Mutant (2002) (TV film) odpad!

Ale stále lepšie ako Pterodaktyl.

Poslední píseň (2010)

Nie je Miley ako Miley. Pre tých, ktorí si myslia, že Miley nedokáže poriadne zahrať (aj ja som k ním patril).. toto je rozhodne iná liga. Zistil som to podľa toho, že ako som tak sledoval film, tak som v hlavnej postave nevidel Miley Cyrus ani Hnnah Montanu, ale Ronnie Miller. Páčilo sa mi aj to, že Miley nebola tak presadzovaná. Nebolo to o tom, ako ona spieva, nebolo to o tom ako hrá. Bol to príbeh obyčajného dievčaťa a jej rodiny zobrazený aj v tých pekných aj ťažkých chvíľach. Jednoduchý a pri tom tak silný dej bol okorenený nádhernými piesňami, ktoré vystihovali každú situáciu odohrávajúcu sa vo filme. Koncová klavírovka splnila svoj účel a určite pri nej neostalo jedno oko suché. Nie som moc fanúšikom takéhoto žánru, ale jednoducho musím oceniť, že podpriemerná Miley ukázala aj čosi iné, ako len tragické pobehovanie po pódiu. Z normálnych 3* som dal na 4* a to práve vďaka týmto faktom.

Machete (2010)

Ženy ho chcú, muži chcú byt ako on, národný hrdina a sexidol Danny Trejo sa vydáva na svoju krvou zaplavenú púť aby nastolil poriadok. Machete alias Mexický Jánošík je film ktorý ma neskutočné pobavil. Väčšinou keď sledujete film a stane sa niečo čo očakávate tak si len poviete “ha to som presne čakal, nič nové” ale film Machete je o tom že to čakáte a keď to príde tak si poviete “TO JE ONO!”.

Alenka v říši divů (2010)

Alenku v krajine zazrakov som si skratka nemohol len tak ohodnotiť bez komentára. Za prvých 20 minút by som dal najradšej odpad. Pretože som mal pocit že pozerám film pre drogovo závislých. Myslím si že to čo sa nám naskytlo v prvých 20 minútach presne vidia ľudia keď sú spráskaní. Všetci tam pôsobili ako keby prišli z nejakej hustej party a hneď nato museli ráno skoro vstávať a ísť na veľkolepé Alenkine zásnuby. Nedovolím si neokomentovať ani Johnnyho. Mam taký pocit že on si jednoducho vychutnáva úlohy takýchto “papekom ovalených“. Vyzeral ako keby od narodenia hulil trávu, ale Jacka Sparrowa zvládol na jednotku k tomu si nedovolím povedať ani jedno krivé slovo. Ako som tak Johnnyho sledoval chcel trosku Jacka preniesť aj do tejto postavy ale pôsobilo to vyslovene debilne. Dej sa neskôr začal ako tak formovať a zakončenie vzhľadom k tragickému začiatku nebolo až tak zlé. Ani efekty na Disneyho neboli nejak strhujúce.. pravdepodobne to tvorcovia naschvál takto “detsky“ naprogramovali. Až na drogovo ladenú atmosféru bol film kukatelný ale vôbec by som z toho nerobil taký trhák akým sa film môže zdať.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Naozaj podarený film aj keď chápem že niekomu sa nemusí ľúbiť nakoľko akcie tam až toľko neni, ale získal si ma prostredím, dejom a hlavne nádherným levom. Jediné čo bola škoda že tvorcovia pri niektorých postavách kombinovali počítačové efekty a kostýmy.. trošku to ubralo na kvalite. Avšak hlavne by som sa chcel vyjadriť k hudbe. Nemám pocit že by bol Harry Gregson-Williams najlepší hudobný skladateľ na svete, ale myslím si že ho osvietilo z nebies keď skladal hudbu k tomuto filmu. To ako do seba jednotlivé scénky s hudbou pasovali a akú atmosféru to vytváralo bolo niečo úžasné. Tento fakt u mňa pozdvihol film určite na väčšiu úroveň ako len na priemernú.

Skála (1996)

K tomuto filmu môžem povedať len dve veci. 1. Myslím že film si nezaslúžil takú dobru hudbu akou disponoval. Vedel by som si ju predstaviť v oveľa veľkolepejšom diele ako toto. 2. Scénka kde Nicolas Cage povstáva zo zošrotovaného Ferrari a hodí krátky dialóg s náhodným okoloidúcim bol najlepší moment filmu. Inak ma film ničím neprekvapil bol to mierne nadpriemerný zážitok s kvalitným hereckým obsadením.

Kick-Ass (2010)

Toto som ešte nežral! Nevkusný suchý humor prekrývaný scénami pripomínajúcimi 300 a jedno decko odpornejšie než druhé. Prejde par minút pozerám, pozerám “nejaká komédia“ vravím si ( i keď tam toho moc na zasmiatie nebolo ). Prejde polka zrazu masaker.. kontrasty ktoré sa k sebe tak nehodili že to sprznilo cely film. A pri “veľkolepom“ konci som si myslel že sa pôjdem opláchnuť. Ešteže máme filmy typu Predator a Terminator 2 inak by som tuto prasárnu nerozdýchal. KISS-ASS!!!

Jak vycvičit draka (2010)

Film by si odo mňa zaslúžil 4* ale s ťažkým srdcom musím dať jednu dole, pretože to ako boli postavičky tých ľudí spravené ma iritovalo celý film. Nedokážem pochopiť ako je možné že v roku 2010 nie sú schopný vytvoriť ľudí trošku realistickejšie.. stačí keď si pozriem Pocahontas a vidím tam prepracovanejších ľudí.. dokonca aj spracovanie niektorých drakov je veľmi diskutabilné že či to boli vôbec draci. Ale dosť bolo kritiky! Prostredie filmu ako sú stromy, more a celkovo príroda to už bola iná káva a na to že film neni až taký dlhý nám poskytne dostatok akcie. V skratke by som povedal že rozprávka s dosť podareným príbehom, krásnym prostredím čo sa už ale nedá povedať o postavičkách. Dúfam že sa DreamWorks v budúcnosti plánuje vrátiť k animáciám, ktoré nám budú viacej pripomínať ľudskú bytosť.

Olověná vesta (1987)

Vynikajúci film poukazujúci na skutočné životné situácie a osudy. Prvá polovica bola dosť zábavná hlavne vďaka perfektnému seržantovi Hartmanovi, ale čo je hlavné.. film vás reálnym a pútavým spôsobom prevedie od začiatku výcviku mladého vojaka cez jeho boj o život vo vietnamskej vojne až po jej koniec. Vysoko kvalitne dielo z vojnového prostredia na ktoré len tak nezabudnem.