Pokoj 1408 (2007)

Nemám moc rád lekavé filmy, proto jsem rád, že tenhle takový moc není. Lepší jsou ty co působí na psychiku a ne, že se v zrcadle za vámi objeví bubák:). A protože se v každé koupelně zrcadlo nachází a i zde na něj bylo spoustu záběrů, tak jsem čekal, kdy na mě něco bafne:). Mile mě překvapili, že tohle nebyl tento případ. Jak se vlastně hodnotí horory? Nemám s tím moc zkušeností. Jestli podle stupně vyděšení, tak bych tomu i těch 5 hvězdiček věnoval, ale asi to nebude zrovna nejlepší pecka, i když jsem si to v pohodě užil. Cusack to hrál vcelku věruhodně, dobrá hudba v pozadí, není to zbytečně zdlouhavé a zajímavý konec z toho dělá nadprůměr. Docela by mě zajímal Director's cut, protože v traileru, a alternativních koncích na DVD se objevují jiné scény, ale ani celkový čas na DVD mi o 4 minuty nesedí s tím tady na CSFD, tak co tam chybí:)?!

(K)lamač srdcí (2010)

Jo, líbilo se mi to. Bylo to celé hezky udělané, bavil jsem se a rychle to odsýpalo. Celou dobu jsem se pohyboval mezi 4 a 5 hvězdičkami, takže zde vyjádřím pouze zápory a důvody, proč teda 4. SPOIL: Vadí mi, že hlavní hrdina, jako už klasicky podle žánru, se do své oběti zamiluje. Jenže tohle sebrat, tak jsme hned v jiné kategorii. Vadí mi, že tam musí být nějaký záporák, který se objevuje v nevhodných situacích a hrdinovi trochu 'kazí image'. Ještě mi vadili křivé zuby Vanessy, ale za to chudinka asi nemůže:). Ale čím si to opravdu pokazili, byla ta scéna ve výtahu, kde se jen tak omylem vysypali důkazy na zem, to bylo fakt TRAPNÉ! Ale zase zde vidíme, jak se může člověk snažit být tím dokonalým bohatým princem na bílém koni, nebo jím dokonce být a nakonec vám ji stejně vyfoukne nějaký idiot, který jen zná ty triky... Hned jsem se zamiloval, okamžitě. Ona byla jako zjevení, hned jsem věděl, že je to ta pravá a začal jsem se tak nějak blbě tlemit... To není úsměv, tak se ksichtí idioti... Já vím byl jsem tak zblblej, v noci jsem nespal, rovnou jsem jí zapojil dvoujádrovej procesor...

Gamer (2009)

Co se vám na tom jako nelíbilo? Pokud to mělo zobrazit svět za několik let, kdy budou všichni pomatení ze všech těch 'sociálních' sítí, tak říkám ano! Takhle velmi podobně si to představuji i já. Vy, co teď právě kritizujete tenhle film na vašem oblíbeném FB, tak si uvědomte jak už moc vám ta sračka rozežrala buňky v mozku teď a to bez nějakého nanoviru v rukávu. Nebudu hodnotit celkové zpracování, protože něco se mi líbilo, ale pravda něco ne, každopádně mě nadchla hlavní myšlenka. Budu tedy i přehlížet závěrečné myšlenkové přetahování, kterým si to vážně hodně pokazili. Každopádně audiovizuální stránka na jedničku. Soundtrack parádní a nechybí ani můj oblíbenec MM, takže maximální spokojenost. Jinak ta všudypřítomná zvrhlost je možná ukázkou šílených režisérů, ale není daleko od reality a přestože se mnohým z nás dělalo špatně ve scénkách s tlusťochem, tak mi nezbývá než souhlasit, že tohle tam bohužel patří. PS: Kable poslouchej tohle je poslední hra, tebe tu zabijou a já budu vypadat jako naprostá lama, jestli se nedáš okamžitě dohromady. ... Souhlasím s názorem arachneuss a tím od Shadwell radši neztrácejte čas:).

