Moucha (1999) (seriál)

Skvělý animák ktrerý mě vždycky hrozně rozesměje....

Schindlerův seznam (1993)

Nevim co napsat abych se neopakoval po někom tady. Tento film je obrovský. Ne svou delkou ale svým rozsahem a poselstvím. Zasáhl mě jako dobře mířený šíp a na hodně dlouho ve mě zůstal. Díky němu se Spielberg stal opravdu velikánem a legendou. Přesně jak napsal POMO, každý slavnější režisér má své veledílo. Spielberg má prostě Šindlera. Měli by ho vidět všichni. je to povinnost. Tento film je totiž učebnice. Dá se v něm stále číst a dozvídat se smutné pravdy minulosti ale i sílu jednice který dokázal více než celá armáda. Dokázal v tom chaosu a nenávisti jako jediný pochopit co to znamená lidský život a jako má cenu. Herecké výkony jsou skvělé. Hlavně Ralph Fiennes kterého si budu navždy pamatovat jako jednoho z nejpřesvědčivějších a nejkrutějších záporáků. Vizuální stránka je fascinující. Jsem rád že režisér sáhl po černobílém materiálu protože tak to nabralo určitý dokumentární nádech. Tahle volba způsobila že se mi každá scéna usadila v paměti a žádná nebyla zbytečná. V celku tyto scény tvoří tento vyjímečný skvost který stále patří k tomu nejlepšímu co kdy v historii kinematografie vzniklo. Kdo tedy ještě Šindlerův seznam neviděl a váhá jestli so ho pustit tak ať tak učiní hned. Na co čekat?!! Nejradši bych dal víc než 5 hvězdiček ale bohužel to nejde... Tenhle film nám přináší obrovské poselství a svědectví a našim úkolem je převzít ho a nikdy nedovolit aby bylo zapomenuto. My mladší generace jsme zodpovědni za to aby se to už nikdy neopakovalo a proto nám musí být ukázáno co dokáže lidská nenávist a předsudky. Nikdo není jiný ani lepší, jsem všichni články jednoho velkého řetězce s názvem LIDSTVO. Musíme se naučit toleranci a porozumnění a zapomenout co je to slovo NENAVIST. Když už nic tak aspoň ve jménu památek všech obětí i všech přeživších kteří jsou ti co nám předávají tohle poselství ať už přes Spielberga který nám to přetlumočí ve formě filmu nebo přímo z jejich úst v nejrůznějších dokumentech. A ještě jedna věc pro ty kteří pochybují o tom jetsli Schindler opravdu takový byl. Odpověď zní BYL. A možná ještě lidštější a s větším srdcem než ve filmu. Měl jsem možnost vidět o Schindlerovi dokument kde o něm povídá spousta lidí kteří se s ním osobně setkali a patřili do jeho seznamu. Citujiu například jednu ženu: "Pan Oscar Schindler byl pro nás ztělesněním a živou definicí slova NADĚJE a LIDSKÁ DOBROTA."

Svatá hora (1973)

Ještě před tímto filmem jsem viděl od Jodorowskyho 3 snímky. I když každý z nich byl neuvěřitelně ulítlý, uchylný, brutální a na druhé straně originální, tak všechny 3 mi přišli jako taková psychická příprava na ten čtvrtý se jménem Holy Mountain. To co nám tady tento psychopat předvádí se jen tak nevidí. Už ani trochu nepochybuji o tom že Jodorowsky je totální pošuk který asi má tolik komplexů které dostává ven prostřednictvím filmu. Svým způsobem musí být i genius. Nebo taky něco úplně jiného. Jisté je ale to že něco takového nikdo jiný nevytvoří. Nevěřil bych ani kolik bizarností, uchylností a zvláštních symbolických prvků se dá vměstnat do filmu o délce skoro 2 hodiny. No když odstraníme základní kámen filmu-děj(příběh) tak nám zbyde dost místa. Jodorowsky ten děj neodstranil, on ho rovnou vynechal. Nebo nepatřím k těm vyvoleným a nevidím ho tam. Každopádně hoooodně nevšedni podívaná. Kdo ještě nezná Jodorowskyho a chce se seznámit s jeho tvorbou tak jako první film bych mu tento NEdoporučoval. Lehce by ho mohl odradit. Jodorowsky totiž umí filmy i s příběhem (viz Santa Sangre, Fando a Lis...) Jsem velmi na pochybách s hvězdičkovým hodnocením. Tohle se hodně blbě hodnotí.... No ale za tu originalitu a za to že jsem se opravdu nenudil dám 3, plus 1 za ty žáby v minioblečkách. Ty byly naprosto skvěly.

