Sága: Prokletí stínů (2013)

B-Movie. Celkom pozerateľné fanúšikovské fantasy s niekoľkými vydarenými scénami. Príbeh neurobí dieru do sveta ako ani špeciálne efekty a emočných filtrov viac ako dosť. Dobré stvárnenie Orkov a celkom uveriteľné zlo, ktoré ale hralo podradnú rolu pri osudoch hlavných hrdinov.Musím dodať, že som milovník sci-fi a fantasy tak pre ostatných hviezda dole.

Jeden den (2011)

Hathaway v svojom najromantickejšom filme s puncom dobrého románu a realističnosti. Veľkých citov sa pri pozeraní nedá ubrániť napriek tomu, že som to pozeral na pokračovanie dostalo atmosféra a osudy ma dostali. Jedno čo ma odradilo dať plné hodnotenie bolo ako dopadla Emma na koniec.

Máslo (2011)

Zabaviť sa na tom ide, ale celý čas som mal príchuť niečoho nenormálneho. Všetci nevynímaj ani 10 ročnú Destiny, boli trhlý a jednali rozporuplne zo scény na scénu, ak náhodou neboli úplný pošuci ako celá rodina Pickelov. Dá sa povedať čo by človek očakával od filmu o masle, ale toto absurdnosti nasádzalo korunu, keď dievčatko povzbudzuje po konteste Picklerku a v doslove ju ide nakopať do zadku.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Chcel som aby to bolo ako napríklad Firelfy tam prepojenie divokého západu a Sci-fi jednoducho sedel ako riť na šerbeľ, ale tu to bolo jedno veľké trápenie. Nepomohli ani herecké orgie, a že ich tam je. Ono snaha je dobrá, ale keď je slabý scenár je to ako s pokazenými prísadami v kuchyni. Pozerateľné ako oddychovka to je, ale nič viac.

Pot a krev (2013)

ani som to nedopozeral aj keď sa chlapci naozaj snažili.

Škola superhrdinů (2005)

Oddychová rodinná komédia s hrou na sperhrdinou s vlastnou školou v oblakoch a deťmi, ktoré musia svoju nadprirodzenú vlastnosť nájsť. Toto je čo odlišuje tento film o podobných tínedžerských komédií ostatné je žánrový priemer a z časti veľmi detinské napriek tomu pozerateľné. Hlavne si treba užiť morča čo prehryzáva ten správny drát.

Last Night (2010)

S citom podané a tak isto stvárnené podvádzanie a klamanie vo vzťahu dvoch ľudí. Presvedčivo podané výkony dodávajú filmu autenticitu a uveriteľnosť. Štvoruholník tak dobre natočený, že utiekol ako voda. Koniec prichádza rýchlo a je tak jasný ako blesk letnej búrky, ktorý štiepi strom na dva pahýle.

Spring Breakers (2012)

Prvá polovica je ako youtub-e video z party springbreakerov. Neskôr s príchodom Franca sa rozbehne aj aký taký príbeh. Film je, ale hlavne o nálade, farbách a hudbe. Franco to naozaj nakopne, ale nie natoľko aby z toho bol plnohodnotný filmový zážitok. Celý mi pripadal pubertálne a bez zjavného zmyslu. Film sa nesie na vlne, ktorú s náladovo ladeným kinom naštartoval Drive.

Konečná (2013)

B-čková, kečupová, akčná, švarcenegrovina s už nie tak hustými hláškami, ale stále čudným akcentom. Pozerateľné ako oddychovka, ale inak bez pridanej hodnoty.

Terapie láskou (2012)

Do filmu som sa dostal až po nejakej dobe sledovania nakoľko to na začiatku pôsobilo ako dokument o mentálne postihnutých. Komédia je to iba okrajovo a skôr sa človek musí pripraviť na kričanie, roztržky, terapiu, a football. Predlohu som nečítal a asi ani nebudem film mi v tomto ohľade stačil.