• Thriller

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po prvých 7 častiach je to paráda. Som rád, že horrorový seriál ešte má čo to povedať. A ževraj druhá séria je ešte lepšia, takže dopozerám a komentár zveľadím....Nezveľadím, tak nám to rozdelili na samotné série. Každá je iná a "rotujúci" herci mi náramne sedia.

Dead Shadows (2012) odpad!

Uf ! Tak to teda bola pecka. Neverím, že takúto kravinu vypustli do sveta práve francúzi. Pri tak krátkej stopáži, aby úvodné titulky trvali skoro 5 minút je len dôkazom toho, že režisér aby natočil film, ktorý by spĺňal kritérium celovečerného filmu jednoducho tento čas musel nahnať tu... Celé mi to pripadalo hrozne priblblé, niektoré scény sú totálne zbytočné (stretnutie nejakých pouličných dílerov s Chrisom, alebo trápny rozhovor Chrisa so susedkou ,neskutočne zdľhavá bytová párty...) ale potom som pochopil, že keby tam neboli film by mal sotva pol hodinu. Na toto sa mal režisér úplne vybodnúť a keď chcel natočiť nejaký pseudo - apokaliptický akčňák mohol to urobiť systémom : mutant - prásk ,mutant - prásk ,mutant - prásk ,človek - prásk..ups! A tie 2 krátke prestrihnuté zábery ku koncu na Paríž bola len červavá čerešnička na torte tohto neskutočného filmového braku. 5%

The Aggression Scale (2012)

V rámci žánru milé prekvapenie. Už len úvodná scéna naznačovala, že môže ísť o brutálnu vec s niekoľkými hrdlorezmi. Ten príbeh je obyčajný shit akých tu už bolo, ale zaujímavo natočený bez vážnejšieho (za hlavu chytajúceho sa) prešľapu. Páčil sa my mladý Owen z ktorého ma niekedy mrazilo viac ako z tých vrahov, zaujímavý týpek a dôkaz, že keď si chcete zahrať v nejakom filme texty sa nejak obzvlášť učiť nemusíte :)

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Prekvapivo úplne iné ako prvá časť čo beriem ako malé bezvýznamné plus. Čakal som zdĺhavú nudu s niekoľkými ľakacími scénami, ale kupodivu scenár je celkom zaujímavý už od začiatku a prakticky neustále sa niečo deje, takže film nemá kedy nudiť. Po vizuálnej stránke je to celkom fajn, efekty sú slušné a atmosféru to má tiež. Stále však ide o priemerný horor, ktorý Vás až tak nevydesí. Film stál okolo 9 mil. $ čo nieje málo na podobné filmy a keď si porovnám niekoľko oveľa lacnejších, originálnejších hororov výsledný efekt, alebo skôr chyba bude asi niekde inde. 50%

El páramo (2011)

Dopozeral som to asi na 3 x, nebavilo ma to. Pozerať sa cez 100 minút na to ako začne celej jednotke prejebávať pre ponorkovú chorobu bolo nesmierné utrpenie. Čo z toho ,že atmosféra bola naozaj hustá v zaujímavom prostredí, keď si ani k jednému hlavnému hrdinovi nevytvoríte žiaden vzťah a je Vám prakticky jedno kto zomrie a kto prežije. Tentokrát obrovské sklamanie.

Sedm psychopatů (2012)

Práve teraz si uvedomujem, že tento rok okrem hororov som si nepozrel iný žáner a pochopil som, prečo mi v poslednej dobe toľko prejebáva. Predsa len ,život je zmena a moje sny budú konečne aj o niečom inom ako o rozrezaných telách, duchoch a podobnej háveďe....7 psychopatov - to som si teda dal....Ale nie docela som sa pobavil aj keď išlo o prinajmenšom priblblú záležitosť , stále to drží nad vodou parádne herecké obsadenie. Nad scenárom sa ani nezamýšľam, neviem či to myslel Martin McDonagh vážne, ale za tú odvahu a sem tam "čierny" humor si moje uznanie zaslúži. Dosť bolo iných žánrov, vraciam sa tam kde je mi najlepšie :)

Pavouci (2013)

Čo mám na to povedať? Filmy o pavúkoch mám docela rád ,videl som ich už veľa, ale pokaždom ma vedia nesmierne sklamať. Tento od režiséra "Takáča" je i nesmierne nudný a priblblý. Dokonca ani po vizuálnej stránke to nieje bohviečo. Preto nechápem prečo sa títo pavúci natáčali aj pre verziu 3D...či vôbec. Keď nepočítam "starú" Tarantulu, najlepší film o pavúkoch čo som videl bol Pavúči teror v hlavnej úlohe s Davidom Arquettom. Ten bol aspoň vtipný. Scéna keď vedec stojí zoči-voči pavúčej kráľovnej a povie : "Si tak krásna" je nechutné vykrádanie podobnej scény z Votrelca 4. Fuj

Decay (2012)

Nečakal som, že Veľká Británia môže až tak sklamať v horrorovom žánri. V poslednej dobe som angličanov iba chválil. Decay je bohužiaľ amatérska sračka, ktorá fanúšikom horroru jednoducho nemá čo nové ponúknuť. O tomto filme som nič predtým nevedel, nevidel som trailer takže som bol doslova v "šoku" o čom bol tento film. Sranda bolo úvodné upozornenie, že spoločnosť CERN nemá s týmto filmom nič spoločné a ,že ide o úplnú fikciu...Keby to nenapísali ani by som nevedel...:o) Apropó, docela ma zaujíma téma o urýchľovači častíc ,videl som mnoho dokumentov o tejto megalománskej stavbe, ale nikdy by mi ani vo sne nenapadlo, že tam dole po úniku radiácie sa budú ľudia meniť na "zombíkov"....Mierny SPOILER, ale viacerí mi ho určite odpustia :)

The Mooring (2012)

The Mooring som pozeral s frajerkou pretože filmy väčšinou (stále) vyberám ja a ona je väčšinou (stále) mojim kritikom. 40 minút neuveriteľnej nudy s babskými priblblými dialógmi o ničom! Takto film prebiehal a ja som len čakal, kedy sa na mňa moja drahá pozrie a škodoradostným úškrnom mi dá patrične najavo ako som zlyhal. Našťastie pri tom lúskala tekvicové jadierka, ústa tým pádom využívala aj na inú činnosť ako zásypom nadávok o kvalite filmu. Neviem kto robil casting na tento film, ale toľko nesympatických báb na jednej kope som nevidel snáď od vyhlasovania MISS UGANDA ročník 1987. Celé mi to pripadalo priblblé, nechápal som pointu v tom ,prečo to vlastne tí dvaja parťáci robili...Pre potešenie? V tom prípade je to scenáristický ODPAD! Pritom sa na tom podieľali 3 ľudia....15% s prižmúreným okom.

Broken (2006)

Plne sa stotožnujem s komentárom užívateľa J*A*S*M ,dokonca i so SPOILEROM. Ide mi rozum roztrhnúť keď niečo také vidím. U hlavnej hrdinky sa prebudilo svedomie a ľútosť nad psychopatom, ktorý ju toľko dní mučil a bohviečo urobil jej dcére? Nechápem a dobre jej tak krave blbej. A, že išlo o skutočnú udalosť? Tak kto potom vyrozprával tento príbeh!?...Film nieje zlý, mučiace scény sú natočené kvalitne, ale že by išlo o nejakú výnimočnú záležitosť to teda nie.