• Thriller

Countdown (2012)

Prvú polhodinku som nechápavo pozeral, či som si nepustil náhodou poviedku o troch zhúlených "šikmákoch" pretože tento úvod bol snáď nekonečný. Až po nástupe J-Hesusa dostal film šťavu. Tento týpek bol nenormálna trieda (a to myslím i po hereckej stránke) a o 360 stupňov obrátil film na zaujímavejšú nôtu. Stále som bol nesmierne zvedavý kto to skutočne je a a čo vlastne ide. Námet je dobrý, ale stále neviem prísť na chuť samotnému herectvu šikmookých dievčat. Tie ich (akože) náreky a hystérčenie mi vždy trhajú uši. P.S. Jediné čo vo filmoch neznášam je (SPOILER) lámanie prstov...eeeh :(

Letadla (2013)

Už od začiatku je jasné, že nás čaká rutinná jazda, ktorá bude mať všetky parametre pre výchovu detí. Bohužiaľ Pixaru dochádzajú nápady a keď to pôjde takto ďalej v budúcnosti môžu byť totálne stratový. Najhoršie na "lietadlách" je fakt, že som sa ani raz nezasmial, žiadna vtipná scéna, ktorá by ma aspoň troška pobavila sa nedostavila...a to mám animáky naozaj rád. Lenže možností má Pixar neúrekom, po autách, lietadlách môžu prísť s čímkoľvek, ale to by si kopali vlastný hrob. Dúfam, že sa vyberú inou cestou, pretože iné štúdia určite nespia. 3D podpriemerné.

Zvrácená sestrička (2013)

Geniálna blbosť v hlavnej úlohe s pošahanou Paz de la Huerta. Ten jej hlas je buď zámerne "jebavý", alebo je Paz fakt retardovaná. Dostal som to čo sľuboval plagát, film plný holých báb a slušného exploiťáku. Príbeh je obohratá platňa, ale komu to vadí? Záver príjemný, krvavý, takže spokojnosť na mieste.

Antisocial (2013)

Po dlhšej dobe "dobrý" kanadský film. Vyzdvihujem hlavne docela normálne vystupovanie hlavných hrdinov v uzavretom priestore. Nič čo by ma nejakým spôsobom nasralo. Trošku mám problém s "daným" vírusom, pretože i pri takýchto filmoch si viac cením reálnejší scenáristický prístup. Inak o.k.

Contracted (2013)

Vcelku zaujímavý námet avšak s príšernými hereckými výkonmi, hlavne teda vedľajších postáv. Nepochopené správanie sa Samanthy po zistení nemoci ma docela nasieralo. Veď keď zistím, že niečo nie je v poriadku a následne niekoľkokrát povie mame, že sa nič nedeje resp., že je všetko v pohode....hrôza. Mrzí ma fakt, že sa skoro vôbec nedozvedáme o postave prenášača, takto čisto len sledujeme premenu Samanthy do konečnej podoby. Ponaučenie ? Keď si raz lesba, zostaň lesbou :)

Černý les (2010)

Na nemeckých filmoch neznášam dve veci a to : nemecké ksichty a samotné filmy. Neviem čo vlastne chceli tvorcovia týmto filmom povedať, ale dať do hlavnej úlohy televízor, ktorý chce nejakým zvláštnym spôsobom znepriateliť dva páry proti sebe je trápny pokus niekoho vystrašiť. Akosi sa zabudlo vysvetliť či tu vôbec išlo o nejakého ducha, resp. o aký "paranormálny" jav vlastne ide. Pri tak krátkej stopáži Vás film neuveriteľne nudí. P.S. Názov filmu je totálne od veci, nakoľko o "ten" les až tak nejde. Slabých 20%

Carrie (2013)

Horror ktorý nevydesí, ale je tak zručne natočený (dramatičnosť tu funguje dokonale), že s remakeom musím byť spokojný. Matka s dcérou sú dobre obsadené a vidím, že s malej "zabijačky" nám vyrastá celkom sympatická herečka. Kupodivu ma film bavil viac po záverečný masaker, predsa len "prerod" dospievajúcej Carrie do finálnej podoby bol filmovo zaujímavejší. Stále nechápem aké môžu byť dospievajúce deti tak kruté, aby dohnali niekoho do takého psychického stavu. Alebo sa to deje len na amerických školách? Viem je to len film podľa knižnej predlohy, ale....

You're Next (2011)

Scenár je tuctový, lenže ono je to tak kvalitne natočené, že nižšie hodnotenie neprichádza do úvahy. Stále nechápem načo sa toľko čakalo, aby tento film uzrel svetlo sveta. Až tak originálne to zase nebolo,ale ako hovorím horrorového fanúšika musel tento kúsok nadmieru uspokojiť. Kvalitných home invasion hororov nieje až tak veľa, takže v dnešnej dobe takýto filmík poteší.

Legenda o vraždícím strašákovi (2013) (TV film)

Scarecrow sa nevyhýba žánrovým klišé typu : opäť neštartuje auto, opäť nemáme signál na mobil, opäť sa niekto pri úteku potkne a pod. Na týchto veciach sa už len potmehútsky bavím, inak to nemá zmysel. Strašiak nieje strašný a je na škodu, že bol vytvorený pomocou CGI. Takto vyzerá skôr smiešne, nedôveryhodne...radšej mohli zamaskovať nejakého herca , bolo by to aspoň o chlp stráviteľnejšie. Viď napr. Jeepers Creepers. Chápem, je to "len" TV film, ale celé mi to pripadalo strašne hlúpe.

Empire State (2013)

Niekde vo filme sa spomína, že išlo o najväčšiu lúpež peňazí v histórii USA...A režíruje to totálny babrák. Vo filme sa takmer nič nedeje, úplne jednoduchá lúpež, ktorá nemá čím šokovať. Postavy sú priemerné, vôbec nemáte chuť niekomu fandiť, film bez emócií, akcie..Dwayne Johnson takmer nevyužitý doslova zbytočný a chlapec si bude musieť pečlivo rozmyslieť k akým filmom do budúcna sa upíše, pretože toto bol jeho zatiaľ najväčší omyl. A prečo až 3 hviezdy? Ako "televízny" film by docela ušiel.