• Thriller

Mother's Day (2010)

Asi takto nejak si predstavujem kvalitný napínavý thriler. Scenár je na vysokej úrovni, vždy Vás dokáže niečim prekvapiť. I pri tomto filme si kladiete otázku ako by ste sa Vy (ako rukojemníci) zachovali v takejto situácii. Chovanie postáv (mysli tým rukojemníkov) nebolo až tak nepochopiteľné a priblbé ako to vo väčšine filmov býva a to je ďalšie plus. V Mother,s Day je takmer všetko čo má thriler ponúknuť. Jasných 5 hviezd a napr. taký druhý Sherlock, ktorého som sledoval pár hodín pred tým ma úplne sklamal. Tým naznačujem, že nie peniaze, alebo meno režiséra automaticky ponúka kvalitu, ale i takto "nenápadný" filmík Vás môže stokrát pobaviť viac. 95%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Počas väčšiny filmu som sa nehorázne nudil. Príbeh až priveľmi obyčajný a i tak v niektorých fázach zbytočne prekombinovateľný. Nebyť kvalitnej kamery, strihu a hudby neviem neviem kam by smeroval tento "Šerlok". Tretie pokračovanie (ak k nemu dôjde) asi len pre najväčších fanúšikov.

Temný příliv (2012)

Neviem čo na to povedať. Dark Tide je pre mňa úplne zbytočným filmom. Videl som mnoho filmov o žralokoch, niektoré vynikajúce iné zas priblblé. Stále nechápem ako sa taká herečka ,ešte k tomu oscarová mohla nahovoriť na takú nudnú blbinu. Je pravdou, že som ju už dlho nikde nevidel hrať, ale že by bola až taká zúfalá? Tento film obsahuje 3 dobré scény, na začiatku, v strede a na konci. Všetko medzi tým je totálna prekecaná nuda. Jediný bod dávam za reálne natočené žraloky (neviem či ,alebo vôbec bola nejaká scéna natočená s digitálnym žralokom), na ktoré som sa díval s väčším nadšením ako na poloobnaženú stále sexy Halle Berry.

The Divide (2011)

The Divide patrí medzi najpozoruhodnejší film aký som tohto roku videl. Už len tým, že som ani len netušil čo sa môže odohrať v nasledujúcich minútach. Vôbec mi nevadilo chýbajúce vysvetlenie "Kto" vlastne zaútočil a "Prečo". O to som bol vo väčšom napätí a o to bol tento film zaujímavejší. Parádna doprovodná hudba, bezchybný režisér a zimomriavkový záver. Čo som si mohol priať viac? 80%

Nádech (2010)

Chudák tatko, čo všetko si musí vytrpieť v Mexiku, aby zohnal náhradné pľúca pre svoju dcéru. Ledva prekročí hranice a už dostáva nakladačku od miestnych "bossov" na to ho okradnú malé decká, onedlho ho fajčí nejaký chlap a keď si to všetko "užije" nastane preňho tá zásadná dilema o ktorej by si pred vstupom cez hranice ani nepomyslel. Teraz rozmýšľam čo je vlastne dobré na Mexiku....i po Mexickom jedle ma preháňa, namiesto tequili si jebnem radšej domácu hrušku a samotné mexičanky tiež nie sú bohviečo. A prečo dávam plný počet? Pretože som sa ani sekundu nenudil a do záverečných titulkoch som netušil ako to celé vypáli. Pekne natočený napínak, na čom má jasnú zásluhu režisér, ktorý dokonale ovláda postupnú gradáciu napätia. "Malý" film zasluhujúci veľkú pochvalu.

