Spartakus (2010) (seriál)

Spočiatku som tento seriál vnímal ako niečo, čo chce vďaka svojmu motívu parazitovať na kvalitnom filme 300. Zábery a boje boli síce grafikou o niečo menej kvalitné ale nie rušivé. Prvých 5 častí som to vnímal presne takto, no neskôr dostal dej na obrátkach a za intrigy, ktoré boli spriadané v tomto seriály by sa nemusela hanbiť žiadna Argentínska telenovela. Ľúbilo sa mi ako boli Rimania v tomto filme vykreslený a dokázal by som sa plne stotožniť s myšlienkou že naozaj takýto boli. Navonok pretvárka aký sú civilizovaný a z vnútra skazený a rovnako nevychovaný ako tí "barbari" proti ktorým toľko bojovovali. No najviac ma však dostal koniec seriálu. Seriáli majú takú vadu že ich tendencia je pokaziť koniec ako sa len dá. No napriek tomu, seriál Spartakus:Blood and Sand ma svojou koncovkou totálne uzemnil a bol som úplne nadšený. Taktiež ma pobavilo že niektoré diely boli natočené Michaelom Hurstom známym lepšie pod menom Iolaus zo Sorbovského Herculesa. Chlapec má talent :D.

Legenda (1985)

Bez urážky, ale neverím že toto ma na svedomí Ridley Scott, ten istý človek čo režíroval Kráľovstvo Nebeské a Gladiátora. Odhliadnuc od toho že to môže niekto nazvať klasikou.. čo vlastne robí tento film taký že sa ľuďom páči? Ak sa nad tým zamyslím tak dokopy nič. Charaktery ako vystrihnuté z lacnej animovanej rozprávky pre deti, pointa celého filmu slabučká a hlavný zloduch tak to sa zmôžem akurát tak na :DD. Výzor by sa ešte dal (však povedzme si otvorene masky na tu dobu boli v tomto filme vynikajúce), ale ta jeho osobnosť.. a keby len to. Film je taký obyčajný že je až nudný, všetko je tak predvídateľné až vás irituje fakt že tím malým škriatkom niekto neutrhol hlavu a nezahodil do kýbla.

New Police Story (2004)

Som prekvapený (nemilo) vysokým hodnotením, ktorým tento film disponuje. Na Police Story 1 a 2 sa to neťahá ani náhodou. Aj keď dramatickú atmosféru vyvolá hneď prvých 15 minút neskôr sa už film uberá trochu iným smerom ako by sa patrilo. S každou pribúdajúcou minútou je film čoraz nudnejší a mal som pocit že to už nevydržím a vypnem to. No pri filme ma držal fakt že Jackie je známi svojimi prepracovanými akčnými koncami. Lenže nič také sa nekonalo. Na zaver môžem dať iba radu, že ak ste videli Police Story 1 alebo 2 tak nečakajte, že tento film vám poskytne taký istý zážitok. Môže sa vám to ľúbiť no podobnosť tam nie je žiadna.

Armáda temnot (1992)

Musím sa priznať, že od tohto dielu som očakával najviac. Kombinácia Raimi a stredovek vo mne vytvárala pocit niečoho veľkolepého. Nuž, nič také sa nekonalo. Serióznosť filmu sa z 80% vytratila a ja som sa len prizeral ako sa to zhoršuje. Ak mala byt scéna na cintoríne zábavná tak to rovno hovorím že bola smutná. Ďalej, kostýmy sa mi v tomto diely zdali najmenej prepracované a film stratil na dôveryhodnosti v okamihu keď armáda nemŕtvych napadla hrad. Nechcem tento film potápať nižšie ako je treba, ale musel som vyjadriť svoje sklamanie. Na druhej strane mohlo to byt určite horšie a k Raimimu dodávam už len: Aj majster tesár sa občas utne.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Tento krát o niečo zábavnejšia dvojka čiastočne stráca na atmosfére, ktorá bola vytvorená prvým dielom. Avšak pridáva kvapku humoru a stále si ponecháva originálnosť Raimiho momentov prekvapenia. A práve preto sa pre mňa Evil Dead 2 stáva rovnako kvalitným počinom ako Evil Dead. Napriek podobnému začiatku je film rovnako pútavý a výnimočný. Akurát koncovka tejto druhej časti mi bola sympatickejšia.

Lesní duch (1981)

Napriek relatívne nízkemu hodnoteniu, ktoré som tomuto parádnemu kúsku dal by som sa chcel vyjadriť k tomu aká neuveriteľná kvalitka to je. Nepozerám príliš mnoho hororov pretože si myslím, že filmy tohto žánru sa často stavajú predmetom “režisérov“ ktorých hodnoty začínajú a končia pri filmoch ako je Pterodaktyl alebo Bunker smrti. Evil Dead je vysoko kvalitný horor a verím tomu, že vo svojej dobe z toho mal v gaťoch každý kto si to pozrel.

Anděl spravedlnosti (2007) (TV film)

Aaaaaaaa strašná nuda. Pripadalo mi to ako akčnák pre dôchodcov nič sa nedeje všetko je také spomalene, nulový naznak nejakého rozumného deja niečo ako Derrick, ale tento krát s Kevinom Sorbom v hlavnej úlohe. Avšak roky môjho detstva strávené pri seriály Hercules mi nedovolia dať tomuto (ne)filmu odpad. Kevin bol si borec, ale spolu s filmom Meet the Spatrans si to prepískol.

Malý Velký Bojovník (2010)

Odporúčam všetkým čo to začali pozerať a vypli po 20 minútach. Pozerajte ďalej. Ešteže som sa v ten deň tak nudil a povedal som si že “Skúsim dokukať“. Lepšie som ani nemohol urobiť. Pri dvoch scénach som si myslel, že od smiechu asi prasknem. Naozaj som nečakal že sa tento film tak perfektne obráti z nudy na dobru zábavu a aj akciu. Síce ten začiatok naozaj vyzerá otrasne neskôr je to markantný rozdiel. Jackie Chan ako vidiecky tragéd a jeho životné priority boli naozaj skvelým pobavením. Mať vlastnú farmu.. v tej dobe asi naozaj ľuďom stačilo málo.

Moucha (1986)

Osobne nevnímam tento film ako niečo bombové, ale je jasne že ako horor to splnilo svoj účel. Bolo to nechutneeee. Horor ma byt hnusný a preto oceňujem kreatívnosť tvorcov a aj nápad. Taktiež technika v tej dobe nebola až tak rozvinutá takže, ľúbila sa mi aj vizuálna časť filmu. Občas mam pocit, že tie potvory vedeli ľudia lepšie spraviť, keď nemali k dispozici prístroje aké majú dnes.

Ichi, slepá samurajka (2008)

To dievča bolo podarené, ale niektoré scénky boli zbytočne dlhé a dej vlažný. Škoda.