Noc v muzeu 2 (2009)

Příjemný film pro celou rodinu. Až teda na to, že jsem ho sledoval sám a úplně jsem zapomněl na jeho žánr. Vlastně jsem chtěl něco úplně jiného a možná také proto budu mít slabší hodnocení. Jinak mám Stillera moc rád, ze začátku jsem si dokonce říkal, že se na to dívám jen kvůli němu. Ale později se to jako vždy a naštěstí rozjede. Bylo zde pár dobrých scén, které ale ještě v té chvíli přešli v trapnost, protože už byly zbytečně dlouhé. Občas se objeví nefalšovaný vtip a různé zvířátka a postavičky (chobotnice, pejsek z nafukovacího balónku aj.) jsou prostě úžasné:)! Účel tohoto filmu je určitě pobavit dítě, nebo celou rodinu a to pravděpodobně zvládá na výbornou. Já se na to díval z jiného pohledu a přestože bych za nějaké drobnosti chtěl hodnotit 4 hvězdami, tak radši zůstaneme při zemi. ...Hmm...asi mi máma a táta změnili kombinaci.

Next (2007)

Už se vám někdy stalo, že jste v prvních 10 minutách ten divný film chtěli vypnout? Ano? No mě se tohle kupodivu stalo v posledních 15 minutách. ...SPOILUJI... Lépe řečeno, film má super námět (další stupeň Hromnic nebo Daybreaku), akčnost, vtip, občas se zasmějete trapně udělaným efektům, ale občas nad nimi naopak žasnete. Myslím si, že udělat remake v 3D by nebyla zase tak špatná volba. I zvukové efekty a hudba okolo mě nadchnula, ale to je právě to jediné co film v pozdější fázi drželo nad vodou. Sám si lámu hlavu, že jim na to ti tři hlavní herci kývli, ale je pravda, že snad nikdo na začátku nečekal co z toho ke konci udělají! Úvodní hra na schovávanou v kasinu a balení Liz je zábavné, ale opakovaný vtip není vtipem. Cage se tam pak prochází jak terminátor, jen ukazuje kam mají střílet, hlavně že se kosí a původní hromada goril kolem něho se zmenšuje na nejpodstatnější charaktery. Vysílačky nepotřebujeme, máme tu jeho. Z opravdu nadějného trháku udělali klasickou naivní americkou sračku. Laser musí vytvářet takový zvuk, který slyší pouze divák,aby věděl, že už ho konečně zneškodnili. Po sejmutí odstřelovače z té budky musí opravdu někdo vypadnout a že je to jen týpek v mikině s kšiltovkou, to už nevadí. Líbilo se mi to, ale hodnocení šlo hodně dolů a to z původních jasných 5 hvězd na 3 s tím, že když zachrání nějak konec, tak dám 4. Řekněme, že ten konec nepokazili tak jako to v posledních minutách vypadalo, že pokazí. 65%

Hannah Montana a Miley Cyrus: To nejlepší z obou světů (2008)

Objektivně třeba na 4 hvězdy, ale musím vyrovnat balanci od idi*tků, co jen vidí jméno Hannah Montana a hned odpad!!! To je pak sebevědomí, co? Evidentně jste jen tupě zírali na seriál, který uznám, že se nemusí všem líbit, ale tohle je přece koncert a tady se hodnotí zpěv! Ten kdo dává odpad za zpěv, tak ji asi nikdy neslyšel zpívat... buďte tak laskaví a pusťte si aspoň tohle: http://www.youtube.com/watch?v=NG2zyeVRcbs

Agatha Christie's Poirot - Smrt v oblacích (1992) (epizoda)

Abych pravdu řekl Poirote, začínal jsem si myslet, že jste tu vraždu spáchal vy, třeba ve spánku... Letadlo, vosa, jedovatá šipka, Francie. .... 31.10.2012

Mejdan v Las Vegas (2008)

