Divoši (2012)

Překvapilo mě pár pěknejch akčních scén, to jsem zrovna od Stona fakt nečekal. Jsem však přesvědčenej, že kdyby se snímek pojal jako přímočarejší akčňák s přívětivější stopáží, dokázal bych ho ocenit víc, než jako tenhle pokus o rafinovanou podivanou plnou zvratů a podfuků - v tom případě by ale jen těžko seděl na režisérskym křesle Stone. Nicméně se dá několik nedostatků částečně odpustit díky skvělýmu castingu všech hlavních postav (Del Torův "zahradník" ale s přehledem vede). Jenže co naplat, nějak zásadně jsem se nepobavil, místama se dostavila i nuda a já pochybuju, že si na Divochy za pár týdnů vzpomenu, což neni vzhledem ke zmíněnýmu castingu lichotivej výsledek.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Důkaz, že filmový adaptace příběhů z PC/konzolovejch her jsou prokletym žánrem a první díl byla výjimka potvrzující pravidlo. Je pravda, že jsem čekal ještě větší průser, ale to nic nezmění na tom, že si dvojka nedokázala uchovat ani špetku skvělý atmosféry nebo koukatelnýho příběhu, což byly hlavní (a jediný) devizi povedený jedničky. Monstra byly většinou spíš směšný (pavouk - WTF?) než strašidelný a kvalita scénáře atakovala nanejvýš hranice ochotnickýho divadla. V rámci kinoprodukce jednoznačnej fail, v případě video-filmu bych byl v hodnocení možná shovívavější, dvě slabší hvězdy. SPOILER: Fanoušky Seana Beana ale jistě potěší, že nakonec vlastně svym způsobem přežije :D

Nic nás nerozdělí (2012)

Kvalitní katastrofickej film, kterej těží hlavně z toho, že nemá žádnýho klišoidního hlavního hrdinu zachraňujícího celej svět před pohromou, ale naopak má až nepříjemně uvěřitelnej příběh podpořenej kvalitnim castingem. Velkej plus dávám taky za povedenou a rozsáhlou dramatickou složku, protože předevšim díky ní je snímek v rámci žánru něčim výjimečnějšim. Menší výhrady mám jen k několika podezřelym náhodám (závěrečený setkání) a postavě nejstaršího syna - jeho chování jsem mu občas nevěřil, pochybuju totiž, že by ve svym věku a natolik vypjatý sitauci byl schopnej pronášet takový dospělácký dialogy a činit takový rozhodnutí. Jinak ale téměř nemám co vytknout, dokonce i triková stránka byla povedená. Tyhle snímky, o kterejch jsem před projekcí vůbec neslyšel a nakonec se z nich vyklube nečekaný příjemný překvapení, mám nejradši. Čtyři hodně silný hvězdy, pátá hvězda byla na dosah.

Barbara (2012)

Typickej snímek pro objíždění nezávislejch filmovejch festivalů, kterej snad v ničem nedokáže oslovit převážně mainstreamově orientovanýho diváka, očekávajícího alespoň lepší zpracování jinak zajímavýho ústředního tématu. Prostě takovej malej film - méně je někdy více, v tomhle případě je však méně opravdu málo.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Teenagerovská dramedy, která ale určitě neni pro teenagery - pochybuju, že by většině z nich mohla něco říct, nebo je dokonce pobavit. Je pěkný vidět, že se v tomhle žánru občas někdo pokusí natočit něco jinak, nicméně mě Charlie a jeho tajemství nedokázaly oslovit. Hodně jsem postrádal komediální složku a ta dramatická mě nijak nenadchla. Těžko můžu dát snímku, na kterej si už pár dní po projekci pořádně nevzpomínám (teda kromě toho, že v něm hrála Hermiona) víc, jak tři slabší hvězdy.

Mercury (1998)

Už od první akční scény je jasný, že půjde o pořádný béčko a žádná kvalitnější filmařina se rozhodně konat nebude. Ledasco by mohlo dohnat obsazení Willise a Baldwina, ale to je snad největší promarněná šance celýho snímku. Willise mám rád, ale tady je hrozně nevýraznej, resp. málo sarkastickej a až příliš dobráckej (ve vztahu k malýmu autistovi). Baldwin se zase nezmůže na nic jinýho, než pár nezáživnejch rádoby záporáckejch výstupů. Jednou zkouknout a druhej den zapomenout, nic jinýho si snad snímek ani nezaslouží.

Let (2012)

Od dob Trosečníka už to s hvězdnym Zemeckisem šlo poměrně z kopce, protože nedokázal zavadit o nějakej lepší (natož kvalitní) scénář. Dramatickej žánr určitě neni jeho parketa, minimálně v případě, pokud jeho dramatickej výtvor neobsahuje komediální prvky a pohodovější atmosféru (jako třeba Forrest Gump). Dokonce i vizuální efeky (pád letadla) mi přišly na Zemeckisovy poměry slabší. Jediný, co může by mohlo potěšit, je herecký obsazení s Washingtonem v hlavní roli. Nicméně když nemá sebelepší herec co hrát, těžko zásadně ovlivní výslednou kvalitu snímku. Až na povedenej závěr byl Let po většinu stopáže nečekaná nuda, tři slabší hvězda za Washingtona.

Jedna ruka netleská (2003)

Tak já teda nevim. Film, o kterym jeden čas každej druhej kecal a tvrdil, jak je výbornej. Trvalo mi dost dlouho, než jsem rozšířil řady diváků, nakonec jsem ze zvědavosti téměř dvě hodiny svýho času obětoval, ale moh jsem si to klidně nechat ujít. Super hlášky jsem hledal marně a za legendární může být označena tak maximálně scéna se šlehačkou. Ačkoliv mám obě ruce, po projekci jsem rozhodně netleskal a tleskat nebudu.

Sloužit Sáře (2002)

Pohodová oddechovka, která překvapivě obsahuje pár slušnejch gagů. Mimo to mě potěšil sympatickej Hatthew Perry a obsazení vedlejších rolí známějšíma jménama. Fakt jsem nečekal, že bych se moh slušně pobavit a místama přemýšlet i nad čtvrtou hvězdou (kdybych viděl originální a ne dabovanou verzi, možná bych jí přihodil). Na volnej večer určitě dobrá volba, tři silnější hvězdy.

Chobotnice (1998)

Jo, v devadesátejch letech měli ještě filmaři dost soudnosti a moc dobře věděli, že z hovna bič neupleteš. Takže když točili totální béčko, byli si toho vědomí a (téměř) vůbec nebrali svuj projekt vážně. Důkazem toho je i Chobotnice, která je sice hodně přiblbá, ale místama pořádně zábavná. Mimochodem, závěr mě svojí debilitou na prahu geniality uplně odzbrojil :D Docela potěšily slušný vizuální efekty a kulisy - konec konců aby ne, když byl rozpočet 45 mega (přece jen si teda kladu otázku, kam ty prachy všude zmizely, výsledek oslňující opravdu neni). Za mě obstojnej průměr, kterej na jedno zkouknutí spolehlivě zabavil. "A co teď?"