Poklad byzantského kupce (1966)

klasická česká detektívka - má niečo do seba, to č-b prevedenie tomu ešte viac svedčí

Nezralé maliny (1980) (TV film)

v poslednej dobe som videl asi lOx - super - na malom priestore herecká filharmonia. A Šáňa -M.Nedbal super výkon na Oscara .

Aféry mé ženy (1972)

dobre natočené,trocha jednoduchšie,ale fajn oddychovka.moja zaujímavosť: Natáčení probíhalo v motorestu v Průhonicích, v Prokopském údolí, na pražském sídlišti Novodvorská a v Chebu na nádraží. (dyfur)

Sám doma (1990)

bez tohto filmu na Vianoce ? nemožné super - vyborný dabing český

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

asi kniha by bola lepšia. pokiaľ si pamätám ani v čase uvedenia to nebol extra hit a hovorilo sa u zbytočnom plytvaní peniazmi. Je to možné i tým,že cirkusy na Slovensku extra tradiciu nemajú. Nikdy mňa to nebavilo a bola to len nuda,i teraz keď to ide v televízii - názor som nezmenil - statické nudne, snáď iba vyprava to trocha zachráňuje - a tí nemeckí herci ?! to boli nejakí ochotníci ? kde ich našli :(

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Pamätám, keď ho dávali - už vtedy mi vadilo,že časti až tak nenadväzovali a nakoniec mnohé ostalo nedopovedane. A to mi vadí doteraz -ako skončil P.Čepek, ako E.Trejtnarová ,V.Postránecký...tiež ako to cele dopadlo po vojne. V každom prípade vyborný seriál jeden z najlepších - scenár,obsadenie,natočenie -veľmi presvedčivé. Ale čo mne vadí : vojna je tam podaná tak zo závetria - ved oni -obyvatelia domu vojnu ani necitili-kludne si tam s určitým obmedzením odžili. A hlavne komunista,ktorého stvárnil J.Vala - no komunista a v kľude si prdel na zadku nič sa mu nestalo,maloval si a viedol "múdre" reči. A tri dni pred koncom urobil revolúciu prečo sa nepridal k Z.Rehořovi počas heydrichiády.....hmmm. Inak ani J.Hanzlík z Reichu neprišiel extra podvyživený,že ? A to,že J.Hrzán mal tam byť za chlapčiska ale mal v skutočnosti 35 rokov..... pan Nedbal hral de luxe na Oscara - klobúk dolu. Napriek vyhradám je pre mňa super seriál - mám i originál,pôjdem pozrieť tú ulicu ak budem v Prahe...

Hvězdná pěchota (1997)

verím,že pre milovníkov sci-fi to môže byť to pravé,ale mne to príde- tie triky ,kulisy,vyprava naivna ,hračkárska,smrdiaca atelierom-celé smiešne.Celé to kričí -to nie naozaj -to len akože... načo minuť tolko milionov za takýto samoúčelný nezmysel.Vážne nezaujalo.

Krokodýl zabiják (1989)

ozaj naivne.Porovnajte s Čelusťami a hneď viete čo je originál a čo imitácia.Čo je thriler a čo je film kategorie B. Ale to,že je to nejaká talianska variácia Čelustí to by až tak nevadilo,ani tie slabé herecké prístroje ,ale ten krokodýl je ozaj na smiech -tak na atrakciu na posledný dedinský jarmok.