Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Dvojky bývají horší než jedničky, proto jsem si pro jistotou nejdřív pustil tu dvojku:). Filmu jsem hned na začátku nastavil hranici 4 hvězd, protože na 5. nedosahuje ani z daleka. Stále jsem tomu dával naději kvůli udržovanému napětí, celkové atmosféře a konečné dost mastné přestřelce. Pak ale následovaly tak trapné poslední minuty, že skončíme na 3 hvězdách a myslím budou všichni spokojení. Nějak jsem nepochytil pointu... spoil... prostě nakonec všichni záporáci zemřeli a případ vyřešen? Co bylo v té knize? Čekal jsem nějaké parádní rozuzlení. Tohle mi jen říká, že to prostě nedomysleli. Je tam spousta nereálných blbostí, jako např. zachrání se jen dva týpci, kteří byli ke všemu před chvíli pevně svázaní, šplhat je v tomto případě nemožné. Reno a Magimel hrají dobře a okej, je tam dobrá hudba, ale to nezmění nic na tom, že už si to asi podruhé nepustím. ... Jdeme si pro koledu, letos jsme přišli dřív. ... Dobrý den policie, pánové je 6 hodin a tohle je povolení k prohlídce, hmm:).

Svítání (2009)

Miluji upírky:)! Moc se mi líbí celkem originální námět, pojetí a zpracování. Děj chvilkami zakopává, hlavně na konci, kde se objevují klasické klišé, i když to tak na začátku nevypadalo. Ale nakonec to není taková hrůza. Efekty jsou na dost dobré úrovni, ale zase když si třeba pauzujete létající šipky, tak se nasmějete. Výborná hudba a také herecké výkony patří k těm lepším. Dostal mě hlavně úvod, kde jsem se hned rozhodl pro 5 hvězd ať už se bude ke konci dít co chce, trochu jsem to zakřikl, ale u těch 5 zůstanu. Jen je to hodně slabých 5 hvězd, takových 80%. ... Z popelu se zrodí nový život.

Vrahouni (2010)

Od začátku do konce jsem se sám se sebou dohadoval, jestli dát 3 nebo 4. I když je to chvilkami zábavné a hezké, tak ty 4 prostě dát nemůžu, je to strašná slátanina. Poslední dobou jsem byl s hereckým výkonem Ashtona spokojený, ale tady mě vážně nepřesvědčil. Ani nakonec nemůžu říct, že bych byl přesvědčen o jejich lásce, což se většinou v případě Ashtona a jeho partnerky stává. Hodnotím to primárně jako romantickou komedii, protože kdybych to bral z pohledu akčního, tak ještě jedna hvězda dolů. Hezké to bylo, večer mi to zpříjemnilo, ale podruhé asi ee. Ještě se dívám, že to mělo v ČR premiéru na moje narozeniny a zrovna v den, kdy jsem dělal státnice:).

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Tak trapnou pohádku jsem dlouho neviděl. Téměř od začátku jsem se nudil, ale pořád jsem se snažil tomu dát šanci. Bohužel to bylo pořád horší a horší. Ani se nebudu pokoušet vypisovat scény, které spapají jen naivní děti, protože to budou asi všechny. Režie a herci nakonec ujdou, ale k čemu vám to je, když je d*mentní děj?! Vážně jediná věc co se mi líbila bylo podsvětí.

Zelený sršeň (2011)

Mě se na tom nejvíc líbilo to zpomalování:). Jasně v Matrixu ho mám spoustu, ale tady to bylo takové zajímavější. Seth mě jako týpek s občas vážným výrazem mile překvapil. Cameron... :). Technické udělátka byly na vysoké úrovni a vtip vždy na místě. U toho kanónu, co přiměl vyzradit lokaci drogové varny, jsem se zhluboka zasmál, jak už dlouho ne. Sice mi to přijde i dobře vymyšlené (například konec s kulkou), ale jestli je to akční film, tak tomu jednoznačně chybí napětí. Souhlasím s komentářem od Blizzard, něco bych tak i sám napsal.

Box (2009)

Nevěděl jsem, co od toho čekat. Film mě poslal úplně do jiné doby, než jsem očekával a také se minimálně v první polovině nesl v jiném duchu, než trailer ukazuje. Vyděsil mě kdykoli jsem to nejméně čekal a stále držel v napětí s nechápajícím výrazem. Cameron a Jamesovi jsem jejich lásku vážně věřil, hráli moc dobře, snad jak kdyby všechny ty reakce ve tvářích, či pohybech byly skutečné. Také díky takovému staršímu nádechu mi to přišlo dost věruhodné. Nevím jestli se třeba těmi barvičkami trefili jen do mé chuti, ale prostě se mi ta šílenost líbila. I když teda ke konci už se objevovalo moc fantasmagorií, kvůli kterým bych možná jednu hvězdu sebral. Není to tedy na 100%, ale 80 by to být mohlo. Souhlasím s Enšpíglem, Pethuskou a POMO.

Mechanik zabiják (2011)

Je to drsňák, ten největší. Teda hned po Chukovi, Stalonovi, Schwarzenegerovi atd. Prostě je to drsňák:). Nijak zvlášť nevybočující akční film, ale žánrový požadavek plní skvěle. Parádní efekty občas zakopávají, protože např. pouhým okem lze spatřit, jak někdy krev stříkne trošku jinde než dopadne kulka. Každopádně ústřední dvojice hraje víc než dobře a scénka s rukou se vážně povedla. Ke všemu jsem se celou dobu bál závěru, protože v podstatě hned na začátku se vám nabízí jedna možnost, která by tak film kompletně shodila, což je od Amíků celkem zvykem. Naopak, příjemně překvapili.

Hlavně nezávazně (2011)

Všichni to známe: mají se už dlouho rádi, pak se něco pokazí a nakonec to dobře dopadne:). Tohle mi snad jako spoil neoznačíte, s tímto se na to musí dívat úplně každý. Jen je potřeba nějaký zajímavý námět a hlavně kopec srandy. V tomto případě se to podařilo a já sice nemůžu vychválit, jako žánrovou pecku, ale rozhodně jsem z kina odešel spokojen. Zvedá náladu a na konci dojímá:-P. Hezké tvářičky, Ashton už umí hrát a Natalii není potřeba komentovat.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Od filmu jsem očekával hodně a naštěstí mě nezklamal. Líbilo se mi, že přestože hlavní hrdina vše vnímal čichem, což nám nebylo umožněno, tak nám naopak bylo poskytnuto spoustu barevných detailů, např. záběr na každou surovinu na tržnici, myslím, že takhle to bylo plně vynahrazeno. Tím pádem chválím režii. Na řade jsou pak herecké výkony, hudba na pozadí a nahé ženy:). Nakonec si nechávám děj, protože ten byl hodně kvalitní, ale zklamal mě ve chvíli onoho závěrečného 'Prdu', který zmiňuje ve svém komentáři Enšpígl, a tímto mu znovu dávám za souhlas s komentářem. Spoil: Ke konci jsem si říkal, že ho asi fakt popraví, vždyť už to přece jinak nejde, skončí to blbě, ale nedá se nic dělat. No ale nakonec ten 'Prd', teda mám rád zvraty, ale tenhle mě fakt nepotěšil, každopádně opravdu vyčichne a sice to není na 100%, ale na takových 85% určitě. Co mi ale ještě nesedělo byl ten začátek s koncem, vždyť to bylo jiné, to si přece ani v tak dobrém filmu nemůžou dovolit:).