• Krátkometrážní

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Typický televizní film, který nijak nevystupuje z řady a vlastně není ničím výjimečný. Přišlo mi to jako nefilmový (působilo to na mě spíše jako povídka) vývar výborného Občanského průkazu. Nikolaev už jen tak ...a bude hůř nedostihne ani nepřekoná, tak proč se v této tématice dále plácat.

Šťastlivec Sulla (1991) (TV film)

Lucius Cornelius Sulla vs. Gaius Marius vs. občané - aneb zajímavý TV film, který by mohl být analogií ke kterékoliv době historie.. a bohužel i současnosti.

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

Ano, díval jsem se ± na 1. řadu a v té době to byl zkrátka fenomén. Každý to znal z videí z YouTube a najednou to bylo u nás - něco nového. Navíc 1. řadu uváděla Laďka Něrgešová a v mých 17 letech splňovala všechny předpoklady pro to být mou SexyStar. :D

Správci osudu (2011)

Prakticky prachobyčejný romantický film, který klasické schéma obaluje do zajímavějšího hávu. Damon v pohodě, na Blunt se dobře dívá a ti maníci s klobouky jsou až nápadně podobní Observerům z Fringe. :P Nebýt toho happyendingu (tuhle výtku píšu dneska v komentáři už podruhé), byly by to 4* i tak, ale mnohem zaslouženější..

Zdrojový kód (2011)

Popravdě - jsem zvědav, co nám ještě Duncan Jones předvede, protože to, co už předvedl, oplývá příjemnou originalitou. K filmu snad ani není co dodat, jednoduché, zábavné, příjemně thrilling.. škoda toho happyendingu - předpokládám, že šlo o tlak ze strany producentů, možná na DVD bude zajímavější alternate ending. Jake Gyllenhaal jako vždy palec nahoru. :)

Co se stalo na Boubíně... (2011) (studentský film)

Mně to pobavilo. Režisérka dobře věděla, co dělá.. a jako cvičení II. ročníku mi to přijde obstojné. :)

Watchers of the Sky (2010) (amatérský film)

Jakoby se režisér nemohl rozhodnout, zda bude točit experimentální snímek nebo žánrový hororový film. Celé to působí hrozně nevyváženě a nevyzrále.

Gardener, The (2010)

Autoři to mysleli pravděpodobně jako vtip, ale v tom případě nesdílím jejich smysl pro humor. Bylo to trapné a navíc Tomáš Vohryzka je naprosto příšerný neherec.

I Used to Dream (2010)

Celkem zdařilá krátkometrážní záležitost, jen nechápu, proč si autoři tak potrpěli na detaily, když jim moc nešly. Navíc nechápu ty kukly, když mu unesli dceru..

Land of Confusion (2010)

Skvělá hudba a kamera - škoda, že jsou ty téměř dokonalé záběry občas vystřídány shoty naprosto obyčejnými, to trochu kazilo celkový dojem. Jinak teda rozhodně zajímavý počin.