Salvatore Giuliano (1961)

Režisér Francesco Rosi miluje politická dramata, zvlášť ta, která se zakládají na pravdivých událostech. Salvatore Giuliano vypovídá o vyhrocení sicilském separatismu, o jeho vůdcích, o komplotech a zradě. Samotné vyprávění je svou formou vlastně jakousi rekonstrukcí kriminálního činu. Škoda, že je film chvílemi příliš zmatený a pro našince díky neznalosti dané historie nesrozumitelný.

Kupec benátský (2004)

Když je dílo dokonalé, tak ani špatné zpracování z něj neudělá úplný paskvil. Stejné je to i s tímto filmem. Nechci snad říci, že je zcela nepovedený, ale nebýt slušných hereckých výkonů hlavních představitelů, tak by to byl možná jen lepší televizní film na znuděnou sobotu.

Procházka v oblacích (1995)

Jde o naprosto prumerny romanticky film, jakych chrli nejen hollywood stovky rocne. Chaby pribeh nezachrani ani hvezdne herecke obsazeni, ani krasna krajina, kde se hlavne dej odehrava. 60% hvezdicek

Django (1966)

Rakev v hlavní roli! Navíc táhnutá z místa na místo drsným pistolníkem (a kulometníkem) Frantou Černým!

Amélie z Montmartru (2001)

Nesmírně příjemný a pozitivní film. Po Delikatesách a Městu ztracených dětí další skvělý počin Jeuneta. Dá se vidět několikrát a nikdy nenudí.

Telefonní budka (2002)

Tak jsem tento snímek viděl již potřetí a ani tentokrát jsem se nenudil. Skvělé napětí a vůbec ne banální scénář dělá z tohoto filmu velmi dobrý zážitek. 87% hvězdiček

Paříž, Texas (1984)

Mně pomalejší tempo ve filmech naprosto sedí, takže i tenhle film jsem si naplno vychutnal. Určitě jeden z nejlepších Wendersových počinů.

Kód Navajo (2002)

Takto tupe bojove sceny jsem uz dlouho nevidel: hlavne v uvodni bojove scene, kde kazdy umira, a to jen diky tomu, ze se nekryje. Navic kazdemu hlavni hrdina prikazuje, at se postavi a jde k nemu a bojuje, protoze musi uhajit kvotu. Samozrejme ze kazdy zarve a zustane jen nas hrdina, ktery zemrit nemuze. Jedini sympaticti jsou tu Navajove, kteri jsou opravdovymi idealy praveho cloveka se vsemi dobrymi ctnostmi: nepiji, nehadaji se, pomahaji sobe a ostatnim, odvazne bojuji, jsou chytri a stale usmevavi. Navic maji sve duchovni koreny a ty zde maximalne prezentuji. Jako celek je tento snimek trochu nudny (moc bojovych scen, kdy je jedna jako druha) a s pachuti prehnane pozitivni energie domorodych obyvatel Ameriky. 60% hvezdicek

Zlatý důl (1982)

Videl jsem ho podruhe a uz to nebylo jako pred devatenacti lety, kdy mi bylo patnact. Ale presto velmi dobry bijak.