Aleš Brichta: 50 Tesla Arena: Live (2009)

Velmi vydařený koncert, ve kterém zazněly snad všechny Brichtovo písně a nasazení, které bylo záviděníhodné.Jediné, co mi malinko vadilo, byla absence pohybu na jevišti, ale to zase nebylo až tak důležité. Zážitek.

Stejná srdce (2014) (TV film)

Celkově tuhle gay problematiku moc nemusím. Myslím, že po shlédnutí tohohle dramatu jsem poněkud myšlení přehodnotila. Ať chcete či ne, to si nevyberete, pokud se tak narodíte a musíte s tím žít. Počátek AIDS v Americe, kdy nikdo nevěděl nic. Počátek výzkumu, který vedla invalidní lékařka, riskující u toho svůj život.Totální ignorance ze strany vyšších míst, sahajících až do problému vlády. A lidi padali jako mouchy...láska může být. její definici si lze přečíst v bibli- Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne." 1 Kor 13,1-8 Někdy se liší v překladu, ale význam je stejný. Jen jedna věc jiná. Homosexuálům tahle slova určena nebyla, byli odsouzeni mimo boží milosrdenství. ale já nejsem věřící. Shlédla jsem film o lásce, boji ducha i těla, touze žít normální život, nebýt gaunerem a žít jako ostatní, i za cenu odvržení a vyhlídkou na smrt.Herecké výkony mě dojaly, krom skvělého Marka Ruffala a mého oblíbeného Taylora Kitsche, lze je pozorovat u všech ostatních. Chůze, gesta, jemné, neokázalé a přece jiné .Zasloužené čtyři hvězdy.

Nevinné krutosti (1996)

O tom ,že pokrytci se nevyhýbali ani francouzskému královskému dvoru a cena prosadit dobrý záměr na záchranu lidských životů je vysoká. Skvělé obsazení špičkovými francouzskými herci a dobře koukatelné dílko.

Anděl na zemi (1959)

Velmi romantické, křehká Romy coby anděl v letecké uniformě, nádherná Michele Mercièr, neuvěřitelné hubené mlaďounké ucho Belmondo, na kterého jsem se moc těšila a instantní Vidal v roli závodníka F1 v roce 1958, kterého opustila krásná nevěsta, to vše v úžasném Monte Carlu. Hezké, ale jednou to stačilo.

Cavemen (2013)

Neurazí, nenadchne. Parta kluků, lovících holky, jeden trochu jiný, píšící scénář že svého života. Děj předvídatelný, vyložená oddechovka s příjemným hlavním hrdinou, který tápe ve svých vztazích. Bohužel víc už nic.

Byeonhoin (2013)

Velmi podařené jihokorejské drama, ve kterém se obyčejný daňový advokát zastal neprávem obviněného studenta a jeho přátel proti nespravedlivému nařčení o podpoře komunismu. Velmi vážná věc v Korei v osmdesátých letech. O tom, že nemusíte ztratit tvář a sám sebe. O tom, že fyzické mučení nebylo věcí neznámou. Rozhodně doporučuji, i pro dobrý herecký výkon Kang-Ho Songa.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Měla jsem z toho obavy .Znáte to, kultovní film s modrookým Melem a teď prásk, hnědoočko Tom Hardy? Vlastně mě zlanařila moje oblíbená, krásná Charlize. A byl to mazec jaksepatří, se vším všudy, do posledního, vymazleného detailu. Celý příběh i vizuál, včetně hudby, mělo to spád, no já si to užila na bezva pět hvězd ! Kdyže bude další?

Jupiter vychází (2015)

Zjišťuju, že vůbec nic psát do komentu nemusím, protože úplně všechno, co jsem chtěla říct, napsal Djkoma. Trochu toho všeho škoda, ale nemohu říct, že nebylo na co koukat. Rozhodně scény z vesmíru byly vizuálně velmi pěkné. Tak snad třeba lepší scénář bude příště. A moc ráda jsem zase viděla Seana Beana...