Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Tak tohle je německá televizní zábava? Potěž chleba!

Starman - Výrobce hvězd (1995)

Tornatore točí rád příběhy o zkrachovalcích a samotářích. Nejinak je tomu i u tohoto snímku. Hlavním hrdinou je malý podvodníček, který za menší úplatu slibuje obyčejným lidem možnost stát se filmovou hvězdou a naplnit tak jejich sen o bohatství a slávě. Nakonec je za tuto svou "snahu" tvrdě potrestán a nejinak dopadnou i někteří z těch, co jeho řečem uvěří. Je mezi nimi i naivní, chudá a opovrhovaná dívka, do které se on sám zamiluje. 86% hvězdiček

Jamaica Inn (1939)

Jedná se zatím o nejslabší Hitchcockův snímek, který jsem viděl. Navíc je pro tohoto režiséra poněkud netypický, odehrává se v minulosti. 65% hvězdiček

Ropáci (1988) (studentský film)

Ve své době naprostá pecka, která vzbudila mnoho diskuzí. Mnoho lidí si totiž myslelo, že ropáci jsou opravdoví. Dodnes ovšem působí snímek stále svěže a humor rorhodně nevyčpěl. Navíc situace v sev. Čechách je stále podobná té před dvaadvaceti lety. 86% hvězdiček

Roztržitý profesor (1961)

Velmi milý film k odpočinku, kterému ovšem chybí jakýkoliv přesah. 65% hvězdiček

Pluj tiše, pluj hluboko (1958)

Velmi povedený ponorkový snímek, který byl jistě i filmovou inspirací pro Petersonův opus Ponorka. 83% hvězdiček

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Vynikající snímek, na kterém mi vadil jen ten sladký happyend. I když se dá předem tušit, že pro mužského hlavního hrdinu možná o žádný happyend nakonec možná ani nepůjde. Vždyť kdo může být šťastný s naprosto naivní, nestálou, sociálně zakomplexovanou a neskutečně náladovou ženou? Takže největší iluze tohoto filmu je vlastně skrytá právě v poslední scéně. 88% hvězdiček

Plynové lampy (1944)

Tento filmový skvost nelze ohodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. Atmosféra je neskutečně hutná, charakterové vykreslení postav bezchybné a herecké výkony dokonalé. Boyerem zahraná postava záporňáka Gregoryho vzbuzuje naprostou hrůzu a Ingrid Bergmanová je ve své roli křehké Pauly naprosto odzbrojující. 97% hvězdiček

Diagnóza smrti (1979)

Nejde sice o žádnou perlu detektivek a i v porovnání se zbylými filmy s majorem Kalašem jde o slabší počin, ale stále slušná podívaná to je. 59% hvězdiček