dokonalosti chyběl. I tak, skvělý zážitek.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Já to dlouho odkládala, snad v neblahé předtuše a ouvej, to moje tušení mě zase jednou nezklamalo, bída s nouzí, nevzalo mi to ani trošku, ničím nenadchlo, takové nijaké, akce divné, jedním slovem víc jak dvě hvězdy jen přes mou mrtvolu, škoda ,škoda. Ultrona ve vesmíru zničit, v lepším případě do černé, nebo i červí díry, jen ne na planetu Zemi.

Süskind (2012)

Smutné, tragické a pravdivé. Židovský ředitel divadla zachránil tisíc lidí aby sám zaplatil daň nejvyšší i se svou ženou a dítětem. Holandské válečné dějiny se konečně trochu zviditelňují. Skvělý Jeroen Spitzenberger a rozhodně film doporučuji.

Zulu (2013)

Velmi dobrý, o nějaké kilo štíhlejší Forest Whitaker a ošuntělý, leč slušný detektiv, jeho parťák Orlando Bloom v drsné krimi z Jihoafrické republiky. Kam až lze zajít s výzkumem ve jménu vědy a obrovských zisků, když pokusnými králíky se stanou děti a mladiství z černošských ghett? Jak je to dávno, co skončila politika apartheidu? A věřte, jestli doktor chemik, prchající na konci pouští, nebyl potomek nějakého kdysi ukrytého nácka, tak sním svoje lodičky!

Čas smyslnosti (1995)

Nejkrálovštější král že všech, kteří kdy byli k vidění, Sam Neill, ten důstojný, inteligentní, mírně prostopášný, spravedlivý. Ten mladý lékař, Robert Downey, prošel láskou, bídou, pády i smířením s vlastním já. Skvělá hudba, celkový vizuál a příběh prostě o životě v královské Anglii.

Ptačí klec (1998)

Tak já nevím. Do poloviny filmu to bylo takové nijaké, krásná prostitutka živí korejskou rodinu v mrňavém rodinném motelu na břehu moře, s výhledem na přístav. Jak majitel, tak jeho syn vzplanou, dcera ji nenávidí. Spodina, odpad. Místy drsnější scény Ki-duk Kima, kombinované s poetikou. Ale dcera má přítele, prostitutka pasáka, jen se jakoby mimochodem zamiluje se do jednoho z potápěčů. Skončí nenávist, nebo nastoupí cosi jako porozumění pro sexualitu?

Nebeský oceán (2010)

Myslím, že Jet Li ve své netypické roli, a to nemocného, umírajícího otce a Wen Zhang, jako jeho autistických syn, ti byli oba výborní. Uvěřitelný Jet, pracující v mořském světě, a syn, kterého bere s sebou. Jaký je život otce autisty? Náročný. Jaký je život autistického syna, který má otce s rakovinou? Jiný. Žije okamžikem. Díky bohu za inteligentní, milující lidí v jejich okolí. Jsme tak smrtelní. Film mě dost rozebral, tudíž si ho raději pusťte a uvidíte sami.

Slunce opět vychází (2007)

Souhlasím se Snorlax, chvílemi nádhera, aby pak přišlo divné místo, které jakoby do schématu nezapadalo. tudíž život v Číně i v chudých oblastech se svými strastmi, radostmi, chvilkového pomatení smyslů, tragédií, láskou i nadějí. Škoda té roztříštěnosti, alespoň pro mně.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Malinkatou, mrňavou chviličku jsem váhala, ale mé střelecké, fanfaronské já zvítězilo a přiznalo si, že to bylo super, eňo, a užilo si to, toho stále báječného Harrisona Forda, tu stále zajímavou Carrie Fischer a zamhouřilo oko nad tím divným, ambiciozním zjevem v černém hábitu, s tím, že si snad do budoucna zvyknu. Ostatní bylo fajn, tak co řešit, že, já si to užila, děkuji pane Abramsi.