Útes smrti (2010)

Film ktorý režíroval sám život. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som bol niekedy v tak dlhom a intenzívnom napätí. Od chvíle kedy stroskotali až do záverečných titulkov som sedel so zatajeným dychom a v stresoch čakal čo sa bude diať. Popravde bol som už aj vo väčšom napätí, ale pri tomto filme to bola nonstop hodinová “stresovačka“ a to je to prečo sa mi to tak ľúbilo. Šikovne a jednoducho nakrútený film od našich protinožcov ktorý som si naozaj naplno vychutnal.

BloodRayne (2005) odpad!

Ako veľmi sa snažím tak veľmi mi nejde nájsť ani jedno pozitívum na tomto dovolím si povedať “velediele“. Hudba 0 bodov, herecké výkony 0b, dialógy 0b, akcia 0b dokonca aj tie sprosté kostýmy boli na hovno. Urobiť niečo také aby to bolo celé zlé vyžaduje naozaj mozog umelca akým je jedine len Uwe Boll. Ako veľmi moc by som chcel dať tomuto „skvostu“ aspoň 1* tak je to nemožné lebo aj tu poondiatu 1* si treba niečim zaslúžiť a za polonahú Kristannu Loken to fakt teda nie. Normálne mám pocit, že celý ten rozpočet čo náš pán režisér mal z 90% minul na zaplatenie hercov a 10% na zvyšok. Naozaj som neveril, že tento film môže byť taký strašný.. raz darmo Uwe Boll je človek ktorý ma jasnú víziu (zničiť cele ľudstvo). A to keď si predstavím, že existuje ešte BloodRayne 2 a 3 tak to už je naozaj len vzhliadnutie na vlastne riziko.

Válka Bohů (2011)

Po akčnej stránke sa mi film neskutočne páčil a bol veľmi dobre prepracovaný. Štýl akým bol ladený boj bohov a titánov bol veľmi originálny a myslím si, že po tomto sa začne robiť viacej filmov s podobným bojovým motívom. Za zmienku určite aj stojí aj hudba ktorá bola výborná a zapadala presne tak aby to dopĺňalo atmosféru filmu, pre mňa jasných 5*. Ale problém je v tom, že všetky tieto perfektné akčné scény boli pozliepané niečim veľmi lacným a nedomysleným. Tento film disponuje jasnými priepastnými rozdielmi na jednej strane perfektné bojove scény a efekty hodné 5* a na druhej strane dialógy a scény medzi tým sú také 2*. Dlhšie vo mne prebiehal vnútorný boj, že či sa prikloniť k tým piatim alebo štyrom hviezdam. No nakoniec zvíťazil rozum nad srdcom takže pekné 4*.

Zrození Planety opic (2011)

Veľmi ma udivuje, že film nemá v popise (komédia). Už dávno som sa tak nepobavil ako pri pozeraní tohto filmu. Opice nakopávajú zadky ľuďom :D :D proste paráda. Avšak teraz vážne, okrem dobrej zábavy ktorú mi film priniesol som v ňom videl čosi také symbolické. Film disponoval neuveriteľne sympatickou atmosférou, hudbou, príbehom a pomaly gradoval do veľkého finále kde si to opice rozdali s ľuďmi a ako som už vyššie uviedol skončilo to 1:0 pre opice. Úprimne povedané vôbec som nečakal, že sa mi film bude takto ľúbiť nakoľko som nevidel ani jeden diel ostatných filmov Planet of the Apes. Vždy som to videl len tak po častiach max. tak 15 min a nikdy ma to nejakým spôsobom nenadchlo. Po tomto ale zvážim, že si to pozriem. A ešte jedna dôležitá pripomienka, jednoznačne najväčší sympaták filmu bol Caesar (áno ta opica),ktorá bez problémov zatienila celý zvyšok osadenstva.

Expendables: Postradatelní (2010)

Pre mňa klasický akčnák naprataný samými “drsňákmi“, ktorý ničím neprekvapí, ale ani nesklame. Proste čisté 3*, ale to iba v prípade keby nebolo úžasnej scény v kostole takže +1* .

Zrození legendy (2010)

