• Thriller

Nebojte se tmy (2010)

Nebojte sa tmy bol pre mňa najočakávanejším filmom roka už aj preto, lebo Guillermo del Toro patrí medzi mojich najobľúbenejších zjavov filmového sveta a po druhé, mysterióznosť v kombinácii hororu je to pravé orechové čo ma zaujíma snáď najviac. Možno som bol až priveľmi nedočkavý (o filme som vedel asi rok dozadu) , nabudený trailermi ,že by mohlo ísť o niečo výnimočné čo tu ešte nebolo. Ale bolo. Nie, nie som sklamaný ale trocha rozčarovaný hlavne jednoduchým a prečítateľným príbehom. Troy Nixey bol dobrou voľbou aj keď nieje ostrieľaný režisér a myslím si, že má určitý potenciál a v budúcnosti nás ešte môže prekvapiť. Talent rozhodne má. Film je natočený s citom, perfektná kamera, úžasná Beltramiho hudba (ďalší môj oblúbenec) a skvelá atmosféra starého domu. Jediné čo ma sklamalo boli tie malé príšerky (čo to kurva bolo za rasu?) z ktorých absolútne nešiel žiaden strach...Dosť podstatná vec..a dokonca aj po vizuálnej a technickej stránke boli odfláknuté. Čo sa hercov týka nechápem niektoré komentáre "múdrych" popredných užívateľov o tom ,že Guy Pearce nemá čo hrať, že Katie Holmes nevie hrať (ja ju tiež nemusím, ale nezatracujem ju...stále asi bude v tieni svojho manžela) a podobne, ale film nemá a nemal tendenciu stať sa nominantom na oscara, preto si myslím, že v takomto žánri je to irelevantná vec. A viete čo? jednu hviezdu ešte prihodím ...nech nežerem.

Temná krajina (2009)

Uznávam hercov ktorí sa vo filmovom showbiznise snažia pohybovať aj v iných ako hereckých kruhoch. Thomas Jane patrí medzi mojich obľúbencov a tak som sa na Temnú krajinu tešil. Film je patrične napínavý s dobrou atmosférou, ale je vidno, že po režisérskej stránke to ešte nieje ono. Pár viditeľných prešlapov som tu našiel a niektoré scény (samozrejme tie v aute) mi pripadali tak , ako by ich Jane chcel natočiť podľa vzoru Sin Sity. Film ma bavil a modlil som sa za to, aby to nespackal nejaký otvorený, alebo nevysvetlený záver čo sa v obdobných filmoch stáva často. Lenže.....a máme to tu zas.......čo už

Arthur (2011)

Milé prekvapenie hlavne preto, že u mňa kombinácia komédie a romantiky nemá žiadnu šancu. V tomto prípade bol humor podávaný s ľahkosťou a citom čo sa v amerických komédiach založených hlavne na fekálnom a trápnom humore nestáva často. Doteraz som Russella Branda vôbec nemusel a neraz som rozmýšlal, že si ho zaradím do nejakej Topky najhorších a najneobľúbenejších hercov. Tu mi ,ale vôbec nevadil, práve naopak s Helen Mirren vytvorili naozaj sympatickú dvojicu. A vôbec celé herecké zoskupenie na čele s Luizom Guzmánom bolo zaujímavé a spolu zo zručnou réžiou Jasona Winera vzniklo milé "malé" dielko.

Blesk (2011)

Lepšie než som očakával už aj preto, že Statham "hraje" o trocha vážnejšiu úlohu (detektíva) a celý film sa netočí len okolo jeho bum bum prásk scén. Príbeh nieje úplne originálny ,ale zaujímavo napísaný určite je. Potešila ma aj hudba, ktorá tu zapasovala bravúrne a nie náhodou som fanúšikom britskej elektroniky a rocku. Na záver...Aidan Gillen v úlohe záporáka svojou charizmou jasne a minimálne o dve triedy valcuje "nezaujímavého" Stathama.

