Mechanik zabiják (2011)

Je to drsňák, ten největší. Teda hned po Chukovi, Stalonovi, Schwarzenegerovi atd. Prostě je to drsňák:). Nijak zvlášť nevybočující akční film, ale žánrový požadavek plní skvěle. Parádní efekty občas zakopávají, protože např. pouhým okem lze spatřit, jak někdy krev stříkne trošku jinde než dopadne kulka. Každopádně ústřední dvojice hraje víc než dobře a scénka s rukou se vážně povedla. Ke všemu jsem se celou dobu bál závěru, protože v podstatě hned na začátku se vám nabízí jedna možnost, která by tak film kompletně shodila, což je od Amíků celkem zvykem. Naopak, příjemně překvapili.

Hlavně nezávazně (2011)

Všichni to známe: mají se už dlouho rádi, pak se něco pokazí a nakonec to dobře dopadne:). Tohle mi snad jako spoil neoznačíte, s tímto se na to musí dívat úplně každý. Jen je potřeba nějaký zajímavý námět a hlavně kopec srandy. V tomto případě se to podařilo a já sice nemůžu vychválit, jako žánrovou pecku, ale rozhodně jsem z kina odešel spokojen. Zvedá náladu a na konci dojímá:-P. Hezké tvářičky, Ashton už umí hrát a Natalii není potřeba komentovat.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Od filmu jsem očekával hodně a naštěstí mě nezklamal. Líbilo se mi, že přestože hlavní hrdina vše vnímal čichem, což nám nebylo umožněno, tak nám naopak bylo poskytnuto spoustu barevných detailů, např. záběr na každou surovinu na tržnici, myslím, že takhle to bylo plně vynahrazeno. Tím pádem chválím režii. Na řade jsou pak herecké výkony, hudba na pozadí a nahé ženy:). Nakonec si nechávám děj, protože ten byl hodně kvalitní, ale zklamal mě ve chvíli onoho závěrečného 'Prdu', který zmiňuje ve svém komentáři Enšpígl, a tímto mu znovu dávám za souhlas s komentářem. Spoil: Ke konci jsem si říkal, že ho asi fakt popraví, vždyť už to přece jinak nejde, skončí to blbě, ale nedá se nic dělat. No ale nakonec ten 'Prd', teda mám rád zvraty, ale tenhle mě fakt nepotěšil, každopádně opravdu vyčichne a sice to není na 100%, ale na takových 85% určitě. Co mi ale ještě nesedělo byl ten začátek s koncem, vždyť to bylo jiné, to si přece ani v tak dobrém filmu nemůžou dovolit:).

Upírův pomocník (2009)

Já od toho zase očekával něco tajemného, drsného, akčního a dech beroucího. No přesně to poslední zmiňované to není ani náhodou:). Zase taková pohádka, která jen využívá dnešní popularity upírských témat a přiznám se, že kvůli tomu jsem po tom šáhl. Proto mě to patřičně zklamalo, ale zase nemůžu říct, že by to byl nějaký strašný film. Něco to má do sebe a dalo se to zkouknout, ale asi jen jednou. Nemám co vychválit, jestli tam něco bylo, tak vždy průměrné.

Čarodějův učeň (2010)

Po vizuální stránce naprosto luxusní. Ale pod vedením toho hradu se světelnou duhou dopadl děj naprosto katastrofálně. Až se stydím, že shazuji hodnocení i pod avatar, který mě podobně naštval. Přijde mi, že snad na posledních 30 minut vyměnili režiséra a scénáristu. Dyť to do té doby bylo v pohodě. Co se stalo? Došly prachy? Takové kýče! Příště pište už na plakát: Varujeme, je to pro děti! Spoilery jak sf*ňa: Když pominu, že po ohrožení jeho dívky mu vydal všechno co bránilo k zááániku celého světa, když pominu, že ženská co se nejvíce bojí výšek nakonec leze na nejvyšší stožár v NY a zničí kouzlo staré tisíce let, na které ke všemu potřebovali satelity, když pominu soustavné připomínání, že za všechno může láska a že boreček, který do té doby sotva rozsvítil žárovku nakonec porazí mocnou Morgan Le Fey tak stejně, i když prostě Cage nakonec umře, tak ho ten největší drsňák probudí! Kdyby ho aspoň opravdu nechali ležet a takhle to skončilo, tak možná ještě uznám, ale takhle to nechám na 3 potupných hvězdách, které si to zaslouží jen díky skvělým efektům, dobré hudbě, ději na začátku a také Cagovi. 'Nikdo z nás neví, kolik času má pro ty, na kterých mu záleží nejvíc...Nezemři a řeknu ti to.'

