• Thriller

Earth to Echo (2014)

Filmu neodpustím vykradnutú záverečnú scénu so "skladaním" vesmírnej lode z filmu Super 8. Ostatné je čistý priemer "detského" rodinného sci-fi, ktoré neprekvapí skoro ničím. Detské predstavenstvo je sympatické, ale ten "Alien" nepochopiteľný, resp. tento malý parchant skôr vyzerá ako detský mazlíček, ktorý o vesmíre a cestovaní ním vie akurát tak veľké hovno. Alebo lepšie povedané čo to kurva bolo za debilnú rasu? Pre mládež to môže byť rozkošný film, ale pre fanúšikov "sájnsfikšn" je tu viac otázok WTF ako odpovedí.

Míň je víc (2015) (pořad)

Ups...! Tak takéto percentá som naozaj nečakal, obzvlášť keď ide o český súťažný program. Veď "tieto" súťažné formáty Vám Čechom tíško závidím, máte lepších moderátorov (vyhýbajúc sa trápnostiam = na SK Bičan - i keď niekedy trafí totálnu haluz - kde nechápem a niekedy mi ide bránica roztrhnúť) česť výnimkám a predsa len tomu dávate punc väčšej vážnosti, nakoľko ide o program kde musíte mať ako-také všeobecné znalosti. Jan Smetana je docela sympaťák a ja si tiež pred večernými správami rád odľahčím hlavu.

October Gale (2014)

Najnudnejšia hovadina akú som kedy videl! A to fakt. Pozeral som to s priateľkou, ktorá je totálny "antifilmový fanúšik", takže filmy na večer vyberám jedine ja a keďže sa po polhodine začala na gauči prekrúcať, vedel som, že je zle. A ja somár som jej dohováral, že sa to o chvíľu rozbehne! To som si teda dal...zaspala o 21.15 a ja som tak prišiel o dve veci. O filmový zážitok a o sex, ktorý mohol byť, ale keďže som idiot a neviem vyberať filmy pre spoločný večer tak mi neostávalo nič iné ako tento "klenot" dopozerať a darček si "vyzdvihnúť" na WC. Ďakujem Ruba (Nuda) Nadda a prajem ti všetko dobré v tvojej režisérskej kariére. S úctou nespokojný divák Zolo. P.S. Speedman utekaj hrať radšej toho vlka.

Backcountry (2014)

Od survival-thrilleru čakám oveľa viac napätia a hlavne viacej scén z hlavným záporným predstaviteľom - "Macom" . Nebyť 10 minútovej "stanovej" scény ,išlo by prakticky o romantickú drámu "Jeho" ,ktorý "Ju" pozve na výlet do lesa , kde "On" chce "Ju" požiadať o ruku, ale niečo sa pojebe. Každý to tu porovnáva s Grizzlym, jasné ide o podobné filmy s medveďom, ale popravde pri Grizzlym som sa bavil oveľa viac ,nie pre známejšie obsadenie, ale hlavne pre početnejšie akčnejšie scény. O tom predsa "zvierací" horor je. Ďaľšia vec....Nechápal som postavu, ktorú hral Eric Balfour, každá postava by mala niečo znamenať, myslel som si, že skôr či neskôr táto postava bude dôležitá. Či v pozitívnom alebo v negatívnom zmysle. On si príde k ohni, trošku zabŕdne do chlapca, dožere rybu a odíde...WTF? Natočené je to zručne, režisér vie stupňovať napätie, ale k čomu to je keď sa tam skoro nič neudeje?

Welp (2014)

Prvých 5 minút to vyzerá na parádny počin, les, mystery postava s kvalitnou maskou, pasca a pod. Ďalej nasleduje trpká zdĺhavá nuda s nesympatickými deckami s ešte nesympatickejšími vedúcimi "výpravy". Sem - tam sa tam objaví krpec s maskou, sem - tam sa objaví jeho ujo. Keby nebolo tých zaujímavých pascí, niektoré naozaj slušné, hovoril by som skôr o rodinnom filme so štipkou thrilleru. O horor sa tu nejedná, nieje tu ani jedna scéna z ktorej by som si cvrkol do treniek. Zachraňuje to aspoň ako-taká atmosféra a už spomínané pasce. U mňa veľké sklamanie. 50%

Prokletý klaun (2014)

Priznám sa od Eliho Rotha čoby producenta som čakal viacej Gore, všetky "vraždy" sú ukázané len potom čo sú vykonané, možno tým, že ide hlavne o detské postavy a nie každý by to musel stráviť.. Film je natočený pekne s príjemnou atmosférou a mrazivou hudbou. Prakticky ma tu nič nenasralo, o "amatérizme" ani stopy čo je veľkým plusom. Klaunova premena výborná, ale že by som sa od strachu posral...to nie. Škoda, ale buďme vďačný aj za tento kúsok. 70%

Chappie (2015)

Blomkamp stále baví, tretí podobný film, tretíkrát nadmierna spokojnosť. Film ubehol rýchlo, akcia, vtip, emócie, to všetko tu je a k tomu parádna hudba - Zimmer trochu inak ako sme zvyknutý a pohodový Die Antwoord. Po dlhšej odmlke asi znovu navštívim "Trenčiansku pohodu" pretože týchto týpkov naživo jednoducho vidieť musím. Piaty Votrelec je v dobrých rukách. P.S. Videné v Seneckom kine Mier - konečne nikto nevyrušoval (po prvýkrát v Seneckej histórii) až na jednu pani, ktorá si zo sebou vzala asi štvorročného syna, ktorý sa cca po 10-tich minútach (prvá prestrelka) neuveriteľne rozreval a tak sa musela z kina pratať. P.S.2 : Nechápem pre koho platia pravidlá o obmedzenom prístupe detí...

Hangar 10 (2014)

Prúser je už v tom, že ide o najlepší zvukový dôkaz o existencii U.F.O. AUDIO dôkaz!! To snáď nemyslia vážne..Partia hľadačov pokladov sa vyberie do lesa, aby sa zabavili tým, že si nájdu nejaký starý poklad...Najlepšie samozrejme v noci!! A čo čert nechcel práve oni sa stanú svedkami existencie "E.T.-ho". Aká to náhoda. Polovicu filmu sa nudíte a druhú....tiež. Záver veľkolepý, toľko obrovských mimozemských lodí snáď nebolo ani v Dni nezávislosti a potom nechápete ako si niekto toľko rokov nevšimne, že "oni" naozaj existujú, pretože obloha nieje diera v tme a tie blikajúce, pohybujúce sa svetlá musí uvidieť aj slepý. Britské sklamanie desaťročia. 10%

Goal of the Dead (2014)

Na môj vkus strašne prestrelená stopáž, celý úvod v autobuse (o ničom) by som vystrihol. Film začne baviť až po príchode na štadión. Od francúzov som čakal viac komediálnych úletov, ale nie je tu ani jedna scénka z ktorej by som sa váľal od smiechu. Grcanie, kúsanie, zombíci na úrovni a ono to nieje ani veľmi komické ani hororové, takže mierne sklamanie tu je.

Birdman (2014)

Príbeh o skrachovanom hercovi ma až tak neoslovil, čakal som viac. Bodujem výlučne herecké výkony všetkých zúčastnených = takú kvalitu pokope som už dlho nezažil a neskutočnú kameru (Oscar namieste), nebyť jej, z bodovaním by to dopadlo oveľa horšie. Točiť takto akčné filmy...to by bola paráda.. Áno pán Megaton, to smerovalo hlavne na Vás.