'Víte mám několik titulů a chodila jsem na nejednu hodně drahou školu, každopádně vám nežeru ani slovo z toho co jste mi tu předvedli:D.' Ale já jím to žeru a hodně! To už vážně nemůže mít romantická komedie nad 75%? Vždyť to bylo tak hezké:)... Jak to, že je Cameron stále tak krásná? A kde se poděl ten Kutcher co neumí hrát? Mě to celé velmi příjemně překvapilo. Přišla mi i docela zajímavá zápletka, která teda později šla spíš bokem, ale to je jedno:). Rozhodně ani nemůžete počítat s tím, že by se na konci něco neposr*lo, to je prostě klasika:). Také mimo ústřední dvojici se nedá mluvit o nějakém hereckém výkonu, protože ostatní jsou jen kašpaři do počtu. Já jsem ale od filmu něco požadoval a to jsem dostal (4 hvězdy) a dokonce mě mile překvapil prostředím, hezkými postavičkami s úsměvem na tváři, ztvárňující hezké charaktery a v hezkém příběhu (5. hvězda). Neříkám, že je to trhák, ale je mě prostě úplně u pr*ele, že to není namakané jak Pán prstenů nebo Matrix!!!

Underworld: Evolution (2006)

Naše stará známá Kate podruhé nasoukaná v sexy latexovém oblečku:). Tentokrát mi ale přišlo, že není dostatek záběrů na její tělo, jak tomu bylo v prvním díle, ale milostná scéna to celé spraví:)!. Ehm... každopádně tohle není nějaký erotický film, ale další pokračování války mezi upíry a vlkodlaky. A myslím můžu říct, že to bylo zdařilé. Zbraňový arsenál neznal konce a rachot tam teda byl:). Přidali taky na promakanosti příšerek a dalších postav, až jsem se chvilku ztrácel v tom, kdo je kdo:). Nekonečné bitvy mezi upíry a vlkodlaky mě budou stále bavit a i kdyby to poskládali sebehůř, tak pod 4 hvězdy stejně nepůjdu. Tentokrát ale osadím pravě těmi 4 hvězdami, protože mi tam prostě něco chybělo a sám nedokážu popsat co... Jednička a trojka byla lepší. Také mám pocit, že spousta fandů tohoto žánru, jakoby dvojku úplně vypustili z mysli:), včetně mě.

Velký šéf (1969)

Jako asi u většiny francouzských komedií, které jsem viděl už dávno si nejsem jistý s hodnocením. Vím, že tehdy se mi moc líbili a teď bych tomu dal snad jen 4 hvězdy. Což o to, komedie je to vážně dobrá, člověk se stále směje. Ale rozhodně není první, ani poslední, kde tvůrci spoléhají na naivitu diváka a to se mi moc nelíbí. Dnešní komedie možná nesrší takovým vtipem (možná protože už jsou všechny vybrané:) ), ale mají promyšlené i své zápletky a rozhodně se nemůže stát ...SPOIL... že celý vtip je v tom, že bude vlak vykraden z druhé strany a velkému šéfovy se přitom stačí jenom otočit o 180 stupňů. Ten to ale za chvíli zpraví hláškou: 'Tohle nechápu, stále se předháním, no alespoň že jde vše podle plánu...'. Každopádně ta Italka, to je vážně kus! Z ní opravdu nebyli hotový jen pánové v bazénu. Myslím, že už tehdy přišli na hlavní princip teenage filmů:). A jestli si to u nás nezpraví, tak začnu říkat, že jsou Italky hezčí:)! Ženskou krásu doplňují skvělí herci jako Belmondo, Bourvil a Niven a Wallach, takže je tu rozhodně kopec srandy. Francouzi se s filmem nemazlí a vypiplají ho samýma serepetičkama jako jezdící nafukovací sedačka, jezdící půlka auta, animovaný film a další blbůstky, které se ale nachází i v podobných filmech. Nakonec film doprovází dobrá hudba. Neustále samé + a -, no dobrá, je to dobrý film a doporučuji shlédnout. V rámci francouzské komedie z let dřívějších rozhodně super. Dávám 85% jen tak tak na 5. hvězdu.