• Thriller

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Nie až také hrozné ako som očakával. Potešila ma hlavne nadväznosť prvej časti. Samozrejme chýba tu tá pravá kultová atmosféra, ale napr. "strašidelný" hudobný motív zostal. Vďaka i za to. Neviem čím to bolo, ale nové postavy v podobe démonov vo mne nezanechávali nejaké zimomriavkové stopy, skôr sa mi zdali zábavné. A práve originálnosť démonov v prvom filme robilo Silent Hill výnimočným, strašidelným... teda aspoň pre mňa. Skúsim ešte 3D verziu, možno objavím niečo, pre čo bolo toto pokračovanie natočené. 55%

Buranský masakr (2011)

Celkom fajn, ale o horore sa baviť určite nebudeme. Ide čisto o komédiu,.. alebo sa už ničoho nebojím?... Tie vraždy, useknuté končatiny, vybuchujúci teenager alebo udupanie koňom sú robené skôr zábavnou formou a čo ma tešilo najviac sú natočené skutočne poctivo. Vidiečanov som si zamiloval a neraz som im držal palce, aby si svoju show dokonale užili.:)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Neviem, čo videl užívateľ POMO za film , totálne s jeho názormi nesúhlasím. Že bol Hobbit robený bez lásky a pre prachy? Ako sa to dá vidieť?? Veď spracovanie je úplne rovnaké ako u LOTR, rovnaký režisér, skladateľ, herci dokonca i vizuálnosť filmu. Že je rozťahaný? Ako je teda možné, že som "hltal" každé jedno slovo, scénu bez toho, aby ma film nudil.. A to ani niesom fanatický fanúšik Pána prsteňov. Ja som presvedčený, že prvý Hobbit je len rozbeh k niečomu veľkolepejšiemu, niečomu na čo tak ľahko nezabudnem, tak ako na celú trilógiu LOTR. Takže uspokojený budem určite a už sa neviem dočkať nového pokračovania. P.S. Martin Freeman ako Bilbo Pytlík je neskutočná trefa do čierneho.

96 hodin: Odplata (2012)

"Megatron" nieje Morel. Tak ako zdobili prvú časť akčné "fighty" tu Megaton totálne zliháva. Pri niektorých ma doslova rozbolela hlava vďaka neuveriteľne trasúcej sa kamere čo si mal však režisér ustrážiť. "Odplata" je totálne rovnaká (čo niekedy nieje naškodu) ako prvá časť, ale s príšernými dialógmi (rozoberanie vzťahu mladej Kim - frajer úplne zbytočné) a kamerou. Nechápem ešte jednu scénu pri ktorej sa mi rozum zastavil...Mladá dcérka nevie urobiť vodičák a za pár dní si len tak sadne do auta a preháňa sa po úzkych Istanbulských uličkách ako Niki Lauda v najlepších rokoch....I pri množstvách prešľapov je "Odplata" slušným akčňákom, ktorý musí pobaviť a tých 58% si i napriek týmto chybám určite nezaslúži. U mňa spokojnosť.

Nebezpečná známost (2002)

Nič nové pod slnkom, takýchto filmov s podobným príbehom je nesmierne veľa. Nesympatickí herci na čele s Erikou Christensen, ktorej tvár (hlavne teda brada) mi neraz pripadala ako spuchnuté malé prasiatko. Od sexy mrchy mala vážne ďaleko. Pohodová je aspoň stopáž filmu, preto i také "vysoké" hodnotenie, proste Swimfan ubehol rýchlejšie ako som si stihol 3 x prdnúť.

Podvodník (2012)

Pozoruhodne zaujímavo vyrozprávaný príbeh. Stále mi ale nešlo do hlavy ako rodina za boha nevie spoznať svojho syna (brata), ktorý bol nezvestný "iba" 3 roky a nejaké drobné... Pritom nešlo o typického američana. Na vyššie hodnotenie to však nestačí pretože hodinu po dopozeraní mi The Imposter nejako vyšumel z hlavy.

Únos (2012)

Čakal som oveľa mysterióznejší thriller ako som dostal, predsa len trailer alebo dokonca i plagát sľubovali oveľa viac. Detektív akosi rýchlo odhaľuje únoscu (vraha) bez štipky originality alebo "mystery" prekvapenia a to ja veľmi rád nemám. Takto sa film odpaľuje do šedého priemeru podobných thrillerov. P.S. Keď si pozriem ksichty J.Cusacka a S.Walger-ovej nechápem ako mohli splodiť tak škaredú dcéru :)

Silent Night (2012)

Santa ako má byť. Slušným ľudom síce nedá nič, ale neposlušným okrem uhlia prinesie resp. odnesie pár končatín. Krvy, čriev, useknutých končatín je tu síce dostatok, ale príbeh je jednoliaty, obyčajný proste klasika slashera. Pobavila ma hlavne "kostolná" scéna s babkou a jej výrok "Ja som nič nepovedala" ,správna hláška ktorá jej priniesla i nejaké doláriky:) Musím si pozrieť originál, pretože táto "Tichá Noc" mi nič extra neponúkla.

Sudor frío (2010)

Tak konečne niekoho napadlo, že mučiť dievčatká sa dá nielen nožíkom alebo sekerkou, ale i nitroglicerínom. Ja neviem, z tohto filmíku mám zmiešané pocity, buď je to totálna blbosť, alebo miestami napínavý horor...Negatívne pocity však u mňa prevládajú, hlavne preto lebo z tohto domu sa hocikedy dalo bezproblémov újsť a rozhodnutie tak ostávalo len na hlavných hrdinov ako sa zachovajú voči svojim priateľom. Takže atmosféra "bytového" domu, kde je množstvo susedov, ktorí ani len netušia (?.....) čo ich staručký bytový najomníci stvárajú je slabá ,samozrejme okrem pivnice kde "nás" čaká menšie prekvapko (nie je ale vysvetlené prečo, alebo čím boli takto holky zmenené). Scéna so starým mužom, ktorý s pomocným chodítkom a so striekačkou plnou nitroglicerínu naháňa dievčinu samozrejme vládne:)

King Kong 360 3-D (2010)

Oh my God, Oh my God.....Oh my God! Piča jebnutá, totálne ma vytáčala, ešte sa nič nedialo a už bola prijebaná. Nenávidím takéto piče, mať ju doma tak jej takú prijebem, že Oh my God bude to posledné čo vysloví. V komentároch zásadne nenadávam, ale tu to inak nešlo. Prepáčte. Piča jebnutá