Zoom: Akademie pro superhrdiny (2006)

Zasmial som sa presne raz a to keď sa Zoom (obdoba Flasha alebo Quicksilvera) pri svojom behu podkol. Inak je to číro číre zúfalstvo - že sa dá natočiť kvalitná superhrdinská rodinná komédia, to nám už bolo potvrdené viac krát. Tak nevidím dôvod prečo obhajovať tento kus.

Deník mrtvých (2007)

Na regulérnu Deadovskú sériu to síce nemá, ale Romero s prehľadom válcuje svojich mladších súputníkov (a tým teraz nemám na mysli podarené triky) a kadejakú tú nezávislú háveď, majúcu tú drzosť vydávať svoje dementné počiny ako regulérne filmy.

Přežij! (2007)

Vadí mi celková predpojatosť celého filmu. To si vážen niekto myslí, že by niekto pustil do vysielania reality show, kde si jeden z účastníkov v priamom prenose vystrelí mozog z hlavy? Nie že by to bola myšlienka naivná, ale je aj neskonale stupídna. Každý zo šiestich účastníkov dostane (v príapde že prežije) päť miliónov dolárov. No neviem ako to chodí v Amerike, ale za pol hodinku odjebať 25 mega je podľa mňa trochu prehnané (nech si ratingy stúpajú aj do nebies). Nehovoriac o absurdnosti celej show, kde si súťažiaci stojí na pódiu alá superstar, má priloženú zbraň k hlave a živé publikum ho povzbudzuje :) (ani nechcem pomyslieť na to, čo by sa stalo, keby šťastena vyšla hneď na prvého súťažiaceho :) - o čom by to akože bolo ďalej). Oukej, keď chcete dať na frak celému princípu reality show - budiž. Ale určite sa to dalo spraviť aj trošku inteligentnejším spôsobom ( o dokumentaristickom štýle nehovoriac) pri ktrorom by sa každý druhý neklepal na čelo.

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Tri southparkovské epizódy spojené do celovečeráku. Čo povedať? Kto na South Park nedá dopustiť, pre toho nie je o čom. A ostatní? Tí len budú aj naďalej nechápavo krútiť hlavou :) Stone a Parker by nedokázali podliezť nastavenú laťku kvality ani keby chceli. Takže zábava je zaručená. Brutálna satira, teraz navyše okorenená o citácie z nespočentého množstva filmov. Schválne, kto ich odhalí najviac? :)

The Rage (2007)

Tak tento film sa u mňa totálne minul účinku. Moje očakávania boli vysoké (obzvlášť v kontexte nadpriemerných hodnotení) a o to väčšie sklamanie ma čakalo. Film bez štipky invencie len rekapituluje stokrát omleté klišé - báchorka o zhrzenom vedcovi, ktorý sa snaží vyhubiť ľudstvo pomocou zákerného vírusu. Znie to síce dobre :) ale synonymom zábavnosti sa pre mňa The Rage rozhodne nestane. Celé je to nemastné, neslané, hlúpučké a bohužiaľ aj nudné. Minirolička Reggieho Bannistera potešila, rovnako ako aj veľmi veľmi slušná porcia brutality, ktorá je vlastne najväčším (ak nie jediným) kladom celého filmu. Len keby nebolo tých prekliatych supov, ktoré sú vyložene hnusné (v zlom slova zmysle) a zakaždým, keď sa objavili na scéne (a že sa tam objavovali požehnane často), chytali ma záchvaty škodoradostného smiechu.

Soudný den (2008)

Wow, wow a ešte raz wow. Pokiaľ sa nič neposere a Marshall nezmení dráhu svojej kariéry o 180 stupňov (čo chvala bohu vzhľadom na jeho ďaší ohlásený projekt nehrozí), tak tu máme nového Johna Carpentera a to je kurva BOMBA!!! Doomsday je od začiatku až po záverečné titulky jedna nepretržitá adrenalínová jazda, ktorá ašpiruje na akčňák desaťročia. Rhona "Mám síce len jedno oko, ale pásku nenosím :)" Mitra je skrátka neuveriteľná (asi som sa zamiloval :) a milovníci Snakea Plisskena musia zaručene uroniť slzu dojatia.

Carrie (2002) (TV film)

Angela Bettis sa pre úlohy mierne labilných, krehkých, zraniteľných a sem tam aj psychicky narušených dievčatiek snáď narodila. Televízna réžia Carrie veľmi neprospieva a vlastne celé to bolo také všeliaké, onaké, miestami dosť divné. Tiež som bol vrcholne pobúrený záverečnými zásahmi do predlohy (prečo zničiť len telocvičňu, keď môžeme zničiť celé mesto, že?) ako aj "happy endom".

Intimní tajemství (2007)

Komédia to nie a horor už tobôž nie. Čakal som pekelne čiernu komédiu, dostal som amorfný a "bezzubý" blivajs o trošku iných problémoch jednej dospievajúcej dievčiny. Námet bezpochyby dobrý, spracovanie a celkové prevedenie mizerné a nevyužitý potenciál zamrzí. Škoda.

Crash (2004)

Výborný film zachytávajúci mozaiku osudov pár (desiatok ;) osôb v LA s nebezpečnou koncentráciou hviezd na 1 mm filmu.

Larry - inspektor hygienické stanice (2006)

Buranská komédia pre všetkých, ktorým sa napríklad také Sandlerovky zdajú byť až príliš decentné, umiernené a prešpikované inteligentným humorom ;)