Kumo desu ga, nanika? (2021) (seriál)

Animenewsnetwork.Spôsob akým vyriešili časové rozdiely je občas neprehľadný, ale to je problém každého podobného počinu. Zhoršuje sa to množstvom postáv. Napriek tomu ma príbeh vtiahol a príbeh malej pavúčice na rozdiel príbehu ľudí zabával. Vyvrcholenie je veľký zvrat a cliffhanger.

Overlord (2015) (seriál)

Antihrdina na spôsob hráča video hier. V nemeckom preklade valí jednu hlášku za druhou čo je asi u strihnuté na pubertálne publikum. Vedenie impéria s nadľudskou silou v tele šprta bez ambícií je trochu paradox ale so správnou bandou a akým takým cieľom to ide. Ani po štvrtej sérii nie je seriózny protivník na scéne, aj keď naznak tam je. Niektoré aspekty začínajú byť otravné ako: hlášky Overlorda v konverzácii s každým, bezpodmienečné zbožňovanie zo strany jeho družiny a nadmerná prevaha.

Bůh žehnej tomuto nádhernému světu (2016) (seriál)

Svieže, veselé, japonsky lascívne. Dobre sa bavím. Dialógy sú priame a nehrajú sa na slovíčkarenie. Aj situačný humor je vo veľkom zastúpený (bublanie do vody vo vani). Príbeh síce o hrdinoch vo fantasy svete sa drží pri zemi a venuje sa hlavne bežným problémom (nedostatok peňazí a ich zarábanie, osamelosť, hlúposť, zvrhlosť a.i.)

Cesta za králem trollů (2017)

Trochu z toho a trochu zasa z tamtoho. Sympatické postavy a občasný humor robia film pozerateľný.

Doktor Hollywood (1991)

Milá predmestská veselohra so sympatickými predstaviteľmi na zlepšenie nálady.

Kokosy na sněhu (1993)

Srdcovka dobre natočená, s reálnym pozadím a veľkým pozitívnym nábojom. Koniec vždy dojme. ˝někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí˝

Warriors (1979)

Pubertálna komix road/metro movie s dobrým spádom. Vizuál a spojenie s hudbou dobré tak ako postavy. Točené na reálnych lokalitách pre to použiteľné aj ako spriedodca po NY.

Po zavírací době (1985)

Bizár s dobrými hereckými výkonmi príbeh je vedľajší a umelecky neprekvapí. Vedelo vtiahnuť tak tak.

Kdo je Harry Crumb? (1989)

Candy ako ho mám rád, ale vtipy sú prehnané a hlavne založené na nemotornej slepstike. Nedopozerané.