Agent Carter (2015) (seriál)

Seriál, který celou první sérii balancuje mezi sterilitou a lehce odlehčenou zábavou (Jarvis). Pořád se nedokážu zbavit dojmu, že přes občasné zajímavé záblesky (Ruské děti - zabijáci), první sezóna nenabídla to, co mohla. Howard Stark trestuhodně nevyužitý a v konečném důsledku nezajímavý, o minulosti, chcete-li o tom, jak to že je Peggy taková jaká je nevíme také nic. Na druhou stranu atmosféra doby vykreslena dobře, herci se snaží a na většinu hereček se dobře kouká :) Stále si nejsem jistý, jestli je postava Peggy Carter sama o sobě natolik nosná, aby udržela celý seriál. 55%

Hlavní zprávy (2013) (pořad) odpad!

Naprosté (člověku se ani nechce psát - zpravodajské) dno, které jsem měl tu čest sledovat v současné CZ nabídce. Stále se sám sebe ptám na důvod této parodie, vycházejí my pouze dva: 1) každodenní reklama na časopis Týden 2) pomyslná pomocná ruka stanicím Prima a Nova - aneb "Že máme nejhorší televizní zprávy? Viděli jste Barrandov?" 0%

Hlavní zprávy (1997) (pořad)

Jasný odpad, do momentu, kdy jsem zaznamenal zprávy na TV Barrandov, do té doby jsem netušil, že lze spadnout tak hluboko. 10%

Divoké historky (2014)

Výborná podívaná, musím před tvůrci smeknout. Jasný příklad toho, že i "jednoduchý" humor jde natočit zábavně bez toho pocitu trapnosti, který známe z naší produkce. Začátek (Pasternak) a konec (svatba jako vystřižená z Amarkordu) naprosto famózní, ale nedá se říct, že by byla nějaká povídka o poznání slabší než ty další. Cynické, plné černého humoru a neuvěřitelně zábavné. 85%

Osmý smysl (2015) (seriál)

Wachowští tentokrát nepropadli na (skoro) všech frontách (zdraví vás Jupiter), ale zároveň názorně ukazují, že natočit film a seriál, není úplně to samé. Ano Sense8 má velice zajímavý námět, sympatické herce, cit pro kameru, bohatou výpravu i dobrou hudbu (Island > Sigur Rós, sedí jak zadek na tácu) - tady nám všude Wachowští ukazují, že jsou zruční filmaři. Bohužel, selhali u jednoho aspektu, který je u každého seriálu naprosto stěžejní a to je celková kompaktnost, množství "vaty", nic neříkajících, děj nikam neposouvajících scén a hlavně celkový pocit v průběhu skoro 12 hodin. Celé to nejlépe vystihuje cca dvou minutová úvodní titulková pasáž - krásně natočená, koukatelná, ale zbytečně dlouhá. Velká škoda, 12 skoro hodinových dílů mělo být seškrtáno na polovinu a celkový dojem by byl úplně někde jinde. Tím se vracím na úplný začátek, Wachovští natočili řemeslně výborně zvládnutý seriál, který se většinu času táhle na nekonečná nudle, takže má obrovské problémy vás u sebe oněch skoro 12 hodin udržet. Konec - neKonec (až trochu moc přeslazený) tomu vůbec nepomohl. 60%

Gotham (2014) (seriál)

Velice příjemné překvápko. Po pravdě jsem od tohoto seriálu nečekal vůbec nic, po dokoukání první sezóny může s klidným svědomím konstatovat, že oněch 22 epizod nebyla ztráta času. Vůbec není na škodu se podívat na úplné začátky postav jako Hádankář, Catwoman či Tučňák a k tomu tam je pár dalších zajímavých postav (ano - Harvey Bullock). Atmosféra prohnilého Gothamu docela slušně zachycená. 75%

Flash (2014) (seriál)

1. série Vcelku svěží komiksovka, s pomalejším začátkem, výborným závěrem (ehm, až na naprosto nezvládnutý úplně poslední díl - plné vaty a patosu, vyvrcholení první série je předposlední díl). Grant Gustin či Tom Cavanagh (jako vcelku výživný záporák) své role zvládají dobře, naopak tak dementní postava jako je Iris, aby jeden pohledal. Seriálu moc pomáhá, že se v několika dílech potkáte s jinými superhrdiny jako je Arrow nebo Atom. 70%

Constantine (2014) (seriál)

Velký potenciál zašlapán do země první polovinou celé série. Neuvěřitelně rozsekané na jednotlivé díly, bez jakékoliv pojítka mezi díly, kromě toho, že víte, že je Temnota na vzestupu. Matt Ryan se snaží, ale někdy je až křečovitě "cool" a fakt, že Constantine nevytáhne dvě krabičky cigaret ze jeden díl je prostě špatně (ať žije dnešní protikuřácká korektnost, fuj). Poslední díly o trochu lepší než začátek, ale stále to není ono. Reevesův John Constantine byl mnohem přesvědčivější, nebyl jenom "cool" jak Matt Ryan, ale byl taky skvěle flegmatický, což mě u seriálu hodně chybělo. Jelikož jsem právě četl, že druhá série je definitivně odpískaná, asi se už s Constatinem v telce neuvidíme, což je škoda, ale vzhledem k výsledku tohoto seriálu, se to dalo čekat. 55%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pecka. Právě jsem se vrátil z kina a jsem nadšený. Nový Mad Max je v podstatě jen o jednom (honičky), ale to vlastně vůbec nevadí, právě naopak. Miller svoji režii vede velice citlivě, nepřidává do filmu něco, co ty tam nemělo být a je to celé neskutečná JÍZDA. Nepamatuji, kdy jsem naposledy v kině vidět tak vypiplaný film do nejmenšího detailu a přitom šlo o čistou žánrovku. Tleskám. 90%

Jupiter vychází (2015)

Vizuálně moc pěkné, ale tím to celé končí a to doslova. Nepamatuji film, kde by všechno ostatní tak šíleně nefungovalo jako u Jupiteru. Obsazení a herecké výkony, špatně. U dvojice Tatum - Kunis jen přemýšlíte, kterého z nich to více prudí (po zralé úvaze bych to viděl na Tatuma), nejen že tam není ani nejmenší známka nějaké vzájemné chemie, ale oba hraní očividně nebaví. Příběhově neuvěřitelná bramboračka, milión planet, názvů, frakcí atd a přitom jsme svědky totálně triviální, místy až směšné dějové linie. O vlkodlakovi (nebo ušákovi, on se vlastně ani za celý film nezmění, asi genetická chyba) s létajícími kozačkami a Ruské princezně od toaletní mísy - to už docela slušněj fičák. Wachowští by měli mít (alespoň na dalších 10 let) automatický zákaz dělat film s větším rozpočtem než 50 mil dolarů, takhle to dopadá když dáte dítěti do rukou kreditku s heslem a necháte je na víkend doma samotné. 25%