• Thriller

Gravitace (2013)

Za plný počet to nieje, i keď som videl "len" 2D verziu, tých hluchých miest tu bolo na mňa omnoho viac ako som čakal. Ešte že stopáž bola rozumná, pretože pozerať sa na "Bulločku" ako si to trieli prázdnym vesmírom o niečo dlhšie "došiel" by som o kyslík. Bol to Cuarónov pokus o niečo nové čo v podstate vyšlo ,ale predsa len na Alfonsove "dlhé" zábery sme predsa zvyknutý.. Dám šancu ešte 3D verzii, možno zbadám niečo čo ma na tomto filme zaujme, ale s hodnotením vyššie asi nepôjdem.

Závod s časem (2013)

Keďže tohtoročná sezóna F1 bola nehorázne nudná, Getaway to plne vynahradil. Ethan Hawke prakticky nevystúpi z auta a jeho jazda po uliciach Sofie bola v celku adrenalínová, policajné autá padali ako hrušky takže o nude nemohla byť ani reč. No a čo, že ten dej bol stupídny, že všetci policajti vedia perfektne po anglicky, že 30 policajných áut nevie zastaviť jedno, že si hlavný hrdina urobí prestávku a zastaví si auto kdekoľvek v meste akoby sa nič nedialo....a tak by som mohol pokračovať ešte hodne dlho. Tých chýb je tu množstvo, strih je príšerný, herci nemajú čo hrať, ale i tak som si film vychutnal a tá jedna scéna (naháňačka po rovnej ceste cez križovatky s kamerou ako z nejakej hry) bol balzam na duši. 70%

Stranded (2013)

Film je už dávno odsúdený do filmového spodku pretože neprináša nič výnimočné čo tu ešte nebolo. Slater ide do dôchodku, ale tam už smeruje dávnejšie. Nízkorozpočtovák, ktorý si vystačí zo 4 hercami a jedným štúdiovým záberom na povrch Mesiaca. Hm, ale i proti všetkým týmto mínusom ma Stranded bavil oveľa viac ako The Last Day on Mars, ktorý mal predsa len viac "bubákov" na celkovú výrobu. Mrzelo ma trochu nie príliš "pohranie" sa z neznámym organizmom a jeho premenou do konečnej podoby. Takto film strácal na dramatičnosti a zapadol do podpriemerného finále, ktoré sa "točili" v 80-tych rokoch.

Univerzita pro příšerky (2013)

Po dlhšej dobe animák, ktorý ma dokázal rozosmiať. Už pôvodný film patril medzi to najlepšie čo PIXAR vypustil do sveta. Krásne, farebné, množstvo nových postáv a nápadov. Scenár je oproti prvému filmu poslabší (Príšerky s.r.o. ho mali fakt originálny), prakticky polovica filmu je o súperení tímov a tak ide o prostučký príbeh, ktorý vsádza skôr na vtipné situácie rôznych monštier. "Univerzita" má však svoje čaro a 3D je oveľa podarenejšie ako napr. u Iron Mana 3, ktorý som vzhliadol asi tak 2 hodiny pred týmto animákom. Spokojnosť určite.

Skinwalker Ranch (2013)

Celkovo nudný FF, ktorý nezachránili ani časté zábery na paranormálne aktivity. Kašľať na to, že je kamera roztrasená, pri FF je to bežné a celkovo potrebné, ale stále nechápem prečo je bežný záznam pri bežnom rozhovore rušený.. Nie každý záber predsa musí dokazovať, že ide o FF. Film mi nesadol a i pri tak krátkej stopáži mi Skinwalker Ranch pripadal nekonečný. Škoda pretože tento námet by si zaslúžil oveľa lepšie spracovanie, predsa len filmy o "Emzákoch" sa netočia ako na bežiacom páse.

Poslední dny na Marsu (2013)

Totálne sklamanie, keď už je scenár tak prostý, mohlo sa to zvrtnúť aspoň do megavyvražďovačky čo sa nestalo. Nuda strieda nudu a film by nezachránil ani "svetový" záchranca Bruce Willis. Efekty na úrovni, ale čo z toho keď najpodstatnejšie veci sú točené v tme. A keď sú zábery točené vo svetle, kamera sa nehorázne klepe...Tie dva body sú len z úcty k žánru a za to, že filmy s tematikou Mars milujem.

Byzantium (2012)

I keď je stopáž fakt prepálená a je tu hodne nudných pasáži film má svoju atmosféru a čaro. Režisér je bezchybný a vie vtiahnuť diváka do deja. Hlavné predstaviteľky sú trefne obsadené a napr. o tom, že tu hrá Gemma Arterton som zistil asi v polovici filmu. Prečo? Pretože do tej doby som sa na ňu pozeral tak 40 cm smerom nadol od hlavy. No tá baba má neskutočné kozy, ktoré by mali dostať oveľa väčší priestor a doslova hlavnú úlohu v nejakom inom filme. Samozrejme samostatne :) Ja som bol spokojný a zároveň prekvapený, pretože z názvu filmu si hoc-kto môže predstaviť čokoľvek. 70%

Kilómetro 31 (2006)

Ďaľší podarený atmosférický kúsok od španielov, kde som sa párkrát naozaj zľakol, ale stále som mal pocit, že som podobný príbeh už niekde videl. Ale ani za boha si nespomeniem čo mi to pripomínalo. Ono je zvláštne napísať, že ide o skutočné udalosti, pretože stále nechápem kto mohol takýto príbeh vyrozprávať. Predsa len tu išlo o dosť zvláštne "úkazy" a tie hlavné hrdinky predsa dopadli tak ako dopadli. ....Možno policajné záznamy ,resp. (náhodné?) úmrtia na tomto kilometrovníku... Kašľať na to. Po vizuálnej stránke docela v pohode, napätie tu je, takže priemerná spokojnosť.

Stalled (2013)

Všetky 3 plagáty sú parádne a tešil som sa že angličania "vypustia" do sveta opäť niečo originálne. Lenže ono to nieje ani horrorové a komediálne už vôbec nie. Prakticky celý film sa odohráva na verejnom WC kde sa v jednej kabínke ukrýva údržbár, ktorý sa snaží odtiaľ dostať cez zombíkov, ktorí sa na to ,čo sú premenili počas vianočného večierku. To, že nikde nieje vysvetlené prečo sa zmenili mi ani tak neprekážalo, prekážali mi zdĺhavé nudné dialógy na úkor nejakého poctivého nápadu, ktorý by možno film vytiahol aspoň do priemeru. Masky teda nič moc ale to chápem, pretože výroba filmu prekročila sotva 400.000 libier...

Útěk na svobodu (2013)

Ja len dúfam, že sa Brendan nevydá touto cestou, pretože by ho bola škoda. Produkovať vlastný film a náležite si v ňom zahrať je síce pekné ,ale pekné nie je to keď ide o taký amatérsky brak. V prvej tretine je to nehorázne zle zostrihané, doslova chaotické a nesúrodé. Nad pointou celého filmu som krútil hlavou a nechápal som či to scenárista myslel vážne. Postavu Kennyho a jeho vyvolávanie "matke" pochopím, ale nepochopím TO, keď na týchto scénach stojí celý film. To hodnotenie som trochu prehnal, ale je to len kvôli Fraserovi, ktorého mám docela rád a držím mu palce, aby nešiel dole vodou ako napr. Sizemore alebo Madsen....