Dobré srdce (2009)

Že byl snímek z části severskou produkcí, bylo znát hlavně na jeho ponurejší atmosféře, kterou mám rád. Kromě atmosféry mě ještě zaujaly herecký výkony ústřední dvojice. Barevný filtry mi ale moc nesedly a příběh mě nedokázal nějak víc zaujmout, takže jsem měl místama pocit, že je Dobré srdce dlouhý několik hodin. Se závěrem jsem narozdíl od ostatních problém neměl, naopak se mi líbil. Jenomže z převážný většiny jsem se bohužel dost nudil a jen těžko si film získával mojí pozornost, tři rozpačitý hvězdy.

Projekt X (2012)

Člověk ani nemusí vůbec přemejšlet, aby mu došlo, že bude Project X hrozná blbost. Ale kolik je "inteligentních" komedií pro teenagery o teenagerech? Já jsem dostal, co jsem očekával. Bezmyšlenkovitou zábavu, ve který se nakonec z party loserů, hledajících způsob jak si vrznout a získat popularitu, stanou těžký frajeři. Ze začátku trochu nuda, jakmile se ale začne pařit, je to slušná zábava. Navíc mě docela zaujal soundtrack a v neposlední řadě monstrozní počet mladejch buchet, který se ukázaly polonahý. Takže z "jistýho" důvodu přidávám neobjektivní čtvrtou hvězdu a vůbec bych se nezlobil, kdybych moh někdy takovouhle mega kalbu zažít :D

Něco jako láska (2005)

Po delší době zase nějakej romantickej film, o kterym lze říct, že byl vcelku zajímavej. Hlavně díky příběhu, kterej působil jako ze života (ačkoliv mně se něco takovýho (zatim) nestalo). Pravda je, že se děj občas trochu vlek, ale nehty jsem si nudou neukousal a několik očekávanejch klišé, který se objevily, jsem přežil. Trochu mě mrzí, že se nepodařilo líp obsadit hlavní role. Kutcher a Peet jsou sice hodně velký sympaťáci, ale herectví jim opravdu moc nejde (předevšim Kutcherovi). Nenáročná zábava a sympatická jednohubka, tři silnější hvězdy.

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Rozhodně nešlo v první řadě o fotbal. ACAB je spíš zajímavej exkurz do práce a života příslušníků policie z řad těžkooděnců. Od známýho, co pracuje u policie a zná pár těžkooděnců osobně, už delší dobu vim, že jsou to většinou tvrdý týpci, který nechoděj pro ránu daleko a nakonec se moc od chuligánů nelišej. Takže mě charaktery jednolitvejch postav moc nepřekvapily, někoho to ale jistě zaskočí. Přece jenom, mlátit někoho několikrát měsíčně pendrekem, neni práce pro normální lidi. Slušně zpracovanej a zahranej snímek, kterej díky rychlejšímu tempu a sympatický stopáži nenudí, jen bitek mohlo být trochu víc, čtyři slabší hvězdy.

Bílá vdova (2000)

Žádná velká sláva Bílá vdova nebyla, minimálně na poměry britský komediální produkce byla dost slabá. Britskej humor byl podávanej jenom v malejch dávkách, stejně jako vtipný scény. Možná to bylo tim, že se místama snažila být až moc inteligentní zábavou, což prostě v případě "huličský komedie" nemůže dost dobře vyjít. Pochválit lze jen pár scén (závěrečnej taneček) a slušný herce, tři slabší hvězdy.

Hancock (2008)

Hancock trpí stejnym neduhem, jako většina snímků z dramedy žánru. Zůstavá totiž na půli cesty ke slušný komedii i solidnímu dramatu. Nějaký scény jsou povedený, jenomže jako celek nedokáže Hancock příliš zaujmout. Na vině je mimo jiný i slabší příběh, jehož pointa mi přišla dost slabá a divná zároveň. Je to velká škoda, protože hlavní námět byl hodně zajímavej, stejně jako Will Smith v hlavní roli a pár hudebních motivů. Superhrdinů je sice v poslední době dost, ale ještě jsem žádnýho neviděl na odvykačce a kurzu sebeovládání. Třetí silnější hvězda za nápad, jeho zpracování však viditelně pokulhává.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Důstojný zakončený trilogie. Časovejch paradoxů už neni tolik a děj je celkově jednodušší než v předchozích dílech, ale to mě nijak neodradilo od toho, abych si i trojku pořádně užil. Westerny nemám všeobecně rád, ale tady mi westernová atmosféra vůbec nevadila. Závěr byl docela povedenej a částečně otevřenej pro další díl(y). Nabízí se však otázka, jestli by eventuální čtvrtý pokračování dokázalo udržet hodně vysokou kvalitu celý trilogie. Škoda, že se Zemeckis neodhodlal k tomu, dát (vytvořit) odpověď na tuhle otázku.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Nepatrně slabší než jednička. Martyho výlet do alternativní minulosti, kdy "vládnul" Biff mě moc nepobavil - ačkoliv mám rád temnější atmosféru, do konceptu Návratu do budoucnosti mi nějak nesedla. Naopak výlet do budoucnosti mě docela pobavil a bylo zajímavý vidět, jak si lidi na konci osmdesátejch let představovali svět v roce 2015. Myslim, že k lítajícím autům máme ještě hodně daleko :D Jinak se sází na jistotu a pokračuje se v zajetejch kolejích osvědčenýho prvního dílu. Padne několik hlášek, doktor je ještě víc šílenější a Michael J. Fox opět podává perfektní výkon.

Král rybář (1991)

Fantasmogirie Krále rybáře sice nedosahuje takovejch rozměrů jako jiný filmy z Gilliamovy dílny, ale pořád se s ní nějak nedokážu srovnat. Na druhou stranu bych lhal, kdybych tvrdil, že film neměl i nějaký světlý chvilky. Při nejmenšim herectví dvojice Bridges-Williams bylo celou dobu na hodně vysoký úrovni a část, kdy se Parry snažil sbalit Lydii byla, bohužel jako jediná, fakt vtipná. Jenomže většinu stopáže tvořily divný dialogy a scény - na zpívajícího transsexuála asi hodně dlouho nezapomenu. Tohle opravdu neni film pro každýho a pro mě už vůbec ne, ale chápu, že fanoušci Gilliama budou spokojený, dvě silnější hvězdy.

Černý déšť (1989)

Musim se přiznat, že jsem od Scotta čekal spíš akční jízdu než kriminálku (tenhle žánr mě fakt nikdy nebavil) a upřímně nechápu tak vysoký hodnocení. Scottova režie byla hodně nenápaditá a akce téměř žádná. Zimmer se s hudbou taky moc nevytáh, ale chápu, že v tý době ještě začínal. Jediný, co mě trochu potěšilo (nebo spíš nezklamalo), byl standardně dobrej Douglas. Jinak však téměř v každym ohledu hodně velký zklamání. Kdyby aspoň stopáž nebyla tak dlouhá, dvě nejistý hvězdy.

Časové pásmo bylo změněno