Sociální síť (2010)

Ke kvalitě filmu nemám co dodat, ta je výborná. Přestože k FPrdu chovám velkou nesnášenlivost a s největší radostí bych sebrat alespoň jednu hvězdičku, tak to neudělám, protože mě historie tohoto všeho a hlavně osobnost Zuckerberga nakonec bavila. Uznávám, že přišel s něčím revolučním a nebojím se takovou revoluci přirovnat k parnímu stroji, nebo snad něčemu mnohem většímu. Předpokládám, že děj tohoto filmu byl značně zkreslen od skutečnosti, protože postavy byly vykreslovány tak, jak silně pochybuji, že se ve skutečnosti chovali, ale myslím, že ta troška by stačila. Také silně pochybuji, že Mark s někým před FPrdem chodil, natož že to byla docela hezká holka. Tyhle názory ale nemají s filmem jako takovým moc společného, proto krátce - Fincher, Reznor, Eisenberg a Timberlake, myslím, že jen kdyby jsem napsal tyto jména na papír, tak si k nim přikreslím 5 hvězd:). Eisenberg s Zuckerbergem nemá společnou jen koncovku ve jméně nebo tvář, myslím, že nemohli vybrat nikoho lepšího. Nejvíc mě pobavila a zároveň na mě dobře zapůsobila scéna s hořícím košem. Líbilo, nestíhal jsem ani číst všechny informace, bylo to velmi zajímavé a určitě jednou pustím znovu, ALE nikdy si tu kravinu nezaložím:)!!! PS: Doufám, že jste vy všichni závisláci aspoň pochopili ten závěr:D. PPS: Enšpíglův názor zase samozřejmě hodnotím velice kladně:) A kdyby mě film nepřesvědčil o kvalitě, nesl by se ten můj asi stejným duchem. Každopádně vzhledem na 5 hvězd asi usoudil, že už má příspěvek tak dlouhý, že popsání kvality filmu přenechá jiným:). To samé golfista a snad úplně poprvé POMO. ... Při přípravě na roli Marka Zuckerberga si Jesse Eisenberg založil dva týdny před začátkem natáčení účet na Facebooku. Po natočení filmu si účet opět zrušil. ... To mluví za vše:D

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Mezopotámii (2001) (epizoda)

Další Poirot, který patří mezi ty lepší. Zde ale poprvé zkritizuji herecké výkony, protože vrah se zde prozradí jen díky herecké nedokonalosti. Jinak je to zajímavý díl, Poirot zde pobaví svým pokusem o chycení komára a pletky s hraběnkou:). Je zde také jinak dabovaný. Poznámka pro mě: Kamenná maska.

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)

Tenhle díl mi přišel poněkud slabší. Postavy byly velmi dobře vykresleny, některé mě hodně bavili, ale zklamal mě především horší a nic neříkající konec. Naopak bych vychválil časté zvraty, které měli tahat myšlenky diváka daleko od vraha.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Já... nemám slov... Tohle je bez debaty ten nejlepší Poirot, jakého jsem kdy viděl! Už ten začátek!!! Excelentní herecké výkony, parádní hudba, temné prostředí a poslední záběry mě naprosto dostaly.

Hra na vraždu (1986) (TV film)

Je možné, že je to kvůli tomu, že jsem dřív viděl novější Poiroty a nemůžu si Sucheta vynachválit, tak proto mě tyto starší díly tolik nenadchli. I když je P. Ustinov jistě jinak uznávaný herec Poirot mu podle mě nesedí. Dále nevím, jestli to bylo tím, že jsem byl tolik unavený, nebo film opravdu provázely mrtvé chvíle, protože jsem na okamžik usnul a neviděl jsem celou hru. Teprve ve chvíli, kdy začal Poirot řešit jsem začal dávat pozor a i zde se našli slabé chvilky. Námět v podobě A. Christie je samozřejmě dobrý, ale mimo hlavních detektivů a záporáků to spíš herci kazili, hlavně ta strašná babizna, která sice měla být divná, ale otravovalo to i mě jako diváka a kdo si čte mé komentáře, tak ví, že otravnou babiznu v HP5 jsem si vychvaloval. Zkrátka a dobře, film se mi líbil, ale znovu se na něj asi nepodívám, možná jen kvůli chybějící části.