Vražedná sekera II (2010)

Druhú časť som si pozrel hneď po prvej (veď ako inak) a potešilo ma, že Adam Green pokračuje hneď tam kde skončila prvá časť. Čiže žiadne úvodné kecy, ide sa rovno na vec. Vraždy sú oveľa prepracovanejšie, Victor Crowley si okrem sekery kúpil i predĺženú motorovú pílu na mieru, takže namiesto jedného týpka môže zmasakrovať hneď naraz dvoch. Mrzí ma len fakt, že sa maskéri veľmi neposnažili a Victor Crowley vyzerá ako by si na hlavu natiahol gumenú pančuchu prejdenú pokazenou kosačkou :( Takto Vám neostáva nič iné len sa nad úbohým Victorkom pousmiať a zaželať mu veľa úspechov pri ďaľších masakroch. On určite ožije:)

Hatchet (2006)

Nemám rád kombináciu horor-komédia. Buď si pozriem dobrý horor, alebo komédiu. Takto to nie je to ani ono. Kurva už som sa zamotal.......Ale v "Sekere" mi to bolo šuma-fuk, pretože tak ako som sa dobre bavil, tak ma niekedy i striaslo. "Exploiťák" jak sa patrí, mnoho striekajúcej krvi, useknutých končatín a holých ciciek :) Film netreba brať vážne a v tom prípade musíte byť spokojný.

Evidence (2012)

Evidence patrí jasne medzi najprekvapivejší Found footage film za poslednú dobu. A to prvá polhodina vôbec nenasvedčovala tomu, že by mohlo ísť o niečo extra. Štyria priatelia sa rozhodnú, že si urobia menší výlet do lesa (skôr na okraj), aby si jeden z nich natočil menší dokument o svojom kamarátovi. Onedlho niečo zazrú, ale veľkú pozornosť tomu nevenujú až do chvíľe keď sa jeden z nich nevráti do ich autocampu. Bežná rutina pri ktorej si opäť zazúfate, že nejde o nič extra. Ale v tom momente sa dej tak rozpumpuje, že Vám neostane čas si ani prdnúť. Posledných zhruba 20 minút sa strháva nenormálna naháňačka s "niečím" alebo s "niekým" a Vám sa zatočí hlava nielen z trasúcej sa kamery, ale aj s efektívneho strihu a doprovodnej hudby. Páčil sa mi záver, ktorý bol docela dobre vysvetlený (čo sa v podobných filmoch niekedy nedočkáte) a záverečné titulky prepojené s "pohyblivými" obrázkami boli snáď najdlhšie aké som kedy videl. V tomto prípade, ale skôr nevyhnutné. Nič pre odporcov "dokumentárnej" kamery, fanúšikovia tohto fenoménu budú určite spokojný. 65%

ATM (2012)

Nenápadný, ale zato slušne napínavý thriller. Kto má rád filmy odohrávajúce sa na jednom mieste s minimom postáv bude určite spokojný. Je to Brooksov debut a nie zlý, takže tohto týpka budem naďalej sondovať a dúfať, že ma v blízkej dobe opäť poteší. Nieje to úplná bomba a náročnejšieho diváka možno neosloví mierne prostý scenár, ale fanúšikov horroru (v tomto prípade skôr thrilleru) určite "BANKOMAT" nesklame.

The Hunters (2011)

Tak ako v poslednom čase chválim francúzsku kinematografiu, tak ju teraz musím pokarhať. Tam kde francúzi vynikali svojou priamočiarosťou a originalitou, tu naprosto zlyhávajú. Je pekné, že nás režisér chce oboznámiť s jednotlivými postavami, ale že to bude trvať prvú polovicu filmu?! Totálna nuda a chaos, úplne som sa začal strácať o čo vlastne ide. Bez mála 2 hodinový film je proste veľa na tento typ žánra. Po hodine sa konečne začalo niečo diať, ale že by ma to posadilo do kolien to teda nie. Zdalo sa mi ako keby išlo o B-čkovú amatérčinu (kamera, strih príšerné) čo ma nemilo prekvapilo. Jediné čo ma potešilo bola nádherná Dianna Agron, ktorá keď chce môže mi kľudne zavolať. Ako som videl tiež chodí dosť často a rada do baru :)