• Krátkometrážní

Blackfly (1991)

Takový hezký animovaný - řekněme videoklip - od otravných černých mouchách. :)

The Offering (2010)

Sympatické krátkometrážní video inspirované příběhem o lásce dvou hinduistických bohů - Šivy a jeho manželky Párvatí.

Shade (2001)

Jack a fazole, robotický falus ejakulující hnojivo a nepříliš hezká animace - toť není kombinace, kterou bych uměl ocenit. Ale přiznávám, že závěr mě pobavil. :)

Worlds Apart (2013)

Většinou nemám rád, když se v krátkometrážních filmech snaží autoři takhle natvrdo hrát divákovi na city. Worlds apart tuto hranici sice překračuje, ale je to stále ještě snesitelné. Jedno mě ale pobavilo... jak se asi ti emzáci rozmnožují. :D

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Co se udělení cen týká, s některými samozřejmě souhlasím, jiné bych za sebe udělil jiným. Vypíchl bych tři příklady: NEJLEPŠÍ FILM: The Wolf of Wall Street nebo Gravity // HLAVNÍ HEREC: Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street) // PŮVODNÍ SCÉNÁŘ: Woody Allen (Blue Jasmine). Problém je hlavně asi v tom, že volící akademici chtějí ukázat (sami sobě či ostatním), že si uvědomují sílu a hloubku dramatu z doby otrokářství v Americe (či ilegálnímu boji proti AIDS) a nemůžou tak přece dát cenu za nejlepší film (či hlavní roli) něčemu, co je docela vtipné a zábavné. Zvláště Leo (co se herectví týká) si tu sošku opravdu zasloužil - nemám představu, co by měl ještě udělat, aby ji dostal - možná se namalovat na černo a nechat se zbičovat... ale nechme spekulací. Co se týká samotné ceremonie, neskutečně ji kurví (kazí je slabé slovo) nepřeberné množství přerušení a reklam. Ellen DeGeneres se večera zhostila sympaticky, nenásilně a těch několik vtípků bylo příjemných (pizza, foto-tweet etc.), ale rozhodně se nejednalo o smíchem nabitý večer. Čekal jsem, že některý z oceněných bude schopen udělat si z celého večera / předávání legraci, ale všichni se víceméně drželi podobných sraček, ve kterých vychválili i babičku a dědu za to, že si vrzli. Nejhorší (a nezáměrně tak i nejvtipnější) byla Lupita Nyong'o, která vypadala, že má záchvat, byla trapná a nedalo se na ni dívat (i já bych si spíše mohl dovolit podobný výstřih a vypadal bych lépe) - a věřte mi, není v tom nic rasistického a proti jejímu herectví nemám půl slova. A tak nezbývá, než počkat další rok a doufat v nějaký průlom, ale to jsou asi plané naděje. :P

Špičák (2009)

Mé první setkání s řeckou kinematografií... a to mají všechny filmy takhle šíleně úchylné?! :P

Lines Horizontal (1962)

Mě to neoslovilo tak, jako vertikální bratříček, přesto se jedná o velice zajímavý audio-vizuální projekt.

Lines Vertical (1960)

Uklidňující audio-vizuálně-vertikální záležitost. Předpokládám, že se to původně promítalo kdesi v potemnělém galerijním koutě.

32. srpen na Zemi (1998)

Velice nevšední road-movie s velice jednoduchou (až infantilní) zápletkou, která přerůstá v dobrodružství o dvou lidech, kteří spolu jedou do Salt Lake City za jistým účelem. SPOILER Cestou zažívají jak vtipné, tak nepříjemné věci a vše překvapivě ústí v dramatickém závěru, který opravdu nečekáte. Jen jsem nepochopil ten 32. srpen... :-$

Americký pop (1981)

Famózní hudební záležitost, která se vine historií od konce 19. století a naprosto přirozeně přechází pomocí dalších a dalších postav až do doby 80. let století dvacátého. Skvělá animace, hudba i příběh - bravo!