Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Dobrý pokračování slušný jedničky, který nepřináší kromě Mini Me a šukadelický Heather Graham nic novýho. Ale zase na druhou stranu - každýmu, komu se líbil Špionátor, se bude určitě líbit i tahle vojížděčka. S větší snahou scénáristů o invence gagů (byť spoustu z nich furt solidně funguje) bych přihodil čtvrtou hvězdu, takhle tři silnější.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Pokud bych začal hledat film, kterej si pustim před koncem světa, tenhle by to rozhodně nebyl. Z originálního nápadu natočit apokalyptickou dramedy mohla vzniknout hodně zábavná podivaná. Velká škoda, že mě snímek dokázal zaujmout jen solidnim hereckym obsazenim, kvůli kterýmu letí druhá slaboučká hvězda.

Já, legenda (2007)

Obávám se, že nebyl uplně nejlepší nápad do scifi thrillerovýho snímku míchat dramatickou dějovou složku, těžko se pak film někomu pořádně zavděčí. Pro diváky vážnějších kousků bude málo dramatickej, pro fanoušky akčních scífek zase málo napínavej a akční. V první polovině se daří budovat pěknou postapokalyptickou atmosféru, která ale při přechodu do druhý poloviny rázem zmizí. Pak se z I Am Legend se stává jen průměrně zajímavý scífko s puncem hororu a nepříliš povedenejma efektama. Hodně ale potěšil Will Smith a nehollywoodskej konec. Žádná legenda však z filmu nebude - jen slušná žánrová jednohubka, tři silnější hvězdy.

Skyfall (2012)

Rozumim nadšení spousty diváků i pozitivním recenzím, protože po rozpačitym Quantum of Solace je Skyfall příjemnym a aspoň částečnym návratem k bondovskym kořenům. Nemůžu říct, že by nevypadal Skyfall v Mendesově režisérskym podání zajímavě a že bych se nějak výrazně nudil, nicméně pomalejší tempo vyprávění a nějaký artově laděný scény mi uplně nesedly. Ale víc výtek bych každopádně směřoval ke scénáři, kterej sice v sobě měl kousek starší bondovský atmosféry, nenabíd však ani zajímavou Bond girl nebo pořádný vychytávky od Mr. Q. Bardemův záporák byl skvělej, jenom je velká škoda, že dostal v příběhu tak nepochopitelně málo prostoru. Sečteno, podtrženo - QoS s přehledem překonáno, ale Casino Royale pro mě i nadále zustává nejlepší bondovkou (nejen s Craigem v hlavní roli, ale téměř i vůbec).

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Zombie hororů i komedií jsou mraky. Kdyby nešlo o britskou produkci, nejspíš bych snímku ani svuj volnej čas nevěnoval. CvZ nebyl uplně špatnej žánrovej film, ale britskýho humoru bylo hodně po skromnu a žádná velká zábava se navzdory mým původním očekáváním nekonala. Nicmně pár dobrejch okamžiků se objevilo (důchodce s chodítkem vs. zombie, důchodci masakrující zombieky apod.). Plus ještě musim dát za slušný efekty a velice koukatelnou Michelle Ryan, tři slabší hvězdy.

Ruby Sparks (2012)

Nemám rád sterilní hollywoodský komedie, ale Ruby Sparks byl jinej až moc. Přílišná komornost se ke komediálnímu žánru nehodí a rádoby intelektuální scénář s pomalym tempem vyprávění mi taky příliš neseděl. Nejvíc však zamrzí nevyužití potenciálu, kterej nabízel originální nápad (možnost ovlivňovat chování Ruby za pomoci psaní). Z toho se opravdu dalo vyždímat mnohem víc, než pár průměrně vtipnejch scének. Menší plus dávám za sympatický herecký obsazení, dvě silnější hvězdy.

Stáhni mě do pekla (2009)

Zvláštní. Když jsem viděl DMTH před pár lety v kině, přišlo mi jako jeden z nejlepších horoů, co jsem viděl. Po opětovný projekci na mě film udělal spíš už jen průměrnej dojem. Ale když už nic jinýho, je potřeba ocenit Raimiho snahu o vytvoření atmosféry, kterou známe ze starších hororů. Atmosféra je taky hlavní věc, která DMTH výrazně odlišuje od většiny hororů posledních let. Za zmínku ještě stojí sympatický herecký obsazení (předevšim Justin Long), slušná hudba, efekty a nehollywoodskej konec. Bez diskuze jde o žánrovej nadprůměr, ale celkově spíš jen o lepší průměr. Slabá čtvrtá hvězda za atmosféru.

Transformers (2007)

Po třetim shlédnutí musim svoje původní hodnocení v podobě pěti slabších hvězd zrevidovat. Vizuální stránka je samozřejmě stále parádní, ale příběh opravdu žádnej zázrak neni a po vícero projekcích začíná docela nudit. Navíc se mi po delší době zase stalo, že bych byl radši, kdyby bylo akčních scén o něco míň (za to však byly přehlednějc natočený) a byly nahrazený třeba nějakejma duchaplnějšíma dialogama. Občas už bylo akce příliš. I přes svoje výtky však musim uznat, že jsou Transformers dokonalym prototypem blockbusteru - teda mega filmem s parádníma efektama, jednoduchym příběhem a povedenejma hláškama, čtyři slabší hvězdy.

Madagaskar 3 (2012)

Na červený hodnocení bych to opravdu neviděl. Předchozí dva filmy si pamatuju jen matně, ale vim, že mě bavily, rozhodně víc než tenhle horko těžko průměrnej díl. Příběh trojky byl prakticky o ničem, nejvíc mi však v příběhu nesed ruskej cirkus. Asi nedokážu přesně popsat proč, ale prostě mi přišel divnej (hlavně jeho postavy). A nepříjemná kapitánka DuBois už jen dokreslovala nezábavnost celýho filmu. Za pár momentů, který mě rozesmály přihazuju třetí nejistou a hodně slabou hvězdu. PS: Aspoň doufám, že čtyřka bude zase návratem do starejch kolejí, stejně jako v případě čtvrtýho Shreka.

Shrek Třetí (2007)

Je pravda, že je třetí Shrek o poznání slabší, než jeho dva předchůdci. Neoznačoval bych ho však příměry jako třeba koncentrace trapnosti nebo dokonce divákovo utrpení. Jde prostě o průměrnej animák s poněkud necelistvym příběhem a narozdíl od dvou předchozích dílů bez zajímavýho sountracku. Ale aspoň několika fakt povedenýma fórkama a nápadama mě dokázala trojka jednorázově pobavit a rozhodně patří k tomu lepšímu, co animovanej žánr v posledních letech nabízí.