• Thriller

Mischief Night (2014)

Hm, začína to ako otrepaná hra mačky s myšou, pokračuje to nudným "Stockholm syndrómom" a ukončenie chce prekvapiť, ale keď si uvedomujete aká je to pridrbaná,pomätená krava tá hlavná hrdinka,...vlastne Vás to ani neprekvapí. Film zabíjajú dlhé nudné dialógové pasáže, nevhodne doplnené so scénami troch mladých zabávajúcich sa teenagerov. Napätie neprekročí prah zakomplexovanej mníšky a tak Vám ostáva sledovať pravdivú romancu dvoch "vrahov-nevrahov". Pocity a dojmi mám zamiešané ako dobrú Frankovku modrú s kolou.

Torment (2013)

Nie, neoslovilo, neprekvapilo, podobných filmov je neúrekom a preto som čakal aspoň aké-také prekvapenie alebo skôr niečo nové čo by ma otrieskalo o pohovku. Nič.. Zaujímavé boli aspoň masky vrahov, ktoré boli originálne, ale už pri jednom zábere plyšákov s malým chlapcom bolo zrejmé v čom sa "dotyčný" budú maskovať. "Mordy" skoro žiadne a bol som nemilo prekvapený keď i na začiatku nebolo skoro nič ukázané. Nieže by som bol chlípnik na krvavé vraždy, ale ten úvod si to jednoznačne pýtal. Od toho momentu som si bol vedomý, že ma nič svetoborné nečaká. I keď napätia tu ako-tak je, i pri tak krátkej stopáži sa mi tento film zdal až priveľmi zdĺhavý. Jemný podpriemer, ale Home invasion mám docela rád, takže sa do dúfam blízkej budúcnosti teším na niečo fakt brutálneho..

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Komédia roka!! Aspoň teda u mňa. Seth srší nápadmi a po Sethovi (Rogenovi) je mi jeho humor (v rámci amerických komédií) asi najbližší. Už od úvodnej scény bolo zrejmé, že aj keď pôjde väčšinou o "záchodový" humor bude sa na čo pozerať. Výborne napísané vedľajšie postavy - Ribisi a jeho "milá" = úlet komediálneho žánru ,N.P.Harris a jeho "porast" = najlepšia rola pre tohto týpka, Ryan Reynolds = jeho najkratšia doba na plátne a pod.. Tých vtipných originálnych scén (dolár, úsmev na fotke....) je v tomto filme neúrekom ,dlho som sa takto nepobavil a tí ,ktorým sa tento humor zdal suchý, fekálny, blbý, majú asi smutný život.

Svatyně zla (2013)

4 sú z úcty k Ti Westovi, ktorý ma ešte výraznejšie nesklamal a za jeho jedinečnú filmárčinu, kde hustá atmosféra je samozrejmosťou. 80% filmu je parádnych, nevedel som čo príde za pár minút a tak to mám rád. Záver bohužiaľ rýchlo ukončený, ale z celkového hľadiska si The Sacrament štvrtú hviezdu zaslúži.

Všechny roztleskávačky zemřou (2013)

Čakal som typickú school - teen vyvražďovačku a ono sa to v polovici zvrtlo do nie príliš vydarenej sci-fi komédii. Spájanie žánrov horror - komédia mi príliš nevonia (buď to poriadny horror alebo čistá komédia), ako tak sa tieto dva žánre darí spájať skôr britským tvorcom. Predsa len typický britský čierny humor je mi bližší. Pozerať sa na to dá, ale druhykrát si to ani za boha nepozriem.

Unesení vetřelci (2014)

Niektorý tvorcovia found footage by si mali uvedomiť, že nie každé "FF" musí byť zákonite "nepozerateľné" ,ale dá sa natočiť i s citom. Bohužiaľ v tomto filme je "niečo" vidieť priam raritou. Najlepšie na všetkom bola vyslovená veta niekde v prvej polhodinke, citujem : "Na tej kamere sa ruší signál vždy keď sú nablízku Oni?".....Vtedy je Vám jasné, že si z mimozemšťanov veľkú srandu neužijete. ...Alebo sa tu zakrýva fakt, že tie mimozemské masky stoja za hovno...? Jediná dobre vymyslená scéna je pád kamery z mimozemského korábu..To je docela slušný nápad za ktorý poležiačky tlieskam. Ostatné je "len" podpriemerná rozprávka.

Animal (2014)

Celkom slušný "animal" horror, i keď je otázka či to vlastne nejaký "animal" bol. Až priveľmi sa táto "kreatúra" podobala na tú z filmu Feast - Krvavá hostina. Dokonca podobnosť filmu je obrovská. Pár ľudí uzavretých v lesnej chatke čakajúc kto bude na rade. Ale ako hovorím, nenudil som sa, herci docela v pohode a fakt, že ma tu nič výnimočne nenasieralo.

House of Dust (2013)

Nuda strieda nudu, tupé ksichty hlavnej štvorice, nezaujímavý dej ktorý nemá čím prekvapiť. Celý príbeh sa skoro odohráva na internáte kde sa celkovo nič nedeje. Atmosféru to nemá a tých pár naivných lakačiek (samozrejme nesmie chýbať zrkadlo, scéna kde je duch za niekym a keď sa postava otočí duch je preč a pod....) stojí za veľký prd. Takých tu už bolo dosť..

Goodbye World (2013)

Slušná komorná konverzačka starých priateľov na odľahlom mieste v jednej chate. Nečakajte žiadne zábery na "Apokalypsu" hovorí sa o nej len v médiach, film je založený len na pocitoch a problémoch jednotlivcov v danej situácii a živote niektorých v minulosti. Čakal som väčšiu nudu, ale celkom ma to bavilo. Môže za to i docela kvalitné herecké obsadenie. Prakticky ani jedna postava mi nebola nesympatická, či už pozitívna, alebo negatívna. A hudba je celkom trefná, dobre použitá. Ok

Blue Ruin (2013)

Plazivý dej, presvedčivý hlavný hrdina a pár brutálnych vrážd. Pekne sa na to pozeralo, pretože atmosféra filmu gradovala od prvého záberu po posledný . Páčilo sa mi i to, že pointa (čo sa stalo v minulosti) nebola odhalená na začiatku, ale postupne a tým sa Blue Ruin stal zaujímavejším. Ja som celkom spokojný.