Návrat Re-Animátora (2003) odpad!

No hrůza. Snůška nesmyslných scén plných trapností a nechutností. No beru to tak že prvních 10 minut jsem čekal co je to zač, dalších 20 jsem se divil co že se to tam děje pak jen koulil oči a kroutil hlavou a ke konci už jsem se i docela bavil. Tomu jaká je to ubohost. Čekal jsem od toho všechno možny ale tohle opravdu ne. Nikdy více

Zlomené květiny (2005)

Moje první otázka ještě před shlédnutím zněla : je to pořád ten Jarmusch, přesně ten kteryho tak miluju? Odpověď se mi dostavila už během filmu. ANO je to on. Jen trochu modernější. Bill Murray je taky bez chyby

Nepřítel před branami (2001)

Vynikající válečný film který je výjmečný svou individualistickou perspektivou, kdy vlastně nesledujeme četu nebo skupinu vojáku, ale jedince který bojuje jak sám se sebou tak se svým úhlavním nepřítelem. Je totiž sniper. Celý tento souboj je o čekání. Čekání v úkrytu, čekání na chybu toho druhého. Chyba je ve válce to co vám vezme život, ne nepřítel, nepřítel ji jenom využije aby vás zabil.

Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (1996) (seriál)

Tak tento serial jsem hodně hltal jako malej. Hrozně jsem se a každý díl těšil. Dlouho jsem ho ale neviděl. Je možné že po shlédnutí někdy v této době bych hodnocení změnil.EDIT.: nedávno shlédnuty první 2 serie znovu po těch letech- na hodnocení se nicnemění. Občas je pár dílů slabších, ale ty jsou bohatě vyváženy těmi výtečnými.

Příběh Alvina Straighta (1999)

No vážně síla. I když jsem četl jen samou chválu tohle jsem opravdu nečekal. Neuvěřitelně lidský a dojemný příběh. Pořád mi na režiserské stoličce nějak nesedí jméno David Lynch. Spíš bych tam čekal nějakého Zemeckise nebo Darabonta. A nebo se v Lynchovi pletu a on opravdu umí někdy udělat vyjímku a vytvořit normální příběh. Ne jenom normální. Alvin Straight je mnohem víc. Když by se mě někdo po roce zeptal co se mi nejvíc usadilo v hlavě po shlédnutí tohoto snímku, bez sebemenších pochybností řeknu že sám Alvin Straight. Konkrétně herec Farnsworth. Svým hereckým výkonem si zaručil nejvyšší příčky v mé pomyslné tabulce nejvěrnějších a nejneuvěřitelnějších hereckých výkonů vůbec. Vždycky když jsem viděl ty jeho smutny oči bylo my ho zvláštně líto a cítil jsem se divně ale čím víc se blížil svému cíli tím více naděje se objevovalo v těchto magických očích. A čím blíž byl ke svému bratrovi tím více jsem se cítil líp a dokonce jsem se zastihl jak mu tiše fandím a při závěrečné scéně shlédání dvou bratrů jsem byl dokonce na něj i tak podvědomě pyšný za to že dokázal, klučina jeden. Komu závěrečná scéna nevžene slzy do očí tak je asi mrtvý nebo přinejmenším naprosto duševně vyprázdněný. David Lynch mi opět ukázal ( poprvé Sloním mužem) že umí i něco jiného než to co je u něj obvyklé. Klobouk dolů.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Bohužel jsem na tomto byl v kině. Ale to bylo dávno a to jsem ještě neměl rozum. Ale už v té době mi to přišlo jako obrovská bezvýznamná srač.... Škoda filmového materiálu, škoda peněz, škoda herců, škoda času.....

Kousek nebe (2005)

Na první pohled navýrazný a ničím vyjímečný film ale uvnitř uchovavá obrovské kouzlo a ani po 3. shlédnutí mi nezevšedněl a vždycky jsem v něm něco našel.