42 (2013)

Tomuto sportu vůbec nerozumím, ale asi právě díky Jackiemu si teď užívá s děvkama takový Tiger Woods a jemu podobní. Film je natočený celkem precizně, jen je takový moc přesladěný - až na pár incidentů to zde vypadá jakoby se černoši tehdy neměli zas tak špatně, což je špatně.

Birdman (2014)

Je to šílené, neobvyklé, napínavé, umělecké, má to dokonalou kameru, herecky totálně vyšpičkované, dokonce akční, ale i nudné. Měl jsem opravdu problém přežít první půlku a docela chápu ty lidi, co to v té části vzdali, chtěl jsem udělat to samé, ale pořád jsem nevěřil tomu, že něco takového dostalo Oscara a tak jsem to chtěl vydržet až do konce. Co přijde později jde popsat právě již výše uvedeným a začíná to do sebe pomalu zapadat. Konec, nebo alespoň závěrečných asi 15 minut jsou právě těmi třešničkami na dortu, ale nedostaví se wow efekt, jen spíš "Co to kurva mělo znamenat?!" Někdy jindy bych si řekl, že to za ty dvě hodiny čekání stálo, ale nejsem si bohužel jistý jestli si dnes Alejandro může dovolit tak dlouhý rozjezd. Co mu ale nemůžu upřít je to, že mnou momentálně nejvíc nenáviděného herce Zacha Galifianakise, donutil hrát snad první roli, kde nevypadá jako naprostý debil, za to klobouk dolů, nevěřil jsem, že je to vůbec možné.

Focus (2015)

Focus by mohla být skvěle obsazená vtipná a chytrá komedie. Jen kromě toho skvělého obsazení, chybí vtip a dobrý nápad. K čemu mi je vynikající Will a božská Margot, když celkově to vůbec nefunguje? Netočte takové filmy... Dannyho parťáci a podobně už vám vyžrali pole.

Mafiáni (1990)

Skvost, který jsem poprvé viděl opravdu až teď a strašně moc se stydím :). Degraduje to úžasný děj Mafie, protože ta jej až na pár drobností kopíruje z tohoto filmu. Sešla se zde parádní sebranka jak tím, že jsou to skvělí herci, tak i tím, že každý do jednoho zapadali do 146 minut dlouhé skládačky. Must see.

Zimní příběh (2014)

Dost neobvyklý příběh hraje prim, ale nijak to nekazí ani skvělý Colin s ďábelským Russellem nebo ty dvě krásky. Směsice zvláštního mě prostě bavila a tak se celkem divím, že to tolika lidem nesedlo. K plnému počtu rozhodně pomáhá dost nečekaný zvrat a celkové napětí.

Zodiac (2007)

Na tak dokonalém filmu vás dokáže nasrat jen ten závěr, ale proč říct nemůžu, prostě se na to musíte podívat. Fincher je třída a to úplně každým novým i starým dílem.

Dáma ve zlatém (2015)

Aby tenhle film dostál podobného obdivu jako samotný obraz, muselo by se v průběhu nebo aspoň ke konci udát něco obdivuhodného. Neříkám, že to má slabý konec, ale ta třešnička na dortu tam prostě není, takovému závěru v podobném filmu Fénix se tenhle nemůže rovnat. Také samotný boj o obraz je dost vedlejší a nebýt silně emotivních vzpomínek na období války, tak bychom se nudili. Vše podtrhuje dokonalá hudba hádejme koho? Áno, pana Zimmera. ... ČSFD projekce Lucerna

Mimoni (2015)

Pěkná a vtipná pohádka spíše pro malé děti, která nenabídne žádné vypiplané momenty, snad jen s koncem se trošku vyhráli. Po dvojce padoucha jsem od toho čekal víc. Nejsem si jistý, jak si ti nejmenší dokáží vysvětlit některé detaily - tvůrci docela riskují například ukázkou smrtí, příliš útlým pasem, nebo dokonce transvestity. Jinak jsem se ale skvěle bavil. Plus zařazení pár vtípků, které pochopí jen ti starší, to aby jsme se úplně nenudili a taky český dabing, kde se museli pohrát i se žblepty samotných mimoňů, takže to za jedna kemoši. ... ČSFD projekce Atlas

Padesát odstínů šedi (2015)

"Zamilovaná žena není nic víc, než poslušná děvka." Propůjčený citát od Coco Chanel ovšem nevystihuje tento film, jak by si mnoz... mnohé myslely. "Takže zaprvé já nejsem romantik a za druhé já nemiluji, já šukám." Tak ji nevoz ve vrtulníku, nedávej ji auto, nepij s ní víno a hlavně ji šukej ty jantare! Je to bohužel obyčejný romantický film s neobvyklým koncem, nic víc, nic míň a já budu natolik objektivní, že se pokusím přehlédnout ten humbuk kolem toho a dám 3 hvězdy - za výjimečnou hudbu, výbornou práci s kamerou, první scénu v "herně", její tělo (nikoliv ksicht) a závěr.

Sněhurka a lovec (2012)

Přes všechny své sympatie ke Kristen s kouzelným zrcadlem nesouhlasím, Charlize je v celém království rozhodně nejkrásnější i s ohledem na jejich aktuální věkový rozdíl. Moc jsem tomu nedával, ale ono se mi to zalíbilo a postupně ty 4 hvězdy vybojovalo, konec mě dokonce tak uchvátil, že dám plný. Sněhurka v brnění vypadala v traileru divně, ale ve filmu už to bylo v pohodě. Moderní a temné zpracování starých pohádek se mi vážně líbí, už kvůli drobným změnám a překvapením, protože jsem málem zapomněl na okur... pardon na jablko.