Agatha Christie's Poirot - Smrt v oblacích (1992) (epizoda)

Abych pravdu řekl Poirote, začínal jsem si myslet, že jste tu vraždu spáchal vy, třeba ve spánku... Letadlo, vosa, jedovatá šipka, Francie. .... 31.10.2012

Mejdan v Las Vegas (2008)

'Víte mám několik titulů a chodila jsem na nejednu hodně drahou školu, každopádně vám nežeru ani slovo z toho co jste mi tu předvedli:D.' Ale já jím to žeru a hodně! To už vážně nemůže mít romantická komedie nad 75%? Vždyť to bylo tak hezké:)... Jak to, že je Cameron stále tak krásná? A kde se poděl ten Kutcher co neumí hrát? Mě to celé velmi příjemně překvapilo. Přišla mi i docela zajímavá zápletka, která teda později šla spíš bokem, ale to je jedno:). Rozhodně ani nemůžete počítat s tím, že by se na konci něco neposr*lo, to je prostě klasika:). Také mimo ústřední dvojici se nedá mluvit o nějakém hereckém výkonu, protože ostatní jsou jen kašpaři do počtu. Já jsem ale od filmu něco požadoval a to jsem dostal (4 hvězdy) a dokonce mě mile překvapil prostředím, hezkými postavičkami s úsměvem na tváři, ztvárňující hezké charaktery a v hezkém příběhu (5. hvězda). Neříkám, že je to trhák, ale je mě prostě úplně u pr*ele, že to není namakané jak Pán prstenů nebo Matrix!!!

Underworld: Evolution (2006)

Naše stará známá Kate podruhé nasoukaná v sexy latexovém oblečku:). Tentokrát mi ale přišlo, že není dostatek záběrů na její tělo, jak tomu bylo v prvním díle, ale milostná scéna to celé spraví:)!. Ehm... každopádně tohle není nějaký erotický film, ale další pokračování války mezi upíry a vlkodlaky. A myslím můžu říct, že to bylo zdařilé. Zbraňový arsenál neznal konce a rachot tam teda byl:). Přidali taky na promakanosti příšerek a dalších postav, až jsem se chvilku ztrácel v tom, kdo je kdo:). Nekonečné bitvy mezi upíry a vlkodlaky mě budou stále bavit a i kdyby to poskládali sebehůř, tak pod 4 hvězdy stejně nepůjdu. Tentokrát ale osadím pravě těmi 4 hvězdami, protože mi tam prostě něco chybělo a sám nedokážu popsat co... Jednička a trojka byla lepší. Také mám pocit, že spousta fandů tohoto žánru, jakoby dvojku úplně vypustili z mysli:), včetně mě.

Velký šéf (1969)

Jako asi u většiny francouzských komedií, které jsem viděl už dávno si nejsem jistý s hodnocením. Vím, že tehdy se mi moc líbili a teď bych tomu dal snad jen 4 hvězdy. Což o to, komedie je to vážně dobrá, člověk se stále směje. Ale rozhodně není první, ani poslední, kde tvůrci spoléhají na naivitu diváka a to se mi moc nelíbí. Dnešní komedie možná nesrší takovým vtipem (možná protože už jsou všechny vybrané:) ), ale mají promyšlené i své zápletky a rozhodně se nemůže stát ...SPOIL... že celý vtip je v tom, že bude vlak vykraden z druhé strany a velkému šéfovy se přitom stačí jenom otočit o 180 stupňů. Ten to ale za chvíli zpraví hláškou: 'Tohle nechápu, stále se předháním, no alespoň že jde vše podle plánu...'. Každopádně ta Italka, to je vážně kus! Z ní opravdu nebyli hotový jen pánové v bazénu. Myslím, že už tehdy přišli na hlavní princip teenage filmů:). A jestli si to u nás nezpraví, tak začnu říkat, že jsou Italky hezčí:)! Ženskou krásu doplňují skvělí herci jako Belmondo, Bourvil a Niven a Wallach, takže je tu rozhodně kopec srandy. Francouzi se s filmem nemazlí a vypiplají ho samýma serepetičkama jako jezdící nafukovací sedačka, jezdící půlka auta, animovaný film a další blbůstky, které se ale nachází i v podobných filmech. Nakonec film doprovází dobrá hudba. Neustále samé + a -, no dobrá, je to dobrý film a doporučuji shlédnout. V rámci francouzské komedie z let dřívějších rozhodně super. Dávám 85% jen tak tak na 5. hvězdu.

Schindlerův seznam (1993)

Mistrovské dílo. Jen takhle lze Schindlerův seznam popsat a uznat, že svou přední příčku v top 10 si bezesporu zaslouží. A přestože existuje několik záporů, které by mě nutily slevit na hodnocení (např. že takovou tématiku určitě nevyhledávám a dostal jsem se k němu jen díky top listu a že jsem film nedokázal shlédnout celý, asi 3 krát jsem se nedostal přes polovinu, teprve po 4. se mi to podařilo), tak je v tomto případě klady přímo drtí na kolena. Herecký um všech zúčastněných, ale hlavně těch 3 předních mistrů je obdivuhodný a nejenom zde, ale i ve svých dalších dílech. Lord Voldemort mi jako Herr Kommandant pasuje, zlo mu jde vidět v těch jeho 'nevinných' očích a říkám vám, že já ho někde potkat na ulici, tak utíkám a prosím o slitování. Stevene, ty jseš vážně machr, ale kdo by mohl jiný, než ty?! Řekl bych, že to má výborný až neuvěřitelný děj, ale co je na tom nejstrašnějšího, že je to pravda. Hláška 'Jak jinak mám vyleštit vnitřek pětačtyřicítky' je v tu chvíli sice děsná prd*l, ale ve skutečnosti to zase taková sranda není. Konec je velmi dojemný a není to takový pláč, jako když umře hlavní hrdina, je takový ... jiný. A pokud se vám nechce číst můj dlouhý komentář, tak já myslím, že ten od Enšpígla mluví za vše ...

