Stvořitel (2023)

Pekný vizuál, ale slabý scenár so známou šablónou kde dobro je dobré a zlo je zlé. Ani tá ľahká rozpoltenosť hlavnej postavy na začiatku nepomáha.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Obsahuje Japonské reálie, poéziu, náboženstvo a filozofiu. Pekná ladná západná animácia často emotívna s veľkými gestami dokreslenými silnou hudbou Tomoyasu Hotei-"Battle Without Honor or Humanity" (バトル・ウィズアウト・オナー・オア・ヒューマニティー) a prerábkou (Metallica-For Whom the Bell Tolls) Emi Meyer. Síce som to zhltol, ale spokojný nie som. Ide skôr o western s kung fu. Vážnymi zraneniami posiaty hrdina, ktorý ide za cieľom ako terminátor a prvoplánový zloduchovia, ktorí sú len nechutný. Najviac ma zaujali vedľajšie postavy princezna Akemi a jej pestún Seki. Taktiež sa mi moc nehodili gore prvky (poletujúce zuby, vypichnuté oči a i.). Balancovanie medzi rozprávkou a realitou to nezvládlo.

Šimoneta to iu gainen ga sonzai šinai taikucu na sekai (2015) (seriál)

Zakazovanie to je téma pre všetky možné diktatúry a náboženstvá. Tu je to ale len okrajová téma. Síce humornou formou a bez väčšieho vysvetľovania odvíja sa príbeh nenásilných teroristov. Nakoľko sa tvorcovia nevložili do témy vytvorili priemerné dielko. Hlavné postavy sú samozrejme sympatické a majú svojích protivníkov (z podobných spolkov) aby to nebolo úplne nezaujímavé. Ecchi sa drží na uzde a ide hlavne o nohavičkový fetišizmus ˝Burusera˝.

Sekirei (2008) (seriál)

Prehnane naivné až hlúpe a ani sa na tom nedá zabaviť. Postavy sú nesympatické. Príbeh generický. Ecchi samoúčelné. Prerušené po prvej časti a polovici druhej.

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Zázrak sa síce konal len v tom ako to ecchi bolo dobré a k tomu som sa aj zabavil. A musím priznať, že na tento žáner bolo ecchi ako spasenie. Nejedná sa ani o horor ani o thriller, ale o akčňák s romantikou (školáckou), humorom (hlavne nadmerne vyvinutá, pravá blondínka, školská sestrička Marikawa Shizuka) a občasným filozofovaním s dostatkom zombie splatteru a akčnými nehoráznosťami ala posledné diely Rýchlo a Zbesilo. Postavy boli sympatické a príbeh príjemne jednoduchý.

The Orville (2017) (seriál)

Nebol to Star Trek aj keď je jasná inšpirácia. Postavy sympatické aspoň väčšina a príbehy väčšinou dávali zmysel. V prvom rade ide o zábavu. Samozrejme si nájdu svoje miesto aj sociálne a medziľudské témy.

Nadace (2021) (seriál)

Nadácia s veľkým problémom byť knižná podoba. To čo ponúka mne osobne Nadáciu nepripomína.

Pán času (2005) (seriál)

Novodobý Dr.Who pre mňa skončil 10-tou sezónou. S1-S10: jeden z najlepších sci-fi seriálov s množstvom zaujímavých nápadov, príbehov a hlavne ikonických a zaujímavých protivníkov Davros a Dálekovia ˝Exterminate˝, Kyberľudia, Plačúci anjeli, Vládca a i.. S11-13 Flux: Množstvo Emociálneho balastu a príbehovo plytké s politickou agendou. Pozerané len z nostalgie. S14 (Ako S11-13) + Túto influencerskú, patetickú, politicky korektnú, ľudsky nekorektnú, reklamu na ropákov naozaj nemusím. Herecky to bolo tiež slabé až na malé výnimky.

Pán času - Zvíře z hvězd (2023) (epizoda) odpad!

Túto influencerskú, patetickú, politicky korektnú, ľudsky nekorektnú, reklamu na ropákov naozaj nemusím. Herecky to bolo tiež úbohé až na malé výnimky. Dr.Who pre mňa skončil 10-tou  sezónou.

Časové pásmo bylo změněno