• Thriller

The Invitation (2015)

Nie, nedostalo ma to. Zväčša hodnotím celý film a nie záverečnú i keď príjemnú pointu. Hodinu som sa mrvil na gauči a nebol som ďaleko od toho ,aby som film nevypol. Pre niektorých to môže byť pecka, pre "nás" mierne nedočkavých otravná pomalá konverzačka s 15 minútovým slušným záverom.

Bez možnosti úniku (2015)

Asi som mal Deja-vu, ale prísahám, že rovnaký film som už v minulosti niekde videl! Podobné horory môžem, pár postáv v uzavretom priestore, nákaza, snaha dostať sa zo zapeklitej situácie....Lenže ja už som to niekde videl.....:)

Kruh (2015)

Dvanásty najlepší film o čarodejkách vôbec :) Ale nie...Celkom fajn to bolo, severania opäť nesklamali a po obvykle kvalitných kriminálkach (Bron/Broen a pod..) nám ponúkajú aj slušnú fantasy po svojom. Remake je samozrejmosťou pretože amíci nikdy nespia, že? Dĺžka je fakt úmorná, ale aspoň nás tvorcovia dostatočne oboznamujú s hlavnými postavami, takže v predpokladaných ďaľších dvoch častiach môžeme ísť rovno na vec. Vizuálna stránka je výborná a už sa teším.... tak o 30 rokov, že i my Slováci dokážeme vytvoriť aspoň takéto "špeciálne" efekty.

V pasti (2015)

Príjemný "filmík" so sympatickými (hlavne zápornými) postavami a nejedným prekvapením. Od momentu úteku a následnom zastavení sa Anny pred dverami len hádate čo sa to kurva asi stalo...Škoda tej "obyčajnej" pointy na záver, pretože byť nápaditejšieho scenára možno s nejakým mystery nádychom, mohol som byť filmovo dokonale uspokojený. Nevadí hororový rok 2016 je len v rozbehu.

Panenka z pekla (2014) (TV film)

Úplne v pohode. Že to vytvorilo Syfy som zistil až na konci, takže množstvo užívateľov tu boduje práve spoločnosť a nie film. Seriem na to, že je to 100x obohraná téma, tu sa aspoň od začiatku neustále niečo deje a na prvú vraždu nemusíte čakať do polovice filmu. Z tejto bábiky ide určite väčší strach (výzor sa podaril) ako z preceňovaného Chuckyho a to sa ani nemusela hýbať. Za mňa pekných 60%.

Sinister 2 (2015)

Najväčší problém u tohto pokračovania mám s atmosférou a hudbou. Tak ako pri prvej časti som sedel v kine prikovaný a prežíval som mierne infarkty, pri druhej sa to povedať vôbec nedá. Prakticky sa nebolo čoho báť a tie bu bu bu scény boli tak náplánované, očakávané, že sa nebolo času kedy miknúť... Hudba je nevýrazná a to mám tomandandyho veľmi rád. Christopher Young bol trefnejší - jeho hudba parádne doplňala jednotlivé scény v prvej časťi. Práve až posledná (ukradnutá) skladba úkazala prečo bol prvý Sinister tak výnimočný. A prečo dávam až 4 hviezdy keď som taký kritický? Pretože nebrať tento film ako pokračovanie, ale ako úplne nový horor, tak je to technicky stále niečo nad priemer opäť bohužiaľ slabého hororového roka.

Povětří (2015)

Bol by som rád zvedavý koľko ľudí by si tento "klenot" pozrelo i po druhý krát....Adept na najnudnejší film roka, alebo lepšie povedané film pri ktorom si môžete kľudne urobiť večeru, ísť sa vysrať, možno aj pomilovať a v konečnom dôsledku zistíte, že ste o nič neprišli.

Pazuru (2014)

Na vyššie hodnotenie by bolo treba urobiť scenár originálnejšie. Takto ide o jednoduchú krimi-skladačku, ktorá nemá vlastne ani čím šokovať. Keby som mal vyzdvihnúť len jednu scénu, ktorá ma dokázala pobaviť, tak to je tá ako sa myška stala potravou pre jaštera...:) Hustéééé

Přeludy (2015)

Hodinu sa to tvári ako bežný 100x videný duchársky horor, ktorý bude založený na obvyklých ľakačkách, aby v posledných 15 minútach prišlo k mierne prekvapujúcej pointe, ktorá moje bodovanie zdvihla aspoň o ten jeden bodík. Nieje to až tak zlé ako som očakával, pretože po technickej stránke je to celkom slušne natočené, ale hrozne mi tu vadila Isla, ktorá sa tu vôbec nehodí. Jej "cukríková" tvárička a samotné vystupovanie mi docela kazilo zážitok. Jim Parsons zbytočný.