Prostě sexy (2002)

Myslím, že se mi to poprvé líbilo víc. Také je potřeba brát v potaz, v kterém roce to vzniklo, protože dnes by se to ztratilo v tom množství podobných komedií. Hodnotil bych jako lehký nadprůměr a od klasické 'teen' komedie se odlišuje asi jen mimořádně hezkými holkami:). Cameron je nádherná a zde se ani se svými kamarádkami nebojí něco ukázat. Sexy ženy v sexy oblečkách a k tomu pár dobrých vtípků (písnička, dědeček, spratek v kostele, motorkář) a příjemná zápletka, to vše na takových 65%.

Expendables: Postradatelní (2010)

Jedno se musí Stalonkovi nechat - vážně se mu to povedlo! Nejenom, že nasbíral tu nejlepší akční smetánku, ale taky s nimi zavzpomínal na staré časy, a vytáhl z nich to nejdůležitější. Kýblům krve už tedy nemohlo nic bránit v cestě:). Po vizuální stránce dokonalé. Každý kdo se těšil na nejtěžší zbraně, nekonečné bitky a hromadu výbuchů, musel zákonitě dostat co si přál:). Ze scény, kdy Crews kráčí sklepením se svou 'přítelkyní', jsem uch*ával smíchy:). Opravdu kratičké cameo Arnolda a Willise také pobaví, hlavně poslední větou, kdy je ještě Arnold na scéně:). Expendables bych jednoznačně řadil v akčním žánru jako top, protože je to fakticky nářez! Snad by se dokonce dalo říct, že zde všichni herci po všech těch Rambech, Terminátorech, Univerzálních vojácích atd. konečně dospěli:). Celkově bych hodnotil 5 hvězdami, ale tu jednu si seberu za ty trapné scénky ke konci:). Enšpígl má zase top komentář:)!

Dostaň ho tam (2010)

Ty p*c* to byl nářez! Ze začátku jsem se u toho pomalu válel po zemi smíchy. Je pravda, že ke konci toho smíchu ubývá, protože se amíci snaží zase poučovat, ale nakonec to není taková škoda a celou dobu mě to vážně baví. Písničky mi taky sedí a celý ten celebrity svět mě fascinuje. Věděl jsem, že musí být Rusell magor, ale že je až takový:)?! Jediné co mě na tom všem štvalo byl český dabing, ne že by byly hlasy špatně zvoleny, ale snad jsem roky neviděl film, kde by se takhle rozcházely s otvíráním úst:). Také nad tím Češi moc nepřemýšlely a unikly jim některé souvislosti - Enter Sandman. Jefrey:) A děkuji za odkaz na Harryho:).

Super Mac (2010)

Slyšel jsem, že je to nic moc, ale dával jsem tomu šanci. Než jsem si film pustil, tak jsem zaslechl zajímavý názor, že přece nejde parodovat parodii. S tímhle nemůžu nesouhlasit, ale pravda je, že začátek se mi celkem líbil. Takových prvních 20 min jsem si říkal, že nechápu, proč docela dobrou úroveň kazí těmi trapnými MacGruberovými hláškami. I kdyby jste dali scénář do ruky 5 letému děcku, tak z něj dokáže vyškrtat dementní situace a pak by se z toho mohl stát celkem v pohodě film. Ale tenhle pocit po scéně na díze mizí někde, kde nedosvítí slunce, protože už nedokážu škrtat ve scénáři, nezbylo by z toho nic. Za klad považuji, že původní 'složité' shánění týmu se změní v něco jiného, to jsem fakt nečekal:). Nicméně nechápu proč, podle mého docela dobré herecké výkony, celkovou vizuální atmosféru a občas lepší vtip, ničí naprosto ale až nepochopitelně pošahaný týpek, kterého ke všemu hraje člověk, který by měl na víc. Chvilkami už jsem to chtěl i vypnout. Jakoby se někdo chtěl na této postavě maximálně vyřádit. Nechápu to, všechny ostatní postavy mají alespoň nějakou úroveň, on ne... je to i na starého dobrého MacGyvera prostě moc!

Šíleně smutná princezna (1968)

Moc krásná pohádka se samozřejmě dobrým koncem. Helenka je zde nádherná (v tom selském oblečku snad nejvíc), věřím, že takovou princeznu by bral každý i bez půlky království:). Myslím, že na své léta to má velmi dobré zpracování. Celou dobu jsem se smál, srandy je tu kopec a nešetří se ani 'humorem z budoucnosti' - značky u silnice, kino atd. Kokoška je sice srandovní, ale když už jsem to viděl tolikrát, tak mě přestal bavit:). Pobavil mě ale ve chvíli, kdy se nahlásí uvnitř zamknutého žaláře:). Největší záporáci celou dobu kujou pikle a nenechají si to překazit ani babičkou co plete za keřem:). Není to žádný megahit, ale ve svém žánru je to jednoznačně top. Takové Troškovi slátaniny na to prostě nemají.