Procitnutí v Garden State (2004)

No nevím, asi jsem nepochopil základní pointu. Film mě spíš deprimoval, než pobavil a to teď fakt nechci:). Ke všemu první co jsem si o filmu přečetl, že je to komedie a to teda moc nebyla. Natalie samozřejmě bez chybičky a líbilo se mi jak zde vypadá tolik dětinsky:). Zach taky nevypadal, že by mu role dělala problémy. Zpracování dobré, ale kazí to v mém případě děj.

Slečna zamilovaná (2009)

Taková klasická americká komedie, kterou táhne jen ústřední trojice kvalitních herců. Sranda byla, ale námět stál za prd. Chválím jen vizáž Sandry, což tak většinou bývá, a celkem neobvyklý konec.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Komu se tohle nemůže líbit:)?! Vždyť je to všehochuť, která musí uspokojit každého jakkoliv zaměřeného diváka. Depp zde předvádí jednu ze svých nejlepších rolí a ani Orlando, Keira a Rush nejsou příliš pozadu. Originální děj se samými vtipnými zvraty, parádní audiovizuální efekty a vizáž postav z toho dělají vele dílo. Soudtrack je super. Možná těch mečových soubojů mohlo být míň:). Výstižný komentář má Enšpígl.

Lovci myšlenek (2004)

Jsou to velmi slabé 4 hvězdy, chvilkami bych se klonil ke 3:). Má to dobrý nápad, ALE! Stejně jako ostatní, kdo tento film viděli, budu nadávat na to, že profesionálně vycvičení agenti FBI dělají asi stejné chyby, jako prsatá blondýnka v hororu utíkající do schodů do druhého patra s banánem v ruce místo zbraně. Po bitvě je každý generál a teď můžu říkat: měli udělat to a měli jít tam, ale vážně některé jejich rozhodnutí jsou tak tupé, až je z toho úplná komedie. Má to spoustu much a to nezachrání ani konečný mini zvrat, který byl ke všemu nutný, protože pak by to ještě kleslo na úrovni. Vadilo mi také využívání zorného pole kamery. Zatímco v záběru vidíte jen dvě postavy, kolem kamery běhá milion dalších lidí, aby se mohlo připravit a udělat 'velké překvapení'. Často je totiž nemožné, aby to překvapení, zúčastnění viděli až na poslední chvíli, jak je nám prezentováno. Tu hvězdu nad průměr dávám snad jen za propracovanost všech smrtí z filmařského hlediska, ne z toho logického. A taky byl dobrý OST. 'Tenhle ostrov se používá pro vojenské cvičení, ale jednou za čas mi ho na víkend půjčí.'

Ajťáci (2006) (seriál)

Nejdřív bych hodnotil 4 hvězdami, ale co se tak prokoukávám dál až jsem se dostal k dílu 3x04 - Projev, který mě položil na kolena, musím vyzvednout hodnocení k výšinám, protože účel pobavit tento seriál splňuje výborně:). Ze začátku jsem se bál, že budou dělat z IT maniaků opravdové idioty, ale naopak je to podáno v rozumné formě a i když se třeba v některých situací vžijete do hrdiny, tak se necítíte trapně. Nad některými díly i žasnu jak to vše dokážou tvůrci poskládat. Spoiler: Trošku mě mrzí odchod pana Reynholma, protože jeho syn ač není špatný, tak není dostatečnou náhradou, ale co se jim musí nechat, byl to snad ten nejlepší odchod co jsem kdy v seriálu viděl:D. Richmond zde funguje jako zajímavé zpestření a mě osobně se zamlouvá už jen kvůli vizáži a COF:). Jen se mi jako žena moc nelíbí, to zdůrazňuji, protože se zde v pozadí nachází spoustu nádherných ženských, ale jako herečka je úžasná. Z kama že to je? No jo Made in Great Britain:)...

Černá labuť (2010)

Bylo to ohromující! Balet mě nikdy nebral, ale tohle dílko si mě obtočilo kolem prstu:). Některé scény mě přímo šokovali a to toho ve filmu zvládám hodně. Stále jsem se uklidňoval, že je to jenom film:), ale věřím, že něco podobného může někdo opravdu prožívat. Šílené. Natalii to zde strašně sekne, není jiného filmu, kde bych z ní byl tak hotový:). A taky jsem netušil, že balet nemusí být jen 'frigidní' a začínám věřit kamarádce, která říká, že je to všechno jen o sexu:D. Všichni tvůrci tohoto filmu jsou top, takže tady záleželo už jen na tom, jestli jim to spolu bude pasovat. A pasovalo! Lepší film jsem si na 100. komentář nemohl vybrat. Doporučuji! 'Teď jsem sváděl já tebe a mělo to být naopak.'

