• Krátkometrážní

Rosemary má děťátko (1968)

I mě sice konec trochu zklamal, ale za podmanivou atmosféru, perfektní výkon Mii Farrow a vůbec styl, jakým to je natočené, dávám plný počet. Když jsme u těch přesmyček a manželů Castevetových, zaujala mě podobnost se jménem představitele Rosiina manžela (J. Cassavetes). V tom musí mít taky prsty čert. Mimochodem, knižní předloha (zfilmovaná už rok po vydání) je prý nejprodávanějším hororovým románem 60. let.

Once (2007)

Zdaleka nejhudebnější nemuzikál, co jsem viděl. Samotného mě překvapilo, že tenhle skoro nepřetržitý řetěz písniček funguje, a nenudil jsem se. Jen mi bylo líto zbytečné odtažitosti Irglové... ale co naplat.

Lekce (2014)

Film o učitelce, která se navzdory všemu, co se děje, i ve vypjatých situacích chová nečekaně racionálně (zvenku prakticky nejsou vidět žádné emoce), ale na nikoho se nemůže spolehnout, de facto všichni jí lžou a chovají se k ní bez respektu nebo pochopení... takže je na všechno sama. Líbí se mi, jakým "dogmovým" stylem je to natočeno: pěkná ruční kamera, úplná absence hudby... k příběhu to sedlo.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Perfektní ústřední písnička, kterou si pamatuju ještě z dětství. Děj je ovšem poněkud spletitý i pro dospělé, natož pro děti. A Idefixova nekonečná "plavba" kaskádovitým systémem stok obsahuje tolik pádů hloub a hloub, že musel skončit několik kilometrů pod zemí. Ale nuda to není. :) | "Ten chlap má děsnej kamenopis, nepřečtu to."

FIXIT (2019) (amatérský film)

Snahu tvůrcům nejde upřít. Škoda jen nevýrazného zvuku, leckde nebylo slyšet/rozumět.

O chytrém Honzovi (1985) (TV film)

Asi jediná československá hudební televizní pohádka 80. let, ke které prakticky nemám výhrady. A to jsem ji objevil až teď za dospěla. Vtipná a naprosto neodhadnutelná (tak např. drak, aby se pomstil vodníkovi, přičaruje perníkové chaloupce kuří nožky). A i písničky Uhlíře se Svěrákem se povedly, zvlášť "Skálo, skálo" se proslavila. | Vodník: "Já ti pomůžu nasadit baťoh..." Honza: "No, ale to není moc velká odměna, co? Tak mi něco dej, ne?" :))

Krok za krokem - Už je to tady! (1995) (epizoda)

Taková událost jako příchod nového člena rodiny si zasloužila lepší díl než hádající se děti se scénami z předchozích dílů. Tvůrci si s porodem evidentně nevěděli rady.