Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Zázrak sa síce konal len v tom ako to ecchi bolo dobré a k tomu som sa aj zabavil. A musím priznať, že na tento žáner bolo ecchi ako spasenie. Nejedná sa ani o horor ani o thriller, ale o akčňák s romantikou (školáckou), humorom (hlavne nadmerne vyvinutá, pravá blondínka, školská sestrička Marikawa Shizuka) a občasným filozofovaním s dostatkom zombie splatteru a akčnými nehoráznosťami ala posledné diely Rýchlo a Zbesilo. Postavy boli sympatické a príbeh príjemne jednoduchý.

The Orville (2017) (seriál)

Nebol to Star Trek aj keď je jasná inšpirácia. Postavy sympatické aspoň väčšina a príbehy väčšinou dávali zmysel. V prvom rade ide o zábavu. Samozrejme si nájdu svoje miesto aj sociálne a medziľudské témy.

Nadace (2021) (seriál)

Nadácia s veľkým problémom byť knižná podoba. To čo ponúka mne osobne Nadáciu nepripomína.

Pán času (2005) (seriál)

Novodobý Dr.Who pre mňa skončil 10-tou sezónou. S1-S10: jeden z najlepších sci-fi seriálov s množstvom zaujímavých nápadov, príbehov a hlavne ikonických a zaujímavých protivníkov Davros a Dálekovia ˝Exterminate˝, Kyberľudia, Plačúci anjeli, Vládca a i.. S11-13 Flux: Množstvo Emociálneho balastu a príbehovo plytké s politickou agendou. Pozerané len z nostalgie. S14 (Ako S11-13) + Túto influencerskú, patetickú, politicky korektnú, ľudsky nekorektnú, reklamu na ropákov naozaj nemusím. Herecky to bolo tiež slabé až na malé výnimky.

Pán času - Zvíře z hvězd (2023) (epizoda) odpad!

Túto influencerskú, patetickú, politicky korektnú, ľudsky nekorektnú, reklamu na ropákov naozaj nemusím. Herecky to bolo tiež úbohé až na malé výnimky. Dr.Who pre mňa skončil 10-tou  sezónou.

Salto je král (2020)

Krásne scenérie a zocelený ľudia s láskou k dobrodružstvu. V zhustenej forme navštevujeme niekoľko najdlhších vodopádov sveta s prípravou a často náročnou prístupovou cestou.

Osudová sázka (1998)

Komorná jednoaktovka s klamármi, hulvátmi, sebcami zahraná presvedčivo. Prostredie je menej hnusné ako to býva v iných filmoch z rovnakého zapadákova. Občas moc tlačila na umeleckú nezávislú pílu (neherecké výkony sú slabé). Všetko do seba viac menej zapadá až na ten happy end.

Saenai Heroine no Sodatekata (2015) (seriál)

Komédia o otaku s veľmi dobrými slovnými prestrelkami. Znalosť otaku terminológie vítaná. Hlavne medzi Tomoyaom (hlavný hrdina) a Megumi (nudnou priateľkou) prebiehajú výživné dialógy: otaku voči normálo. Tak dobre som sa už dlho nezasmial. Hlavne v druhej časti prvej série. Jedná sa celkom o podarenú háremovku o výrobe videohry, žánru simulátor randenia, v stredoškolskom klube. Postavy občas búrajú štvrtú stenu a našťastie sa nekoná nekončiace ostýchavé naťahovanie. Síce sa dostavia aj hluché miesta, ktoré mňa neodradili. Občas vie zmiasť aj množstvo mien s pseudonymami (Kasumigaoka Utaha=Kasumi Utako, Sawamura Spencer Eriri=Kashiwagi Eri) a doberanie otestuje pozornosť. Samozrejme sa nezaobídeme s gýčovitými a patetickými dialógmi občas aj okomentovanými samotnými postavami. Hlavne sa preberá vývoj hry, pri čom sa rieši doslovné obetovanie sa a aj zdravia pre vec. Príde aj na filozofovanie. Najčastejšie sa, ale samozrejme, riešia vztahy s Tomoyom.

Kawaii dake dža nai Šikimori-san (2022) (seriál)

Presladené a extrémne milé a to aj kresba. Napriek tomu sú postavy sympatické, a preto sa to dá zniesť. Zámena stereotypov na muž princeznička a žena ochranca je celkom osvieživá. Problém mám trochu s extrémami: smoliar a príslušníčka špeciálnych jednotiek. Ku koncu mi už trochu vadil nemecký dabing Izumi-ho a často v anime premieľaná hanblivosť.  PODOBNÉ NJ aniDB PODOBNÉ ANJ

Star Trek: Science vs. Fiction (2006) (seriál)

Vysvetľovanie síce nejde do hĺbky, ale je dostatočne zrozumiteľné aj pre laika. Profesor astrofyziky Harald Lesch vysvetľuje populárnou formou vedecké koncepty série Star Trek a porovnáva ich s vedou. 15 dielny seriál vysielaný na kanály Sci-Fi.de (od 2017 SYFY) k 40-temu výročiu seriálu od tvorca Genea Roddenberyho. 01 - Impuls- und Warpantrieb 02 - Außerirdische Lebensformen - Wie sehen sie aus? 03 - Wurmlöcher und Schwarze Löcher 04 - Zeitreisen 05 - Holodeck und Hologramme 06 - Außerirdische Lebensformen - Kommen sie uns besuchen? 07 - Radare, Sensoren und Tricorder 08 - Androiden 09 - Laser, Phaser und Photonentorpedos 10 - Der Traktorstrahl 11 - Deflektorschilde 12 - Das Beamen 13 - Geräusche und Flammen im All 14 - Distanzen im Universum 15 - Der Subraum