Agatha Christie's Poirot - Dvojitá stopa (1991) (epizoda)

Hodně zajímavý díl. Nejednalo se jen o dvojitou stopu, ale i dvojí jednání, Poirot vzplane láskou, inspektorovi hrozí vyhazov a pátrání nespočívá jen tak na samotném Poirotovi. Spoil... Ze začátku přímo bilo do očí, že je zločincem právě 'ta' žena. Ale starý známý Poirot přece nemůže být tak prostý. Sice tomu tak opravdu bylo, ale tenhle díl, přestože je velmi krátký, má své kouzlo. Tentokrát se Poirot neujímá role detektiva, ale sám pomáhá zločinci. Proto za sebe hledá náhradu a vůbec poprvé je nucen ošálit své věrné spolupracovníky. Je velmi zajímavé, jak se chová zamilováný Poirot, ale všichni zde chápou, že to takhle nemůže fungovat:). Nakonec se projeví i city nejbližší osoby, ale ty zůstanou skryty a myslím, že je to škoda:). Líbilo, protože je zde ukázáno, jak by to mohlo vypadat obráceně.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Zklamalo! Do tohoto filmu jsem šel dopředu s pěti hvězdami, ale jen s tím, že mě pobaví. A kde se stala chyba? Jak to, že to tu má tak vysoké hodnocení, když je to přitom blbost?! Já jsem teda asi nepochopil ten humor nebo co. Ono to chvilkami bylo fakt dobré, ale myslím tomu předcházelo jak se říká: 'Bylo to až tak blbé, že to bylo dobré'. Já vím, že se to v tomto žánru nemá, ale děj je strašný! Celou dobu jde o nic a na konci se mu Randal vybrečí na rameni ať nikam nejezdí, to provází takové neuvěřitelné množství keců, které bych čekal někde v romanťáku a ne zde, kde čekám, že to ještě nějak zachrání. Uznám, že požádání o ruku patří mezi ty lepší, ale zase do jiného žánru. Možná bych dal ještě plus vcelku dobrému OST. Myslím, že si to víc užili samotní herci, protože za sebe říkám, že bych si chtěl v podobné šílenosti zahrát, ale vůbec bych nečekal, že se to bude někomu líbit. 'Viděls jaké měl ten osel péro? Miluji tě.'

Agatha Christie's Poirot - Vánoce Hercula Poirota (1994) (epizoda)

Super dílek s kvalitně promyšlenou vraždou, nebo spíš kvalitně zamaskovanou. Podle názvu jsem očekával větší nádech Vánoc, než jen zpívající dětičky, ale i tak byla dobrá atmosféra. Děj mě přitom přišel hodně nafouknutý a nakonec nedořešený. Bylo zde spoustu jiných cestiček, na kterých by šlo zapracovat, škoda. Jinak rukavičky jsou super:). '(Ta polévka se mi nějak nezdá)... No ano, je to přece wisconsinská polévka.' Poznámka pro mě: Diamanty, divná tvář, stejní bratři, démonický řev

Na vlásku (2010)

Hezká pohádka s pár originálními vtipy, ale spíš s nimi šetřili:). Bylo to příjemné, krásně barevné a možná i zbytečně krátké. Děj byl ale nastaven tak, že už asi ani nešel natáhnout. Líbil se mi roztomilý i drsný chameleónek a koník - důkaz, že je sranda i bez keců:). Nelíbilo se mi narušování zpíváním, proto strhávám jednu hvězdu. Zpěv to byl sice krásný a jinak ho mám rád, ale zde mi to prostě nepasovalo, myslím, že si to dětičky v kině okolo mě užili víc:). Trailer trochu klamal častějším vtipem. Konec byl ale hezký až dojemný. Rozhodně řadím mezi ty lepší. Nějaké dvě dobré hlášky by tu byly, napsal bych je sem, kdybych si je pamatoval:), snad příště.