The Dead (2010)

Dobrým bonusom filmu je fakt, že dej bol zasadený do akejsi Africkej krajiny (názov sa nespomenul, alebo som ho prepočul) a tak som sa mohol zoznámiť aj s počiernejšími zombíkmi, ktorí mali určite niečo do seba. Zombíka som naživo nikdy nevidel, takže neviem posúdiť ako by sa pohybovali v reáli, ale tu boli tak pomalí, že by ste sa mohli kľudne vysrať 20 metrov od neho, bez problémov si utrieť zadok, zavolať svojej frajerke že ste hotový a stále by bol od Vás dostatočne ďaleko na to, aby ste si mohli nabiť svoju gumipušku a ostreliť mu hlavu...The Dead svojim prostým dejom neoslní, ale ani neurazí a tak si môžete v pokoji vychutnávať masaker páchaný na našich mŕtvych "kolegoch". Podobnosť s filmom STAKE LAND veľká, ale kvalita o triedu horšia.

Uvnitř (2007)

Dlho som rozmýšlal nad tým ako ohodnotím tento film. Po prvé, keď Alexandre Bustillo a Julien Maury chceli natočiť film tak brutálne, aby divák musel pri niektorých scénach odvrátiť zrak, ...uspeli. Po druhé, keď obsadzovali do jednej z hlavných úloh Béatrice Dalle s vedomým, že práve táto herečka môže nahnať divákovi nepríjemne mrazenie po celom tele,...uspeli dvojnásobne. Sám sa pýtam kde sú hranice nechutností, brutality a hnusu vo filmovom svete. Každý "dobrý" film by Vám mal niečo dať, či už umelecký zážitok, ponaučenie čiže niečo na čo nikdy nezabudnete. Tento francúzsky film vo mne zanechal nepríjemný pocit hnusu a preto musím dať plný počet. Film ktorý mi z hlavy len tak ľahko nezmizne! 100%

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Debilné, ale zábavné. Už sa ani nepamätám kedy som sa tak schuti nefalšovane zasmial. Neuveriteľná zápletka o tom čo sa môže stať pri reťazovej reakcii plnej nedorozumení. "Zabudli sme zobrať pivo!" ..."niéééé" :) Kanada tentokrát prekvapila.

Ils (2006)

Dosť dlho mi trvalo kým som sa dostal k tomuto filmu. A po pozretí som ostal v rozpakoch. "Sľúbené" zimomriavky a pocit strachu sa tentoraz nedostavili. Atmosféra opusteného domu je geniálna, réžii nemám čo vytknúť, ale hlavný problém je vo mne, že som mal obrovské očakávania. Je to síce lepšie ako napríklad podobný film The Strangers, ale omnoho horšie ako Britský Eden Lake.

Touha po pomstě (2010)

Čo sa týka žánru tak čistý priemer. Docela jednoduchý otrepaný scenár s jedným menším prekvapením na konci. Len sa čudujem, že by sa jednoduchí manželia odhodlali k niečomu takému i keď sa v ich hlavách odohrávala zlosť i pocit neprávia. Všetko vychádzalo až príliš ľahko, čo by sa asi v reálnom svete nestalo. Hodnotenie mohlo byť i vyššie nebyť upišťanej Eriky Christensen, ktorej hlas mi tak znepríjemňoval život, že keby sa dalo, okamžite jej prijebem cez obrazovku. Pozerať sa na to dá a odporučiť to môžem každému kto má rád mučiace scénky. Je ich tu pomerne dosť.

The Caller (2011)

Filmový plagát pekný, prvé čo ma napadlo bolo, že by mohlo ísť o prekvapivý, napínavý thriller typu Telefónna búdka, ale to by som chcel mnoho...že? Prvá tretina napínavá, mysteriózna a nič nenasvedčovalo tomu, že by som dal nejaké nízke hodnotenie...Ale, to čo nasledovalo potom ma nepríjemne odrovnalo. Čistý chaos ,už sa mi ani nechcelo tipovať kto tu je vlastne "živý".. Akosi som to celé nepochopil a popravde ani som už veľmi nechcel. Je pravda, že som pri tomto filme stiahol liter červeného vína, ale že by to bolo kôli tomu? Kto má rád "mysteriózno" s prvkami hororu a debilnou pointou..nech sa páči. Ja ďakujem neprosím