Nezvaní hosté (2011)

Po technický stránce slušná filmařina, ve který se apoň chvíli dařilo budovat zajímavou atmosféru (hlavně díky práci se světlem a zvukama). Jenomže zapojení dětí do příběhu, jakožto hlavních aktérů, dělalo z Intruders podivanou spíš pro náctiletý (možná až dětský) diváky. Závěrečná pointa mě moc nenadchla, čekal jsem rozhodně zajímavější rozuzlení. A vůbec, postava Hollowface spolu s příběhem mi přišli hodně nedotažený, přitom potenciál na slušnej horůrek určitě v námětu byl. Docela by mě zajímalo, co přiměje herce jako je Clive Owen si zahrát v takovymhle nevýraznym béčku (že by neměl už ani na rohliky?), dvě silnější hvězdy.

Diktátor (2012)

Větší nálož nekorektního humoru už asi letos v kinech neuvidíme, ale myslim, že nic jinýho snad nikdo od Cohena ani nečekal. Souhlasim s názorem, že je v Diktátorovi až zbytečně moc vtípků (některý jsou povedený - porod, některý moc ne, hlavně díky svý předvídatelnosti), takže by si scénář určitě zasloužil menší revizi. Na druhou stranu, pokud člověk neni uplnej suchar, musí si zákonitě najít hned několik momentů, kdy se zasměje. Dost se divim, že něco takovýho vůbec vzniklo v americký produkci a je to podle mě i škoda. Kdyby totiž Diktátor vzniknul třeba v produkci britský, rozhodně by byl použitej humor ještě víc drsnej a nekorektní. Celkově nadprůměr, ale vzhledem k ostatních Cohenovejm filmům žádný velký překvapení. Každopádně ale musí každej po zkouknutí říct, že to bylo ALADEEN :D

Krvavý příliv (1995)

Koukám, že se hojně srovnává Krvavý příliv s Honem na ponorku a já tentokrát půjdu s davem. Mně osobně přišel Krvavý příliv o dost lepší díky tomu, že neobsahoval žádnej konspiračně-politickej podtext a nudnýho agenta v hlavní roli (Clancyho styl mi vážně nesedí). Tady mi naopak sedlo perfektní herecký obsazení a nějaký dialogový konfrontace Washington-Hackman bych se nebál označit za hereckej koncert. Bylo by ale nefér nezmínit i výbornýho Mortensena ve vedlejší roli (jenom je škoda, že nedostal ještě víc prostoru). Tři čtvrtiny stopáže se mi Krvavý příliv jevil jen jako lehce nadprůměrnej, ale v poslední čtvrtině se povedlo Scottovi z použitýho námětu vytřískat snad veškerej potenciál. Za povedenou závěrečnou gradaci a herce prostě musí jít čtvrtá hvězda.

Blade Runner (1982)

Jakmile je nějakej snímek označenej za kultuvní, nemám ve valný většině případů po jeho zkouknutí žádný úžasný pocity a ani Blade Runner neni výjimkou. Vizuálně je sice vypiplanej do posledního detailu a vůbec by mě nenapadlo, že ho Ridley Scott nakroutil před třiceti lety a hudební motivy od Vangelise jsou fajnový. Jenomže dějově mě dokázal zaujmout jenom pár minutovej úvod, pak následovala až nekonečně dlouhá nuda, kterou navíc "okořenily" divný fantasmagorický výjevy jak z fetiš porna (Sebastianovi hračky, zmalovaná robotka na konci apod.). Trefná ukázka drtivýho vítězství formy nad obsahem. Odmítám nad nějakym hlubšim poselstvim tohohle snímku vůbec přemejšlet, natož si ho někdy pustit znova, druhá hvězda za vizuál.

Sket (2011)

Sket mě zaujal slušnym soundtrackem a myšlenkou, že členy násilnickejch gangů nemusej tvořit jenom chlapi. V hereckym obsazení se tim pádem mohlo objevit i pár pěknejch holek. Filmařina byla průměrná a celej snímek, hlavně díky dost slabýmu scénáři, podprůměrnej. Pokud ale nebudete nic očekávat, možná se na necelou hodinu a půl jednorázově a nenáročně zabavíte.

Procitnutí v Garden State (2004)

Na to, že je Garden State režisérská prvotina Zacha Braffa, byl slušně natočenej a podařilo se mu ho slušně herecky obsadit. Jenomže tady moje chvála pomalu končí, protože výpovědní hodnota snímku mě uplně minula (nebo unikla?), asi holt nejsem dostatečně vnímavej a pozornej divák. Takže jediný, co si budu pamatovat, když se rekne Garden State, je Jim Parsons (alias Dr. Scheldon Cooper), kterej v malý roličce dokonce promluví klingornsky, dvě silnější hvězdy.

Veterán (2012)

Nebýt v hlavní roli Danny Trejo, nejspíš bych se na tohle těžký béčko vůbec nekoukal. Režie a herci jsou tak na jednu hvězdu, druhá ale letí za Dannyho Treja. Ten je totiž neskutečně cool, když za rytmu amatérskýho gangsta rapu kráčí s nasranym výrazem v xichtě špinavejma ulicema a každý svý putování zakončí tim, že dá někomu přes držku. Bitky byly docela slušný, naopak závěrečná honička s autobusama patřila mezi nejdementnější scény, jaký jsem kdy viděl:D Ale na jedno zkouknutí stravitelný, dvě silnější hvězdy.

La cara oculta (2011)

Příběh je pěkně vypointovanej a první polovinu stopáže se daří budovat slušnou mysteriozní atmosféru. V druhý polovině se zase rozjíždí solidní thriller na plný obrátky. Kromě toho se mi taky líbilo, jak netradičně se podařilo do scénáře zakomponovat prvky romantiky, resp. jak je pro účely příběhu efektivně využít. Velkej palec nahoru putuje za závěr a schopný herce (jen ty ženský mohly být víc vnadnější, když už se tak rádi ukazovaly polonahý). Hodně nečekaný, ale o to víc příjemný překvapení. A navíc po delší době snímek s originálnim námětem.

Modrý blesk (1999)

Jedna z posledních vtipnejch komedií, ve který má Martin Lawrence hlavní roli. Nemyslim si, že by celej film stál jenom na jeho výkonu, velkou porci práce odved i slušňák Luke Wilson. Příběh je jednoduchej, ale z přestrojení Logana za detektiva scénáristi vytřískali snad veškerej potenciál, takže o vtipný momenty skutečně neni nouze. Obstojně funguje i akční složka (přestřelky se povedly). Za mě určitě spokojenost v podobě lehce nadprůměrný akční komedie, slabší čtyři hvězdy.

Ranař (2011)

Neřek bych, že jde jenom o sportovní komedii. Je tu i zajímavá dramatičtější dějová linka, kde Doug přemejšlí, kam vlastně vůbec patří a jak by měl naplnit svuj prázdnej život. Zdá se, že Seann William Scott zvládá vážnější role s možná ještě většim přehledem, než když hraje přisprostlý blbečky (Stiffler). Scénář obsahuje pár slušnejch hlášek a kromě hlavní postavy jsou pěkně napsaný i ty vedlejší (spoluhráči a trenér). Myslim, že si tu každej najde něco. Pro chlapy jsou tu bitky na ledě (a že jich neni málo), pro ženský zase trochu romantiky. Nečekaný příjemný překvapení, kéž by jich bylo víc.