Malá velká liga (2023) (seriál)

Vzhledem k tomu, že oběma komerčním stanicím jde teď především o platící diváky voyo/prima+, tak se zdá, že konečně částečně upustily od prostého natáčení pohyblivých obrázků bez jakékoli myšlenky s čím dál stupidnějším a nelogičtějším dějem, ale snaží se konečně aspoň v rámci svých možností o kvalitní tvorbu. Tohle celkem ušlo, vole. Kdyby se to ale časově zkrátilo tak na 90 minut a poslalo do kin, tak z toho mohla být i nadprůměrná komedie, ale takhle i když dílů nebylo moc a nebyly dlouhé, tak tam bylo hodně hluchých míst. Ale i tak v rámci produktů primy nadstandard.

Malá velká liga - Tak dík, ty vole! (2023) (epizoda)

Paradoxně je nakonec zajímavější dějová linka kolem dětského týmu (asi je to i tím, že se konečně povedlo obsadit děti, které jsou schopny i něco zahrát a nejen sloužit jako součást dekorace scény, jak je to v současných českých seriálech obvyklé) než řešení soukromí ztroskotaného fotbalisty, které žádné zajímavé/překvapivé situace nepřináší.

Sedm schodů k moci - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Vzhledem k hodnocení seriálu jsem čekal, že to bude dobré, vzhledem ke zkušenostem s tvorbou tv prima jsem čekal, že to bude špatné... zatím teda (lehce slabší) průměr, ale potenciál tam je, tak si počkám, jak se to rozjede.

Jurská vzpoura: Dinokracie (2022)

Chovanci jedné exkluzivní psychiatrické léčebny se rozhodli natočit svou vlastní verzi Jurského parku/světa a dokázat tak Spielbergovi a spol., že se to dá natočit i za setinový rozpočet. Dopadlo to víceméně jako vždycky. "Dinosauři" vypadali docela slušně (to už dnes není problém ani v amatérských filmech), dialogy byly stupidní. Na pár minut se tam objevil i Eric Roberts, který tyhle role bere asi jen proto, že se s někým vsadil, že stihne natočit 1000 filmů, než si pro něj přijde smrtka. Podle toho, jak tady vypadal, už to dlouho nepotrvá...

Zamilovaný profesor (1996)

Když mi bylo 15, tak se mi humor Eddie Murphyho líbil a u tohohle filmu mi to vydrželo dodnes. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak v těch svých 8 nebo kolika rolích tady Murphy předvádí komediální mistrovství. Protože on byl opravdu vždycky spíš (stand up) komik než herec. Viděl jsem to ale jen v dabingu, kde se perfektně vyřádil Olda Kaiser, a je možný, že originál bych až tak kladně nehodnotil.

Na vlnách Jadranu (2023) (seriál)

Začali jsme na Slapech, pokračujeme na Jadranu, 3. série by se mohla odehrávat v Karibiku a 4. u Mare Tranquillitatis, dál už si radši netroufám hádat. Tahle série je opět mix žánrů, mezi kterými kriminálku hledám většinu času marně. Staré ani nové postavy nejsou moc zajímavé, dějové linky totéž. Ale je to přecejen o něco lepší než nekonečné telenovely typu zoo, kde už po 500 dílech mají tvůrci problém vymyslet dosud nepoužitou zápletku, takže se dostávají do naprostých absurdit a člověka už tam nepřekvapí ani přílet mimozemšťanů. K tomu naštěstí u 6dílného seriálu nedojde. Vzhledem k tomu, že režisérem projektu je opět Vojtěch Moravec, je překvapující, že byla odstraněna (doslova) postava Alice ztvárněná jeho manželkou Sandrou Novákovou. Skoro to vypadá, že si na tuhle dovolenou na Brač chtěl vyrazit bez ní :-)

Krvavá laguna (2007)

Za pár šupů natočený malý krokodýlí ani ne snad horor, ale spíš dobrodružný film a chvílemi drama (nebo spíš pokus o drama), v příjemných exteriérech, který si i přes tu nenáročnost drží po celou dobu dostatečnou dávku napětí i díky solidním výkonům ne moc známých australských hereček. Krvavá laguna se s přehledem vejde do top 50 nejlepších krokodýlích filmů, které jsem viděl.

Temný úplněk (1996)

Častý problém (nejen) vlkodlačích hororů je v tom, že se buď většinu času odehrávají v noci, ve tmě a není skoro nic vidět, nebo vidět je, ale jaksi chybí záběry na "bestii", o kterou ve filmu jde. V případě Bad Moon je to v tomto ohledu v pohodě, vlkodlak je vidět dost, byť nepůsobí nějak přehnaně děsivě. Michael Paré se v té době ještě pohyboval aspoň v béčkových vodách (co by za to dnes dal), dobrý herecký výkon podal německý ovčák, který se nakonec taky (nepřekvapivě) stal hlavním kladným hrdinou filmu. Postav tam nebylo moc, tvůrci ani neměli potřebu natahovat film zbytečnými scénami, takže to bylo ve finále celkem krátké a dobře to při sledování uteklo. Nemám k filmu vlastně větší výtky, v rámci žánru jde o solidní průměr.

USS Indianapolis: Boj o přežití (2016)

Zdlouhavé a nezáživné, bohužel. Robert Shaw ten "příběh" ve svém 3,5minutovém monologu odvyprávěl daleko poutavěji.