Podporujte svého šerifa! (1968)

Veľmi príjemná oddychová komédia z westernového prostredia. Garner je jednoducho fasa baba a v spojitosti s Joan Hackett im to sekne. Starostu si strihne Harry Morgan z M*A*S*H alias MUDr. Shermana T. Potter.

Continuum (2012) (seriál)

Príjemný seriál so zápletkou s cestovaním v čase a občasnými zábleskmi budúcnosti. V celku ide o kriminálny seriál s high-tech hračkami z budúcnosti a riešení teroristickej hrozby na zamedzenie ovládnutia sveta veľkými korporáciami. Postavy sú uveriteľné napriek tomu sa koncept a štylizácia nelíši od mainstreamu a preto tu máme pohľadnú detektívku so štramáckym detektívom a bandu zloduchov, ktorí ani nie sú taký zlý alebo sú? Asi áno lebo pre dosiahnutie svojho ušľachtilého cieľa, sú ochotný obetovať nespočet obetí ako tých zlých tak dobrých. Ako som už povedal oddychovka a pre sci-fi fanúšika ako som ja s pridanou hodnotou.

Lepší už to nebude (1997)

Vždy po čase sa rozhodujem či si film pozrieť alebo nie. Jack Nicholson stvárnil neznesiteľného obsesívne-kompulzívneho (porucha je psychická porucha, pre ktorú sú charakteristické nutkavé myšlienky (obsesie) a konanie (kompulzie). Pacient vie, že sú tieto myšlienky nezmyselné, ale ak neurobí tak, ako mu myšlienky prikazujú, cíti úzkosť a napätie. Obsahom nutkavých myšlienok sú najmä obavy zo zabudnutia, straty cenných predmetov, zašpinenia,...) Melvina tak vierohodne, že sa jemnocitnejšej povahe môže zdať jeho správanie ako neznesiteľné. Nakoniec veľa point je nastavených na jeho neznášanlivú povahu. Helen Hunt stvárnením Carol bravúrne odchytáva tento výchor chrliacej žlče. Obom veľmi dobre asistuje homosexuálny sused a jeho pes.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Priemerný výkon a keď sa všetci tvária, že ide o niečo viac. Príbeh je nesúrodý a postavy sú akoby zahalené v dákom plášti mystična, ktorý so po nejakom čase rozplynie a ostáva pseudo realistická škrupina postrádajúca hĺbku. Akcie je pomenej a ako tu už bolo spomenuté Terrence Howard nie je zloduch torého si v takej roli predstavujem. Zlý chlapci sú trochu pritvrdlý a pasca ktorú nastražia v trištvrte filmu ne nejako ˝pošahaná˝.

Panu učiteli s láskou 2 (1996) (TV film)

Pánovi učiteľovi s láskou 2 je pokračovanie úspešného filmu so 60-tych rokov z Anglicka. Aj tu sa úspešne pokúša Mark Thackeray zaujať odstrčených študentov a popostrčiť ich správnym smerom. Jeho zbraňami sú úcta, tolerancia a dávka odvahy. Film nedosahuje kvality svojho predchodcu nakoľko je viac zidealizovaný a rieši už stokrát omleté stereotypy. Napriek tomu je výchovná hodnota dosiahnutá a film určite osloví ak aj skôr ako výučná pomôcka pre neposlušné deti.

Dávám tomu rok (2013) odpad!

Plytký, strápňujúci humor zbiehajúci až do urážania. nedopozerané

Raz, dva, tři (1961)

Toto nie je komédia to je hurikán gagov a dobrej nálady na pozadí rannej studenej vojny.

Jako za starejch časů (2012)

Malo to hercov ako starých dobrých časov. Taktiež nechýbala hudba, hlášky (len užitočný človek je správny človek, Mount Everest sa mi nasťahoval do gatí, vy ste ozajstný lekár a vy ste ozajstný pscient a toto je ozajstný penis?) ale zo začiatku to je veľmi tmavý film, herci sú už fakt starý a málo sa to odzrkadľuje v navodení humorných situácií. Tým chcem povedať, že sa film berie niekedy moc vážne, a preto je moc ponurý aby bol pozerateľný po celú stopáž.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Opäť obstojný výkon s priehrštím akcie, žánrového humoru a sentimentu so slzami. Herecké výkony ostali na rovnakej úrovni. Záporáci sú tu až dvaja (a jeden z tých najdrsnejších) čo dostatočne kompenzuje posádka Entreprise s podporou novej členky. Zarazilo ma trochu kopírovanie nápadov z predošlých filmov ale na koniec to má byť film zo star trek univerza a línie Kirka a Spocka. Tak prečo nie. Tento neduh nie je taký častý a nová línie a si zachováva svoju identitu. 3D je použiteľné a sú tu aj vyletujúce kúsočky. Film napriek polarizovaným okuliarom nepôsobí tmavo len trochu matne.