• Krátkometrážní

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Tentokrat o vianociach a o tom, preco ma Santa lietajucich sobov. Scrat ako vzdy najlepsi, inak je to skor pre detskeho divaka. Kratas ziskal nominaciu na Annie Award za Best Animated Special Production.

Scrat's Continental Crack-Up: Part 2 (2011)

Druhy diel namotavky na Ice Age: Continental Drift. Tentokrat vydareny - Scrat to schyta(va) ako zastara. :) Kratke, ale velmi vtipne.

Scrat's Continental Crack Up (2010)

Kratka namotavka na 4. diel Ice Age: Continental Drift. Napady nie uplne zle, ale predsalen uz nadmieru prehnane (a viac-menej okukane).

Falling for Scratte (2009)

Kratke behind-the-scenes video, kde tvorcovia rozoberaju ako vymysleli a animovali Scratovu polovicku - Scratte (v Ice Age: Dawn of the Dinosaurs). Koho bavi(la) Ice Age seria, ten dostane vcelku zaujimave info zo zakulisia.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Dobra detska zabava. Skoda, ze nie viac. Koncept sa uz viac-menej vycerpal, tak sa to tentokrat zachranilo zelenou divocinou (v dobe ladovej! :)) a hlavne novou postavou - Buckom (skvelo ho nahovoril Simon Pegg). Ten a - uz klasicky - Scrat, to opat tahaju vyssie. I ked treba povedat, ze aj mimo tychto dvoch vtipnych postaviciek sa predsalen podarilo pripravit pre nas viac vtipov a napadov, ako v mierne slabsej dvojke. A aj niektore akcne sceny boli natocene vskutku zrucne. Ku koncu vsak bolo tej akcie az nadbytok. Celkovo fajn - najma pre tych, co maju deti.

Ice Age 3: T4 Movie Special (2009) (TV film)

Obycajne 22-minutove promo, kde jedinym plusom je moznost vidiet hercov, ktori nahovorili hlavne postavy. K tomu jedna-dve vety o ich postavach. Moderator programu je trapny a zjavne nevie, co sa ma hercov pytat. Je mi jasne, ze od takehoto typu programu netreba cakat zazraky, ale da sa to spravit aj lepsie. S lepsim dramaturgom a moderatorom.

Surviving Sid (2008)

Prilis detske. A aj tu jednu scenku, ktoru tu mal Scrat, si kompletne ukradol pre seba. Za nu a za Grand Caynon si to tie 3* zasluzi. Surviving Sid sa prvykrat objavil na DVD a Bluray ineho animaku od Blue Sky Studios, konkretne "Horton Hears a Who!".

No Time for Nuts (2006)

Paradny kratas o Scratovom suboji s casom. :) Za 5 minut viac napadov ako v celom Ice Age: The Meltdown, na ktoreho DVD je tento kratas pridany ako bonus. Hlavna cena na Annie Awards (za animovany kratas) a k tomu nominacia na Oscara. Skvele!

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Technicky ovela prepracovanejsie ako jednotka - nadherna animacia (paradne farby a detaily), vyborny zvuk. 5 nominacii na Annie Awards. Slabsie je to uz s pribehom. Preto sa nam to tvorcovia rozhodli vynahradit pridanim akcie a vyssim poctom miniscenok so Scratom. A tie su opat najvtipnejsie. Bohuzial zvysok je dost detsky a az na par situacii (napr. "Sid the fire king") som sa moc nenasmial. V zasade ide o kopiu jednotky s lepsim vzhladom, ale slabsimi napadmi.

Scratovo dobrodružství (2002)

Hlavna hviezda Ice Age, Scrat, v nezabudnutelnom suboji s orieskami. :) Pridane ako bonus na DVD Ice Age. Nominacia na Oscara za najlepsi animovany kratas.