Zo všetkých 2* čo som dal ma tieto mrzia najviac. Ak by film skončil v momente smrti Su-ovej ženy tak by som dal 3* a mohly byť aj 4* ak by sa tam nevotrel ten starý dedo a neporaziteľný muž v bielom habite. Aby som uviedol veci na pravú mieru ich prítomnosť sama o sebe mi nevadila, ale to že si ich hlavný hrdina iba predstavoval ma neskutočné žralo. Takéto abstraktnosti vyslovene neznášam a je škoda, že to do tohto filmu takto zakomponovali nakoľko film mal rezký začiatok a zápletka sa mi už od začiatku páčila. Na to, že sa nám tu Číňania nadnášali a sem tam poletovali tak ako to majú radi (a ja zase nie) tak v tomto filme to bolo urobené s neskutočnou eleganciou na rozdiel od valnej väčšiny. Záverečný súboj s nevlastným bratom bol proste paráda a jedine čo ma mrzelo bola myšlienka že to Su zvládol len vďaka tomu že mal nejaké vízie a nič z toho nebolo skutočné. To som však ešte netušil že po (záverečnom boji) príde dodatok v podaní opilého mistra a ja som išiel mentálne smerom dole zároveň s hlavným hrdinom.. zvyšných 35 min bolo strašne ubíjajúcich a absolútne nezapadali do deja filmu, ktorý bol tak krásne rozbehnutý. Malým svetielkom nadeje pre totálne skazenie pôžitku bol razantný prichoď Kwai Chang Caina a ja som sa už nemohol dočkať kedy sa do seba pustia. No nestalo sa a ako Kwai Chang Caine sľubuje vo svojom seriáliku “Já sem Caine... rád vam pomohu“ tak mne teda vôbec nepomohol.

Disaster Movie (2008) odpad!

Názov filmu plne odpovedá jeho kvalite.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Aby som pravdu povedal nutkalo ma kliknúť na tie 3* ale keď som sa pozrel na krajinu pôvodu môj názor sa zmenil. Naozaj gratulujem Rusom k dobre odvedenej práci +1*. Nato, že film nebol vyprodukovaný Američanmi na ktorých akčné filmy sme tak zvyknutý, Vlkodav poskytuje solídny príbeh s peknými efektmi a dokonca aj hudbou. Avšak je tu niečo čo by malo byt povedané možno sa to tak zdalo iba mne ale dej mi bol dosť podobný Pánovi Prsteňov. Zrejme sa tvorcovia nechali trošku inšpirovať, ale to nevadí ja som si z filmu odniesol pekný zážitok. A ako som už spomenul na Rusov dosť slušne filmársky zmáknuté. Nechcem tým povedať že Rusovia nevedia robiť filmy, ale konkrétne ja čo som väčšinou zvyknutý na tú Americkú tvorbu musím uznať, že to bolo výborné. Good job.

Sucker Punch (2011)

Film Zacka Snydera, ktorého potenciál začína aj končí v traileri nám tu servíruje čosi neuveriteľné. Bol som pripravený na to, že dej asi nebude veľká výhra, ale nakoľko som fanúšik vizuálneho obžerstva, bol som pripravený to brať s nadhľadom. Avšak už dlhšiu dobu pozorujem ako Warner Bros. zvyšuje kvalitu svojich efektov, tak priamo úmerne tomu klesá aj úroveň scenára a celého deja. Spoliehať sa 100% len na efekty a akciu, ktorá je vo filme asi tak len 15-20 minút je filmová samovražda. Nebiť akčných scén tak toto dielo posielam priamo do horúceho CSFD-áckeho pekla. Mal som chuť ohodnotiť film 2*, ale dávať ich čisto iba za akciu a efekty mi prišlo veľmi barbarské, a preto dávam 1*. Vnímam to tak, že tvorcovia sa veľmi nudia a nevedia čo by spravili s peniazmi. Okrem toho, že prvých 30 minúť filmu bolo pre mňa jedno veľké WTF, tak mi popri tom tento film prišlo ešte aj ľúto. Pretože vyhodiť 85 miliónov dolárov za toto je čosi nepredstaviteľné. Film u mňa získal prvenstvo v kategórií najväčšie mrhanie peniazmi. A ako som tak sledoval film, tak som mohol vidieť utekať 85 miliónov dolárov dole stokou (to bola podívaná). Čo sa týka deja. Mladučké ubojené dievčatá sa popri tanci menia na ultra zabijácke mrchy, ktoré by so svojim odhodlaním nakopali zadok aj Neovi z Matrixu. Rád by som chcel vedieť, ktorú chorú myseľ niečo také napadlo. Neviem ako to ľudia vnímali, ale aspoň pre mňa to bolo tak strašne rušivé, že som sa od toho nedokázal odosobniť po cely film. Za zmienku taktiež stoji koniec filmu, pretože mám pocit, že som sledoval verziu, ktorá bola asi skrátená alebo režisérom vystrihnutá. Iné vysvetlenie ma ani nenapadá, keďže naši tvorcovia filmu stavili na efekty a akciu je samozrejmosťou a počíta sa s tým, že nás na konci bude čakať veľké finále. Namiesto toho nás čakalo niečo čo v podstate stoji za jeden veľký exkrement. Neodpustím si nezmieniť taktiež hudbu. Nakoľko som fanúšik filmovej hudby a väčšinu môjho času, ktorý trávim s hudbou tvoria soundtracky si dovolím povedať, že to bolo totálne neoriginálne a väčšina pesničiek boli len prebraté známe songy a prakticky nič som si z filmu čo sa týka muziky neodniesol. Pre mňa zatiaľ najväčšie sklamanie roka.

Netvor (2011)

+ 1* za Neila Patricka Harrisa, ktorý jediný v tomto filme stojí za pozornosť.