Prohnilí (1984)

Zasmiať sa dá, komédia to nie je. Jedná sa o prehľad skorumpovaných praktík policajtov. Zábavne a svižne podané. Nechýba francúzsky šarm.

Kolo času (2021) (seriál)

S02 Pekný vizuál, pútavý dej a obstojné herecké výkony. Boj dobra so zlom, kde nie je všetko čierno-biele a príbeh ide do hĺbky. Zaujali ma prísahy pre Aes Sedai: neklamať (aj keď intrigujú na bežiacom páse a využívajú samozrejme rôzne výklady a vyhýbavé odpovede), nevyrábať zbrane a nepoužívať Jednu Silu ako zbraň (čo sa im najmenej darí). Nakoľko je tam veľa hlavných a ešte viac vedľajších postáv. Dosť ukecané a príbeh plynie pomaly. Prostredie je aj známe aj fantazijné. Stvárnenie občas brutálne, pre boj a svet kde je veľa znepriatelených frakcií. Žiadne odľahčenie atmosféry sa nekoná. Občas mi to pripadalo ako dielo od sufražetky. Podľa recenzií je predloha masívna 14 kníh s 800 stranami, kde sa občas nič nedeje. Grafoman Jordan vraj pridal nespočet opisov. WikiFandom

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Kniha. Jednoduchý príbeh s upriamením na lásku a nenávisť. Herecky väčšinou slabé inscenačne to újde. Väčšina postáv je nesympatických a ich pohnútky prízemné.

Serenity (2005)

Ukončenie seriálu Firefly je jeho hodné, ale stratilo tú seriálovú ľahkosť a ubúdaním protagonistov aj nadobudlo na pátose. Všetko je krajšie, novšie a väčšie a zodpovedá hlavnú otázku okolo River. Zloduch je správne zlodušský. Škoda tých pesimistických rečí na konci. Masovka, ktorá reštartuje seriál z toho nakoniec nebola.

Účastníci zájezdu (2006)

Jedna z lepších novodobých komédií so zapamätateľnými hláškami a Pamelou.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Jednoduchý príbeh, sympatické postavy, príjemný humor a dobrý záporáci. Čo mi chýbalo bolo niečo naviac k tomu prvoplánovému pobaveniu s klasickým príbehom o hľadaní šťastia, ktoré je priamo pred nosom. Možno by dopomohla lepšia hudba. Španielčina vítaná.

Návštěvníci (2022)

Podmanivá Krajina a snaha zlepšiť fungovanie malého mestečka na Špicbergoch tam bola. Čo ma, ale zarazilo. Ako si niekto vzdelaný môže myslieť, že v momentálnom stave svetovej politiky, je možné žiť tam kde si človek zmyslí. Tak to tu stále nefunguje lebo: peniaze, zákony, náboženstvo, národná identita, nezáujem o jednotlivca a neochota prispôsobiť sa. Dokument je depresívny, podprahovo náboženský a zbytočne emocionálny. Taktiež mi vadilo seba-prezentovanie, ktoré je tak príznačné pre soc.siete.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Stále to je vizuálne hravé a dynamika rozprávania je správne nastavená, ale to poznáme už z predchodcu. Dum-dum a trci-trci hudba mi nesadla. Tie husté reči mi vadili už v jednotke. Príbeh je zbytočne patetický a tlačí na pílu. Aj keď sa mi páči "robím to po mojom a nenechám si do toho kecať". Interakcie pôsobia nezrelo a sú preplnené klišé, ktorému sa vysmieva. Už keď som si myslel, že sa to približuje dobrému anime tak to spadlo do komixu pre pubošský dorast. Španielčina vítaná.

Zmizení (2013)

Gyllenhaal dobrý ostatný priemer. Jackmanovi som drsniaka nezožral. Ako fikcia dobré. Nakoľko bola motivácia prvoplánová. tak ma to až tak nezaujalo. Hralo to hlavne na atmosféru a city. Remeselne dobré. Pomalé tempo a väčšia stopáž spôsobila hluché miesta.