Podivný pár (1968)

Sranda to je aj keď trochu komorná veľmi ukecaná, ale to je štýl, ktorý pánom sedí.

Smrt na Nilu (2022)

Pomalý nábeh s prehnane štylizovanými obrazmi a až neskutočne čistým Egyptom. Neskôr sa príbeh rozbehne. Obsadenie dobré. Emma Mackey veľmi pripomína Margot Robbie. Napätie stráca známim príbehom aj keď sa Branagh snažil o vlasnú intrpretáciu. Davida Sucheta Death on the Nile (S09E03) je stále silná konkurencia. Petera Ustinova Death on the Nile (1978) samozrejme tiež. Po americku tam je pár reálií naviac ako krokodíly na Níle nie sú už od 18 storočia a v Abu Simbel za sochami sa nedá chodiť ani nič zhora zhodiť.

Klan Gucci (2021)

Dobre natočené. Zaujímavý príbeh. Herecky zvládnuté. Napriek tomu tomu chýba iskra.

Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu (2016) (seriál)

Pekné morálne rozhodnutia so srdcervúcim prevedením. Zápletka má spád a opakovanie neotravuje.  Postavy na môj vkus moc kričia a ženské postavy sú moc nežné.

Golden Boy (1995)

Veľmi pozitívne a morálne hodnotné až na občasné odbočky do zvrhlostí. Jednu z hlavných rolí 5.časti si zahrala aj motorka Bimota Tesi 1D.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Patetické do mrku kosti v druhej polovici. Našťastie som sa do postáv nevedel až natoľko vcítiť, aby ma to dojalo. Multi-verz nevtieravo načrtnutý. Nová trojka herecky najmenej vyniká. Vývoj postavy k zlomenému a osamelému bojovníkovi za spravodlivosť dokonaný. "S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť" "Zachrániš jedného zachrániš všetkých". Film nám chce nahovoriť, že všetci sú obeťami a treba ich zachrániť. V zásade je to pravda lebo všetci narodíme s čistým štítom. Niektorý, ale v priebehu života uveria, že ich nadradenosť fyzická alebo vedomostná ich oprávňuje rozhodovať o osude druhých alebo sú len psychicky narušený. Škoda že sa Marvel snaží zo svojich filmov robiť drámy a o zábavu sa má starať hlavne akcia. Nakoľko som rovnaký príbeh videl už 2x na veľkom plátne nič ma neláka si ten pozrieť znovu.

Džudžucu kaisen (2020) (seriál)

Sympatické postavy. Vznešený ciel zachraňovať ľudí.  Rýchle tempo a trochu filozofie. Inak štandardný Shōnen ako Bleach a One Piece. Na zamylsenie je vysvetlovanie techník čo môže aj odradiť. Prepojenie dielov funguje dobre aj keď veľa spomienok začnu časom vadiť. Antagonisti sú ako vždy viac zahalený tajomstvom aj keď dobráci nie sú vždy celkom dobrý. Animácia je pekná a vie prekvapiť. Bojové scény sú prehľadné a nešetria silnými útokmi. Na ANN.

Kouzelný klíč (1995) odpad!

Pekný príbeh o dospievaní, s morálnym posolstvom. Pekne natočený. Až na to odkopnutie škrečka v priesvitnej gule nie, že by už strkanie živého tvora do palstovej gule nebola dosť cez čiaru. Za to dávam odpad.