Kokosy na sněhu (1993)

Srdcovka dobre natočená, s reálnym pozadím a veľkým pozitívnym nábojom. Koniec vždy dojme. ˝někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí˝

Warriors (1979)

Pubertálna komix road/metro movie s dobrým spádom. Vizuál a spojenie s hudbou dobré tak ako postavy. Točené na reálnych lokalitách pre to použiteľné aj ako spriedodca po NY.

Po zavírací době (1985)

Bizár s dobrými hereckými výkonmi príbeh je vedľajší a umelecky neprekvapí. Vedelo vtiahnuť tak tak.

Kdo je Harry Crumb? (1989)

Candy ako ho mám rád, ale vtipy sú prehnané a hlavne založené na nemotornej slepstike. Nedopozerané.

Bullet Train (2022)

Gore. Smiešne no -äh- ani nie moc až na ˝Keď na niekoho ukazuješ 3-prsty ukazujú na teba˝. Dobre spravené s móc veľa náhodami a veľkými silákmi a drsňačkami.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Napriek trápnym srandičkám veľmi patetické a celkovo zabudnuteľné.

Baron Prášil (1961)

Opäť vynikajúco spravený film s množstvom remeselnej skúsenosti a zaujímavymi napadmi. Príbeh spája niekoľko žánrov fantasy, Sci-fi, rozpravky a i. Červená a žltá sú hlavnými farbami. Príbeh nie vždy odsýpa.

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Občas nechutné škrečok v mikrovlnke, strieľanie kačíc a lascívne scény to si z anime nepamätám. Akcia dobrá a postavi tiež až na to, že viac francúzske ako japonské.