S milenkou mé matky (2000) odpad!

Fajčenie malých detí v roku 2000 ma prinútilo dať odpad. Drogy, nočný život, dezilúzia, alkoholizmus, snobizmus, agresivita, tolerantnosť a pravdovravnosť. Divoký a chaotický počin s niekoľkými dospelými pohľadmi na svet a život. Všetky postavy sú dosť preexponované, ale aj stále na nejakom tripe. Sex v malej komunite vedie k nezvyklým rodinným vzťahom. Vtiahnutie do deja je dobré a postavy sú uveriteľné.

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

S03 Isekai (prenensenie do iného sveta) seinen (zamerané na mužov ve veku 18–30r) Charizmatickým študent, ktorý sa dostane do zatracovanej postavy a krajiny, kde prevládajú intrigy a strach pred zničením. Našťastie si svojim odhodlaným, ale aj hrdinským prístupom zhromaždí družinu zvieracích a iných druhov. Príbeh sa točí okolo odvracania rôznych nástrah a snaženia prežiť. Interakcia medzi pohlaviami je len okrajová. Príbeh je zaujímavý a postavy tiež v treťom diely trochu začal poľavovať.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Pokračovanie bláznivej komédie s množstvom vtipov, ktoré sú občas, ale ukotvené v USA jazyku a kultúre, a preto pre nás neznáme. Na filme sa podiela aj rada známich hercov s ich ikonickými rolami ako William Shatner (Commander Buck Murdock) a Raymond Burr (Sudca).

Ferrari (2023)

Herecky dostačujúco zvládnuté. Inscenačne to bolo zmätené a aj keď scény s postavami neboli zlé, ale bol vidno dôraz na akčných scénach. Čo dokazuje aj búračka ako z vojnového filmu. Rozprávanie mi pripadalo trochu zmätené. Bol to celkovo slabý príbeh so známkami vyvinenia sa na verejnosti. Napriek tomu odsýpal. Čo bolo pre mňa dobre ukázané, že ľudia robia rozhodnutia prospechovo a iný trpia alebo umierajú. IMCDb

Pretty Woman (1990)

Romantická klasika s dobrými hereckými výkonmi a pútavo vyrozprávaná. Videné dávno bez repríz.

S tebou nikdy (2023)

Niekoľko krát som si hovoril načo to pozeráš. Sydney, koala, to tam bolo, ale aj divné dialógy, skoro žiaden humor, trochu fekálu, slabý herci až na pár výnimiek a pár so zlou chémiou. Všetko vyzeralo tak strašne umelé, plytké a zbytočne nafúknuté. Čo bolo ale najhoršie, že som o tých postavách nič nevedel, okrem tých pár vecí, z ktorých si potom robili srandu. A áno, záchranári ťa v Sydney dovezú kam chceš, keď nafinguješ topenie a pri divadle ťa čaká tvoja milovaná. Hneď pridajte k žánrom aj Rozprávka.

Viktoriánky (2021) (seriál)

POZOR PREZRADZUJEM DEJ! Ep6. X-mani na Whedonov recept s intrigami (elita sa bojí o postavenie príchodom "dotknutých"), dekadentnosťou (bordel aristokratov zneužívajúcich "dotknutých"), nechutnosťami (mäsiar operujúci mozgy "dotknutých" -si milý máš padáka po whedonsky porýpeme sa ti v mozgu- a vytvárajúci chodiace mŕtvoly), hanbatými výrazmi, mimozenšťanmi, lingvistické a filozofické okienko (o nových výrazoch, prevzatých a nekorektných personál iba množné číslo a nový výraz pracovníci-pracovník, Chaos proti harmónii chaos nie je zmena a kto hlasno kričí po uznaní zďaleka je jej nieje hoden a harmónia v našom svete je hodná udržania za predpokladu, že si všetky hlasy uvedomujú svoje postavenie), cestovanie v čase s tým spojené prevtelovanie a náboženstvom v Londýne koncom 1896 a budúcnosť. Claudia Black z Farscapu si strihla vedľajšou, ale celkom zásadnú rolu. Napriek tomu nie je tu v účinkujúcich (Hrajú). Je tu viac nedomysleností alebo skratiek "dotknutá" vidí tok energie a hneď je z nej konštruktér a vedec.

Columbo (1971) (seriál)

Vždy rozcuchaný, ale sympatický detektív nedá podozrivým vydýchnuť.

Mandalorian (2019) (seriál)

Komorný príbeh s postavou bez tváre. Zato s chytľavým príbehom o putovaní pustinou a riešení problémov.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Ľahká zábava a po príchod Lilly Lambert začiatkom S06 aj pozerateľná.